PDA

Επιστροφή στο Forum : ATM VC Congested : Interface - aal5-0, PortId=7, Vpi=8, Vci=35



kourampies
31-05-05, 17:23
το βλεπω συχνα στα logs του jetspeed....
προβληματα δεν εχω ουτε με την ταχυτητα ουτε με τπτ αλλο, απλα εχω περιεργεια να μαθω τι ειναι!

imported_muhaha
31-05-05, 19:11
το βλεπω συχνα στα logs του jetspeed....
προβληματα δεν εχω ουτε με την ταχυτητα ουτε με τπτ αλλο, απλα εχω περιεργεια να μαθω τι ειναι!

Χεχε, δε ρωτάς τον ΟΤΕ να σου πει λίγο; ;)
Πάει, τα τίναξαν και τα atm switch, τι άλλο μένει να εκτοξεύσουμε για τροχιά γύρω από τον κρόνο;

johnios
31-05-05, 20:34
το βλεπω συχνα στα logs του jetspeed....
προβληματα δεν εχω ουτε με την ταχυτητα ουτε με τπτ αλλο, απλα εχω περιεργεια να μαθω τι ειναι!


Έχω προσέξει οτι αυτό εμφανίζεται στα logs του jetspeed, μόνο τις στιγμές που το upload της γραμμής είναι full! Ταυτόχρονα, μειώνεται ελαφρώς και η ταχύτητα του download!
Δοκίμασε να περιορίσεις λίγο με το Netlimiter την ταχύτητα του upload και μάλλον δε θα ξαναεμφανιστεί!

GoofyX
31-05-05, 21:14
Έχω προσέξει οτι αυτό εμφανίζεται στα logs του jetspeed, μόνο τις στιγμές που το upload της γραμμής είναι full! Ταυτόχρονα, μειώνεται ελαφρώς και η ταχύτητα του download!
...Το να μειώνεται ελαφρώς το download όταν το upload είναι τέρμα είναι φυσιολογικό, λόγω των acknowledge πακέτων.

@ ADSLgr.com All rights reserved.