PDA

Επιστροφή στο Forum : Diafimistiko OTENET ondsl sto adslgr.com?????



leequid
11-09-03, 18:40
Mou proksenei entypwsi (kai mou prokalei to endiaferon) i emfanisi diafimistikou flash tis OTENET-ONDSL stin prwti selida KAI se kathe thread,otan sto banner tou site grafei

"Independent Review Site For Broadband In Greece"

:?: 8)

SfH
11-09-03, 18:47
To site einai site kai ta ads einai ads. Edw eixa dei sto amdmb ad gia intel cpu :p

hippie
11-09-03, 18:52
... i emfanisi diafimistikou flash tis OTENET-ONDSL stin prwti selida KAI se kathe thread...:?: 8)

τι ακριβως εννοεις :?:

εγω γιατι δεν βλεπω κανενα διαφημιστικο flash... :?

(με IE 5.5 SP2 για ακριβεια) :?

leequid
11-09-03, 18:56
Des stin prwti selida katw deksia.Lete na to vlepw mono egw? :P

bond
11-09-03, 18:58
Mou proksenei entypwsi (kai mou prokalei to endiaferon) i emfanisi diafimistikou flash tis OTENET-ONDSL stin prwti selida KAI se kathe thread,otan sto banner tou site grafei

"Independent Review Site For Broadband In Greece"

:?: 8)

Η διαφήμιση σημαίνει ότι το site μεροληπτεί;
Αν αγοράσεις τους 4τροχους για να διαβάσεις τις δοκιμές, σε ενοχλεί, που υπάρχουν διαφημίσεις αυτοκινήτων; Δεν καταλαβαίνω ρε παιδιά το κόλλημα σας.

hippie
11-09-03, 19:02
για ενημερωση στην αρχικη σελιδα (Home) κατω δεξια υπαρχει ενα δημοψηφισμα για ποιον ISP θα επιλεξετε.... :wink:

μηπως το pc σου εχει flasharei :?: ... :wink:

(ας το επιβεβαιωσει καποιος αλλος)

ΥΓ> και με Opera 6.02 δεν υπαρχει διαφημιστικο... 8O

ibok
11-09-03, 19:02
ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ ΤΟΥΣ AMINISTRATORS(ΑΡΑ ΤΟ ΣΑΙΤ) ΜΙΑ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΒΑΛΕΙ ΑΡΚΕΤΟ ΚΟΠΟ ΚΑΙ ΕΞΟΔΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ
ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ?????????
ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΤΙ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΜΙΛΑΓΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΔΙΑΘΕΣΗ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΧΡΗΣΗ ΤΟΥ ΣΑΙΤ.
ΟΠΟΤΕ ΠΟΥ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΜΑ.
ΠΑΙΔΙΑ Ο ΤΖΑΜΠΑΣ ΕΧΕΙ ΠΕΘΑΝΕΙ ΠΡΟ ΠΟΛΛΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!και τα έξοδα τρέχουν και για να βγει κάτι ΜΟΝΟΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΑΦΗΜΗΣΗ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΦΙΚΤΟ. 8) 8) 8)

bond
11-09-03, 19:04
ΥΓ> και με Opera 6.02 δεν υπαρχει διαφημιστικο... 8O

Υπήρχε το πρωί. Και εγώ δεν το βλέπω τώρα. Δεν ξέρω μήπως ο empire το αφαίρεσε.

leequid
11-09-03, 19:07
Den milisa gia merolipsia alla apo tin stigmi pou dilwneis Independent(Anexartitos) einai stin krisi tou kathenos to pws tha eklavei ayti tin kinisi.

Oi 4T diafimizoun tous pantes kai oxi mono px.tin OPEL.Eksallou ta panta exoun mia timi simera.

UGF_GreekMind
11-09-03, 19:16
Κατ' αρχή κι εγώ δε μπορώ να δω τα advs γιατί έχω τα third part cookies blocked. Και φυσικά η οτενετ τα χρησιμοποιεί. Και εκτός από αυτό η οτενετ βάζει περιορισμούς (για οικονομία) στις εμφανίσεις, δηλαδή κάποιος που είδε τo banner κάποιες φορές... δε χρειάζεται να το ξαναδεί :roll:
Τώρα μη με ρωτήσετε που είναι η λογική σ' αυτό... το θεωρώ πολύ κουτό.

