PDA

Επιστροφή στο Forum : Απορία για ADSL σε PSTN



cyborg
11-09-03, 17:52
Έχω ADSL σε PSTN και ενώ από το τηλέφωνο που είναι στο διαχωριστή μπορώ να τηλεφωνώ η΄να λαμβάνω κλήσεις, με τα υπόλοιπα τηλέφωνα του σπιτιού μπορώ να δέχομαι μόνο κλείσεις κανονικά.

Άμα κάποιος πάει να τηλεφωνήσει με τα άλλα τηλέφωνα, τότε η σύνδεση πέφτει προσωρινά σαν να έχω lag (ορισμένες φορές πέφτει τελείως και χρειάζομαι επανασύνδεση) και μετά επανέρχεται. Υπάρχουν φορές που συμβαίνει αυτό ακόμα κι όταν λαμβάνω κλήσεις από τα άλλα τηλέφωνα.

Τι μπορεί να φταίει; Έτσι κάνει κανονικά ή υπάρχει κάποιο πρόβλημα;
Αν παρόμοιο post έχει ήδη δημοσιευτεί από άλλον, τότε συγγνώμη αλλά δεν θα το πρόσεξα :]

Ευχαριστώ

TiO
11-09-03, 18:35
prepei na baleis filtra se ka0e thlefwno peran autou pou exeis hdh panw ston diaxwristh.... ektos kai an to shmeio apo opou pernoun ola ta ypoloipa thlefwna syndesh einai gnwsto kai sygkekrimeno(prin apo ton diaxwristh) tote bazeis ekei ena filtro kai teleiwses me oles tis syskeyes..

boy
12-09-03, 02:59
Το ίδιο πρόβλημα με τον cyborg είχα και εγώ. Έκανα λοιπόν αυτό που πρότεινε και ο TiO και όλα καλά . Το πρόβλημα ήταν πως το modem αποσυγχρονιζόταν.
Το περίεργο ήταν πως ο τεχνικός μου έλεγε πως δεν θα είχα πρόβλημα.
Τελικά όμως είχα....

cyborg
06-10-03, 22:19
Akoma den eixa asxolh8ei giati pisteua oti 8a to suni8iza, alla den paei allo, tora mou rixnei tin sundesi :[

Filtra pou 8a mporousa na bro? Phga se 1-2 magazakia me hlektronika eidh, alla den eixan. Mhpos exei o OTE?

Episis poso kanei peripou to ena? Oute sto net brika kanena elliniko katastima pou na poulaei gia na do kai genika den exo idea gia to pos einai...

Euxaristw gia tis parapano luseis pantos :]

@ ADSLgr.com All rights reserved.