PDA

Επιστροφή στο Forum : Ο χαλκός τα κάνει όλα



mpetou
18-02-08, 11:45
Είμαι 1200-1300 μετρα απο το dslam σε ευθεία.
Αλλά έχω φοβερό χαλκό και δειτε το shot...
σταθερότατη συνδεση με το siemens cl-110 δεν πέφτει με τιποτα.:cool::cool::cool:

αλλοι ειναι στα 300 μετρα και δεν πιανουνε 18:rofl::rofl::rofl:

είμαι σε οτε dslam Κνωσσού / Ηράκλειο Κρήτη

hel
18-02-08, 12:33
Πες τους να σου ανεβάσουν την ταχύτητα στα 28 :p

tsaltinho
19-02-08, 11:53
Είμαι 1200-1300 μετρα απο το dslam σε ευθεία.
Αλλά έχω φοβερό χαλκό και δειτε το shot...
σταθερότατη συνδεση με το siemens cl-110 δεν πέφτει με τιποτα.:cool::cool::cool:

αλλοι ειναι στα 300 μετρα και δεν πιανουνε 18:rofl::rofl::rofl:

είμαι σε οτε dslam Κνωσσού / Ηράκλειο Κρήτη


φιλε μου καλα που εισαι κι εσυ γιατι οταν ελεγα οτι η αποσταση ειναι ενα ΤΕΡΑΣΤΙΟ ψεμα απκετοι με κοροιδευαν. και μοθ ελεγαν για νομους φυσικης και ολα τα αλλα που ειχαν ακουσει και τους αρκουσε ως δικαιολογια

hel
20-02-08, 00:34
φιλε μου καλα που εισαι κι εσυ γιατι οταν ελεγα οτι η αποσταση ειναι ενα ΤΕΡΑΣΤΙΟ ψεμα απκετοι με κοροιδευαν. και μοθ ελεγαν για νομους φυσικης και ολα τα αλλα που ειχαν ακουσει και τους αρκουσε ως δικαιολογια

Θα έλεγα ότι το crosstalk είναι πολύ μικρό στην περιοχή καθότι υπάρχουν λίγες adsl.
Μπορείς να δεις τους 24αρηδες της fothnet που ενεργοποιούνται σε πάτρα και αγρίνιο και έχουν 24 Mbit με att 11.

Stavros Papanikolaou
20-02-08, 16:34
Είμαι 1200-1300 μετρα απο το dslam σε ευθεία.
Αλλά έχω φοβερό χαλκό και δειτε το shot...
σταθερότατη συνδεση με το siemens cl-110 δεν πέφτει με τιποτα.:cool::cool::cool:

αλλοι ειναι στα 300 μετρα και δεν πιανουνε 18:rofl::rofl::rofl:

είμαι σε οτε dslam Κνωσσού / Ηράκλειο Κρήτη


Φίλε,

το πρόγραμμα που σου έβγαλε αυτά τα φοβερά αποτελέσματα, που μπορώ να το βρω ;

Έχω πρόβλημα με τη γραμμή μου ( σύμφωνα με τον ΟΤΕ ) και χεριάζουμε χειροπιαστά στοιχεία για να έχω επιχειρήματα απέναντι στους ΟΤΕτζήδες.

Μου έχουν πει μέχρι τώρα τόσες αντιφατικές πληροφορίες, που δεν πιστεύω τίποτα από αυτά που λένε.

Βαριούνται να κάνουν τη δουλεία τους.

Dagalidis
20-02-08, 16:46
Θα έλεγα ότι το crosstalk είναι πολύ μικρό στην περιοχή καθότι υπάρχουν λίγες adsl.
Μπορείς να δεις τους 24αρηδες της fothnet που ενεργοποιούνται σε πάτρα και αγρίνιο και έχουν 24 Mbit με att 11.

Το crosstalk δε θα έπρεπε να επειρεάζει το SNR και ΟΧΙ το Att ? :hmm:

........Auto merged post: Dagalidis added 2 Minutes and 23 Seconds later........


Φίλε,

το πρόγραμμα που σου έβγαλε αυτά τα φοβερά αποτελέσματα, που μπορώ να το βρω?

http://dmt.mhilfe.de/

Αλλά δεν ξέρω ποιά έκδοση του προγράμματος θα ταιριάζει στο modem που έχεις.... (αν ταιριάζει καμμία).... :hmm:

@ ADSLgr.com All rights reserved.