Αλλά στη ουσία του θέματος, το site έχει έξοδα και κανένας από εμάς δεν πληρώνει. Οπότε κανένας από εμάς (κανονικά) δεν έχει το δικαίωμα να μιλάει. Μέλη είμαστε... όχι μέτοχοι !

Πάντως θα περίμενα με τόσους users κι άλλες εταιρείες να βάλουν ads.Άρχισε η οτενετ... θα έρθουν κι άλλες (με καλύτερες και εξυπνότερες πολιτικές στις εμφανίσεις ελπίζω !)

leequid
11-09-03, 19:18
Ara me ayti tin logiki kai oi opadoi tou Pnathinaikou den dikaiountai na zitane metagrafes,etsi?toulaxiston osoi den pane sto gipedo..

UGF_GreekMind
11-09-03, 19:18
Eksallou ta panta exoun mia timi simera.

;;;; ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΑΥΤΟ ;;;;

UGF_GreekMind
11-09-03, 19:20
Ara me ayti tin logiki kai oi opadoi tou Pnathinaikou den dikaiountai na zitane metagrafes,etsi?toulaxiston osoi den pane sto gipedo..

Αυτό είναι... άλλοι ασχολούνται με το πως θα βρουν τρόπο να ζήσουν και άλλοι αν ο παναθηναικός έκανε μεταγραφές...

ΜΕΓΑΛΩΣΤΕ ΡΕ ΛΙΓΟ :evil:

leequid
11-09-03, 19:20
Eksallou ta panta exoun mia timi simera.

;;;; ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΑΥΤΟ ;;;;

Ennow ta panta pouliountai kai ta panta agorazontai.

leequid
11-09-03, 19:22
Ara me ayti tin logiki kai oi opadoi tou Pnathinaikou den dikaiountai na zitane metagrafes,etsi?toulaxiston osoi den pane sto gipedo..

Αυτό είναι... άλλοι ασχολούνται με το πως θα βρουν τρόπο να ζήσουν και άλλοι αν ο παναθηναικός έκανε μεταγραφές...

ΜΕΓΑΛΩΣΤΕ ΡΕ ΛΙΓΟ :evil:

Re anthrope kouventa kanoume.Ena paradeigma anefera.Poooo

hippie
11-09-03, 19:25
...ta panta exoun mia timi simera.


εγω παντως βλεπω μονο τα modems review στην αρχικη σελιδα...

το θεωρεις και αυτο διαφημιση... :?:

εγω θα το ελεγα ενημερωση... :wink:

μια τιμη :?: :?:
μηπως εννοεις καποιο score... για reviews αναφερομαστε ...:wink:

PhoiNiX
11-09-03, 19:38
H σελίδα στηρίζεται από τους χρήστες της, αυτό σημαίνει ο καθένας μπορεί να έχει γνώμη και ας την κρατήσει για τον εαυτό του, αλλά και να την πει δε ενοχλεί κανέναν, ούτε πρόκειται να αλλάξει κάτι. :)

Ότι κάνουμε σχεδόν 2 χρόνια τώρα, το κάνουμε γιατί μας αρέσει, πρώτος παράγοντας είναι αυτός, όλα τα άλλα είναι δευτερεύοντα. 8)

Η διαφημίσεις πρέπει να υπάρχουν και δε επηρεάζονται από καμία γνώμη. Πάλι οι χρηστές βγαίνουν κερδισμένη αφού μπορούμε να καλυτερέψουμε τις υπηρεσίες μας. :wink:

leequid
11-09-03, 19:41
Ok emena mou arkei ayti i dilwsi :)

sostos
11-09-03, 20:21
ρε παιδιά δεν τρεχει τιποτα με μια διαφημιση.
όλα τα σάιτς δεν εχουν διαφημίσεις; ωραια απολαμβανουμε τσαμπα εμεις το φορουμ αλλα δε βλαπτει να εισπραττει και κανενα φράγκο.
το λογικό ειναι να διαφημιστουν ISP! ποιος θα εβαζε διαφημιση, το ντιξαν;

