PDA

Επιστροφή στο Forum : Χάθηκε η τηλεφ. αίτηση για αναβάθμιση



pinakas72
19-02-08, 18:47
Την πέμπτη 14 Φεβ πήρα τηλ οτενέτ για αναβάθμιση απο 768 σε 8άρα

Μου λένε να πάρω το 134, παίρνω κάνω την αίτηση τηλεφωνικά και η κοπέλα μου στέλνει την εξουσιοδότηση στον οτε να με "πάρει" απ τον πάροχο, την οποία αίτηση στέλνω με φάξ την ίδια μέρα.

Την παρασκευή μπαίνω στο webselfcare της οτενετ και βλέπω την αναβάθμιση απο S1 σε S5

Τηλεφωνώ σήμερα 19/2 στο 134 και μου λένε ότι δεν βλέπουν την αίτηση μου για αναβάθμιση παρά το ότι είμαι τώρα connex 768.
Σε τρίτο τηλέφωνο στο 134 τελικά ένα παιδί μου λέει ότι την βλέπει την αίτηση σε αναμονή σε ένα πεδίο που οι άλλοι προηγούμενοι στο 134 δεν την έβλεπαν (!). Και ότι έχει αρχειοθετηθεί

Μου είπε να κάνω υπομονή μερικές μέρες για να περαστεί στα σύστημα τους ώς επίσημη αίτηση για αναβάθμιση.

Ισχύει κάτι τέτοιο? η να πάρω ξανά το 134 και να κάνω νέα τηλεφωνική αίτηση ως connex χρήστης ? :rtfm:

sdikr
19-02-08, 21:50
Ναι υπάρχει μια μικρή καθηστέρηση μέχρι να γίνει η όλη διαδικασία, αν περάσει τις 12 εργάσιμες τότε μπορείς να φωνάξεις

pinakas72
21-02-08, 23:21
Λοιπόν σήμερα μέχρι το μεσημέρι είχα 768 κανονικά.
Λίγο αργότερα κατά τις 17:00 κόπηκε η σύνδεση και το ρούτερ δεν συγχρονίζει κάν.
Σαν να μην υπάρχει καθόλου DSL.

Πήρα το 134 και αυτοί βλέπουν ακόμα ότι είμαι ακόμα σε αναβάθμιση και μπορεί να είμαι off απο ώρες μέχρι και δύο μέρες.
Είναι λογικό αυτό? Δουλεύουν και απογεύματα και έπεσα στην αναβάθμιση? χλωμό το κόβω για δημοσίους. Η ώρα που διακόπηκε με ανησυχεί.

Εσάς πόσο καιρό έκανε να επανέλθει απο διακοπή σε αναβάθμιση? Ρωτάω γιατί με ζώνουν τα φίδια

Please ....................

@ ADSLgr.com All rights reserved.