PDA

Επιστροφή στο Forum : Αλλαγή καναλιών τηλεόρασης με πρόγραμμα περασμένο σε κινητό



dralex_al
17-02-08, 03:29
Θα ήθελα να μάθω αν γίνεται να αλλάζω τα κανάλια της τηλεόρασης απο το κινητό με την χρήση κάποιου προγράμματος.Αν ναι,πού θα το αναζητήσω;Ευχαριστώ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ.:)

aristos87
17-02-08, 11:46
Δεν μας είπες τι κινητό έχεις όμως...

panoc
17-02-08, 11:53
ενδιαφερον, θελω και εγω να μαθω εαν γινεται με Κ750.

dralex_al
17-02-08, 13:32
Δεν μας είπες τι κινητό έχεις όμως...

Εχω κινητό nokia 2760.

pan82
17-02-08, 15:46
H δυνατότητα αυτή υπήρχε στα κινητά που βασίζονται στο λειτουργικό σύστημα της symbian, στα περισσοτερα smartphone της nokia δηλαδή που είχαν υπέρυθρες. Αλλά πλέον επειδή τα νέα μοντέλα δεν έχουν υπέρυθρες δεν ασχολείται κανένας. Ηταν προγραμμα που περνούσες στο κινητό και ειχε πλάκα το είχα στο (6260).
Σε απλά κινητά χωρίς λειτουργικό και σε κινητά χωρίς υπέρυθρες σιγουρα δε γινεται

dralex_al
18-02-08, 01:00
H δυνατότητα αυτή υπήρχε στα κινητά που βασίζονται στο λειτουργικό σύστημα της symbian, στα περισσοτερα smartphone της nokia δηλαδή που είχαν υπέρυθρες. Αλλά πλέον επειδή τα νέα μοντέλα δεν έχουν υπέρυθρες δεν ασχολείται κανένας. Ηταν προγραμμα που περνούσες στο κινητό και ειχε πλάκα το είχα στο (6260).
Σε απλά κινητά χωρίς λειτουργικό και σε κινητά χωρίς υπέρυθρες σιγουρα δε γινεται

Δηλ. φίλε μου στο δικό μου που έχει bluetooth δεν γίνεται;:)

Πύρρος
18-02-08, 01:07
Έχει η TV σου BT ?

Kurozuka
18-02-08, 01:28
Έχει η TV σου BT ?

BT=Bittorrent σε tv?lol......

Δεν νομιζω παντως να υπαρχει και καμια με ΒΤ παντως,ποιος ο λογος αλλωστε αφου με ΙR μια χαρα την βγαζουν πιστευω

Πύρρος
18-02-08, 01:35
BT=Bittorrent σε tv?lol......





Εχω δει κάτι ακριβές της philips με USB, θύρες για memmory cards και ethernet(!). Λίγο θέλει ακόμα... (βέβαια με τα λεφτά που κάνουν άντε να δημιουργηθεί community για πειραγμένα firmware κλπ).

makisgk
18-02-08, 01:55
καλησπερα
το προγραμμα αυτο ονομαζεται pciloc iremote και ειναι για κινητα νοκια S60-V3

dralex_al
18-02-08, 02:36
καλησπερα
το προγραμμα αυτο ονομαζεται pciloc iremote και ειναι για κινητα νοκια S60-V3

Δηλ είναι μόνο για το συγκεκριμένο κινητό;

Πύρρος
18-02-08, 11:58
Το S60 (http://en.wikipedia.org/wiki/S60_platform) δεν είναι ένα μοντέλο, είναι symbian-based λειτουργικό σύστημα που έχουν τα smartphones της νόκια. Οπότε S60-v3 σημαίνει ότι παίζει σε πρόσφατα smartfones της nokia. Βέβαια, η εφαρμογή μπορεί να παίζει μια χαρά, αλλά αν η συσκευή δεν έχει θύρα υπερύθρων προκοπή δεν θα δεις.

dralex_al
23-02-08, 00:19
Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

RASTAVIPER
26-02-08, 16:34
H δυνατότητα αυτή υπήρχε στα κινητά που βασίζονται στο λειτουργικό σύστημα της symbian, στα περισσοτερα smartphone της nokia δηλαδή που είχαν υπέρυθρες. Αλλά πλέον επειδή τα νέα μοντέλα δεν έχουν υπέρυθρες δεν ασχολείται κανένας. Ηταν προγραμμα που περνούσες στο κινητό και ειχε πλάκα το είχα στο (6260).
Σε απλά κινητά χωρίς λειτουργικό και σε κινητά χωρίς υπέρυθρες σιγουρα δε γινεται

Έχεις δίκιο..
Αυτά τα Ν95, Ν95 8g κλπ είναι παλιατζούρικες συσκευές και δεν ασχολείται κανείς μαζί τους.Άσε που έχουν και τις απαρχαιωμένες υπέρυθρες..:p:p

Επίσης πέρα από το πρόγραμμα, πρέπει να έχουν περαστεί και οι σωστοί κωδικοί για να αναγνωρίζει η κάθε TV το σωστό σήμα.

elakbar
08-05-08, 23:57
Θα ήθελα να μάθω αν γίνεται να αλλάζω τα κανάλια της τηλεόρασης απο το κινητό με την χρήση κάποιου προγράμματος.Αν ναι,πού θα το αναζητήσω;Ευχαριστώ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ.:)

φιλε γινεται. εγω εχω υπολογιστη παλαμης και windows και το ειχα κανει. αλλα δεν θυμαμαι το προγραμμα.

linkinp
10-05-08, 03:19
iremote λεγοταν και εμπαινε σε καποια κινητα με symbian

necrosaturate
08-06-08, 22:21
Όντως γινεται σε συσκευες με λειτουργικο symbian και απαραιτητες ειναι και οι υπερυρθες.Θυμαμαι το ειχε ενας φιλος μου στο γυμνασιο και οταν πηγαιναμε με την καθηγητρια ολυμπιακης παιδειας να δουμε βιντεο σβηναμε την τηλεοραση και αυξομειωναμε την ενταση και λιωναμε στο γελιο!:rofl:

sportguy
12-06-08, 18:15
Θα ήθελα να μάθω αν γίνεται να αλλάζω τα κανάλια της τηλεόρασης απο το κινητό με την χρήση κάποιου προγράμματος.Αν ναι,πού θα το αναζητήσω;Ευχαριστώ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ.:)

δεν σου κανει το τηλεκοντρολ?

Spanos
12-06-08, 18:17
http://irremote.psiloc.com/

@ ADSLgr.com All rights reserved.