PDA

Επιστροφή στο Forum : torrent vs browsing



akaloith
19-02-08, 00:44
καλησπερα
εχω το εξης προβλημα που δε παλευεται με τιποτα
1)τελειωσε η αναβαθμιση?
2)Αν εχω ανοιχτο το utorrent τη στιγμη που κανω browsing σερνεται το συμπαν. Παγωνουν οι σελιδες και ειναι αδυνατο να κανω Browsing και ας κατεβαζω ενα torrent αντε με 50kb/sec. Με το που κλεινω τα torrent κανα 10sec μετα το browsing ερχεται στα ισα του
ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΔΕΙΤΕ ΤΟ. ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΥΤΕ ΜΕ ΤΗΝ 768 ΔΕΝ ΕΙΧΑ.
ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΑΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΤΟ ΣΤΟΙΧΕΙΩΔΕΣ BROWSING ΑΝ ΕΧΩ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΝΟΙΧΤΟ ΤΟΡΕΝΤ ΜΕ 50KB/SEC
ΚΩΔΙΚΟΣ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΗ: 200705100049
εχω δηλωσει αρκετο καιρο το προβλημα απλα εκανα υπομονη ελπιζοντας οτι φταιει η αναβαθμιση.

akaloith
22-02-08, 20:45
3)οταν παιζει καλα το internet οριστε τι ταχυτητες πιανω
εχω κλειδωσει στα 13.995 Kbps=13,67 Mbps λογω του οριου του snr (πλεον ειναι 13,5!)
Εστω και σε αυτα τα mbit και με δεδομενες τις απωλειες κτλ επρεπε να πιανω ενα 17% κατω δηλαδη 11,68Mbit. Εγω πιανω 37% κατω της ονομαστικης δηλαδη 9,92 Mbit!
Εμ πετσοκοβετε τη ταχυτητα συγχρονισμου λογω snr (13,5!!!)
Εμ σερνεται το browsing οταν ανοιγω torrent
Εμ απεχω παρα πολυ απο την ονομαστικη ταχυτητα που εν τελη μου επιτρεψατε να κλειδωσω

Λυπαμαι αλλα σε γραμμη που θα πρεπε να πιανει 18 mbit ανετα να πιανω 10 και με το ζορι δε νομιζω οτι ειναι φυσιολογικο
εχετε πειραξει ενα καρο παραμετρους και κυριολεκτικα με εχετε πετσοκοψει!
ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΓΙ ΑΥΤΟ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΤΟΠΙΚ ΕΔΩ
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΓΡΑΜΜΗΣ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΔΙΚΩΝ ΣΑΣ ΡΥΘΜΙΣΕΩΝ

sdikr
22-02-08, 22:53
Κάντε ενα τηλέφωνο στην στην γραμμή υποστήριξης της netone, το παρόν subforum δεν είναι για προσωπικά προβλήματα

@ ADSLgr.com All rights reserved.