απλά πρέπει να τηρηθεί η αμεροληψία και να μη δινονται αφορμές για υποψίες υπερ του ενος η του άλλου ISP και νομιζω μεχρι στιγμης τα πάνε μια χαρά (μια και λεμε για αμεροληψία, δε θα έπρεπε να εχουν μπει οι τιμες της τελλας στο συγκριτικό πινακα; ειναι σημαντικα χαμηλότερες και για την ώρα είναι η πιο οικονομική λυση με διαφορά)

xenbast_
12-09-03, 15:25
To site einai site kai ta ads einai ads. Edw eixa dei sto amdmb ad gia intel cpu :p


:D :D :D το θυμάστε στο star wars episode 1 τον ιπτάμενο τυπάκο που έλεγε.. "only money works for me"... :wink: :D :lol:

xenbast_
12-09-03, 15:28
ΠΑΙΔΙΑ Ο ΤΖΑΜΠΑΣ ΕΧΕΙ ΠΕΘΑΝΕΙ ΠΡΟ ΠΟΛΛΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!

εγώ πήγα και στην κηδεία του.... :D

hippie
12-09-03, 15:33
...Ennow ta panta pouliountai kai ta panta agorazontai.


τα παντα πουλιουνται και αγοραζονται...

ομως, αρκετα πραγματα δανειζονται η χαριζονται... :D

παντως, τα πιο καλα και ωραια ειναι δωρεαν.... :wink:

Johny
12-09-03, 15:34
Εγώ γιατί δεν είδα καμία διαφήμιση :?:

hippie
12-09-03, 15:44
γιατι αργησες μια μερα και κατι ωρες... 8)

η ολη υποθεση εξελιχθηκε χτες το πρωι για καποιες ωρες

τεσπα, ουτε και εγω ειδα τιποτα...ουτε ακουσα τιποτα... :wink:

UGF_GreekMind
12-09-03, 16:21
Δεν πειράζει...

Αφήστε την οτενετ να πληρώνει για μία διαφήμιση την οποία οι μισοί χρήστες δεν
την είδανε. :lol:

Τι να τους πεις... ούτε μία διαφήμιση δεν ξέρουν να κάνουν σωστά !

hippie
12-09-03, 16:32
...την οποία οι μισοί χρήστες δεν την είδανε. :lol:

μαλλον ποσοι την ειδανε συνολικα θα ηταν η σωστη ερωτηση :?:

παντως, ειναι θεμα αρμοδιοτητας των Admin/mods... :wink:

UGF_GreekMind
12-09-03, 16:43
Όταν λέω "ούτε μία διαφήμιση δεν ξέρουν να κάνουν σωστά " εννοώ την οτενετ έτσι ; Για να μην παρεξηγούμαι !

gprs
15-09-03, 17:11
Einai apodekti i diafimisi ISP's apo tous users?
Nai
68% [ 20 ]
Oxi
10% [ 3 ]
Ypo orous
20% [ 6 ]
N/A
0% [ 0 ]

Σύνολο Ψήφων : 29


8O Ta matia mou kanoun poulakia, i 68+20+10=100 %
Klponothia, apati, min aliwnete tin laiki etimigoria :twisted:

hippie
15-09-03, 17:22
... Ta matia mou kanoun poulakia, i 68+20+10=100 %
Klponothia, apati, min aliwnete tin laiki etimigoria :twisted:

ελα μην ανησυχεις....

ψησισα και εγω για να διορθοσω λιγακι τα νουμερα... :wink:

ΥΓ> τα νουμερα ειναι παλι λιγο λαθος (καποιος ψηφισε μετα απο μενα :twisted: )...το προγραμμα δεν χειριζεται σωστα τα δεκαδικα ψηφια> π.χ. 21/31=67.7 % και η ψηφοφορια την δινει 67% και οχι το σωστο 68% γι αυτο στο τελος το αθροισμα ολα μαζι δινει 98 % και οχι 100 % .... :wink:

Cafeeine
15-09-03, 18:02
Ρε παιδιά, ειναι απολύτως λογικό να βάλει η ΟΤΕΝΕΤ ( και ο κάθε παροχέας ) διαφήμιση στο site αυτό. Ουτε κρυφή συναλλαγή αποτελεί, ούτε πλήττει την αξιοπιστία του forum και όσων είναι απο πισω και το στηρίζουν. Και εγώ την είδα την διαφήμιση, και την πρόσεξα, και δεν μου έκανε αρνητική εντύπωση, αντίθετα σκεφτήκα "Παλι καλά που θα πάρει to site πόρους για να συνεχίσει να υπάρχει." Και άποψη για το τι γίγνεσθαι πέρνουμε απο τα άρθρα, όχι απο τις διαφημίσεις, όπου και να πάς.

