PDA

Επιστροφή στο Forum : Youtube χαμηλές ταχύτητες



zavaras
18-02-08, 18:51
Είναι λογικό με συγχρονισμό στα 13-14 να μη μπορώ να δω βιντεάκια στο youtube χωρίς συνεχείς παύσεις?

LastWish
18-02-08, 19:34
Από οτι έχω παρατηρήσει τα videos δεν είναι σε έναν server.Μερικές φορές τυχαίνει και ο server να είναι φορτωμένος και για αυτό να έχεις παύσεις.Μου χει τύχει πάρα πολλές φορες.Βέβαια αν αντιμετωπίζεις αυτό το πρόβλημα σε κάθε video τότε δεν είναι λογικό.

Ίσως να έχει πρόβλημα το plug-in του browser για την αναπαραγωγή των videos ή εκείνη την ώρα να ανεβάζεις/κατεβάζεις παράλληλα κάτι που σου τρώει μεγάλο μέρος του bandwidth.

kostasgia
18-02-08, 19:40
Ορισε στον firefox ή στον internet explorer

proxy.forthnet.gr και θυρα 8080

και θα δεις μεγαλη διαφορα στο φορτωμα των βιντεο,φορτωνουν σφαιρα!

Στον firefox για να το κανεις αυτο πας

Εργαλεια---->Επιλογες----->Για προχωρημενους---->Δικτυο---->Ρυθμισεις---->Τσεκαρεις το κουτακι που λεει χειροκινητη χρηση διαμεσολαβητη και συμπληρωνεις τα κενα με τα παραπανω και μετα τσεκαρεις και το κουτακι που λεει χρηση αυτου του διαμεσολαβητη για ολα τα πρωτοκολλα!
Επειδη με αυτη τη ρυθμιση δεν θα μπορεις να μπαινεις στις ρυθμισεις του ρουτερ!

Εκει που λεει "Χωρις διαμεσολαβητη για" βαζεις τη διευθυνση του ρουτερ και εισαι OK!

Εγω προσωπικα χρησιμοποιω αυτη τη ρυθμιση μονο για τετοιες σελιδες με βιντεο, οταν βγαινω απο αυτες ξανατσεκαρω τη ρυθμιση που λεει "Απευθειας συνδεση με το διαδικτυο"!

lonegath
18-02-08, 19:41
ποτε το παρατηρησες αυτο?το τελευταιο διημερο η γενικα? Επειδη δεν εισαι ο μονος που εχει προβλημα αυτες τις ημερες..παντως ασχετα με το αν υπαρχει προβλημα στο δικτυο της forthnet ο proxy βοηθαει οντως

zavaras
19-02-08, 09:06
ποτε το παρατηρησες αυτο?το τελευταιο διημερο η γενικα? Επειδη δεν εισαι ο μονος που εχει προβλημα αυτες τις ημερες..παντως ασχετα με το αν υπαρχει προβλημα στο δικτυο της forthnet ο proxy βοηθαει οντως

Είναι πολλές εβδομάδες... Θα δοκιμάσω το proxy.

hel
19-02-08, 14:03
Εγώ είχα πρόβλημα με youtube μερικά βράδια που αργούσε πολύ να ανοίξει video.
Πάω στον αδεροφό μου που χρησιμοποιούμε την ίδια σύνδεση αλλά από διαφορετικούς υπολογιστές, και βλέπω ότι άνοιγαν κανονικά. Υποθέτω ότι ο proxy λύνει το πρόβλημα.

RASTAVIPER
19-02-08, 14:17
Και μένα κάνει καμιά διακοπή αλλά όχι συνέχεια.
Γενικά έχω δει με το nelimiter οτι φορτώνει τα video με καμιά 300kb/s.
Εσένα τι ταχύτητα πιάνει?

andreasp
20-02-08, 08:24
Εμένα με Forthnet, χωρίς proxy, κατεβάζει με 30kbyte/sec !
Ειναι απαράδεκτο!
Για να τελειώσω την σύνδεση μου, δεν φτάνουν πια 16connections στο rapidshare. Θελω περίπου 60connections για να τερματίσει η γραμμή!

theopan
20-02-08, 16:29
υπολογιστές, και βλέπω ότι άνοιγαν κανονικά. Υποθέτω ότι ο proxy λύνει το πρόβλημα.

Υποθέτεις λάθος. Δεν υπάρχει η παραμικρή βελτίωση με τον proxy.

@ ADSLgr.com All rights reserved.