Kotsus
16-09-03, 00:19
O.K αποδεκτη η διαφημηση...αντε τωρα και κανα "click" να παρει κανενα credit το site! (η κανω λαθος???) :?: :?: 8) :wink: :wink: :mrgreen:

xlntstay
16-09-03, 02:13
Εγω παντος σκεφτομαι τους φιλους που εχουν otenet και εδω και κατι μερες σερνεται.Αντε τωρα να εισαι ετοιμος για "καθοδο" διαφορων "αγιων-και ιερων",ετοιμος για μανουαλια και καντηλια και ανοιγοντας το adslgr.com να βλεπεις διαφημιση της πΟΤΕΝΕΤ να σου λεει για τον "γρηγορο" :lol: :lol: δρομο προς το ιντερνετ. :lol: :evil: :twisted: .

Sorry που γινομαι κακος ....δεν το θελω... :lol: :lol:

_sPi_
16-09-03, 13:05
Ρε παιδιά...
Αυτό το site, έχει χώρο για διαφήμιση, τον οποίο νοικιάζει σε όποιον ενδιαφέρεται.

Ετυχε και τον νοίκιασε , στην συγκεκριμένη περίπτωση, η OTEnet για την καμπάνια του DSL. Εκτός και αν μπαίνετε μόνο σε αυτό το site, Θα έχετε προσέξει οτι υπάρχουν σχεδόν παντού banners...
Και είναι λογικό σε site που ασχολούνται πχ. με Hardware να μπαίνουν διαφημίσεις hardware.

Τι περιμένατε να δείτε να διαφημίζεται στο adslgr?
"Τα μυστικά της Βέφας"?

xenbast_
16-09-03, 13:53
με συγχωρείτε αλλά τι πάει να πει αποδεκτή η όχι...δικό σας είναι το σαιτ και κόβεστε; και προς τι η ψηφοφορία; αν βγάλει αποτέλεσμα ότι είναι απαράδεκτη η διαφήμιση τι θέλετε, να την βγάλει και να δώσει στον ποτενετ τα φράγκα πίσω; και στην τελική τον ρωτάτε τον εμπαιρ τι έξοδα έχει;

υ.γ. θυμάστε τα παναθηναικός αλακάρτ;

PhoiNiX
16-09-03, 15:21
Εγώ πάντως το αφήνω ανοικτό μόνο και μόνο για να δω μέχρι που θα φτάσουν….

economist
16-09-03, 17:32
Κώστα από ότι έχεις καταλάβει δεν γνωρίζουν τι σημαίνει "κοινωνία της πληροφορίας" και ας είναι μπροστά στα PC 24/24. Δεν νομίζω ότι τους αξίζει να καταλαμβάνουν πολύτιμα bytes στον χώρο που έχεις διαθέσιμο στο site. Είναι προς τιμή σου όμως που το αφήνεις ανοιχτό.

momo
17-09-03, 02:00
mporei poli na to nomizoun meroliptiko kai oti diastreblonei tis gnomes ton xriston ego prosopika pistebo oti afto to vote den exei noima kathos kapios egegramenos mporei kalista na kanei mia bolta sto forum kai na mathei ta panta gia to ti esti otenet meta prepei na skeftite kai ta litourgika tou site

gprs
17-09-03, 10:19
Pantos den pezomaste oi Ellines.

Kai tsampa pragmata theloume kai xwris diafimiseis.

Imarton re pou leei ki o gnwstos.
A! poses diafimiseis ehei kanei aftos? Nomizw 3?
Klimatistika, mihanakia kai twra tsantes?

Anyway afou kata pasa pithanotita den thelete na hrimatodotisete to site, tote magkia tou admin na vazei diafimiseis kai malista opoion tou dinei poio polla. :mrgreen:

TiO
17-09-03, 14:11
oxi magia... ypoxrewsh... mias kai einai to mono esodo autou tou site/forum

@ ADSLgr.com All rights reserved.