PDA

Επιστροφή στο Forum : cisco 876



fadunis
19-02-08, 18:52
παιδες καλησπερα, εχει καποιος υποψιν του τη πιο ευκολη λυση να υλοποιηθει το παρακατώ?
εχω εναν 876 με adsl και isdn, εχοντας σεταρει το ATM με backup το ISDN.

επισης εχω σεταρει κ port forwarding σε καποιες πορτες (ip nat inside source κλπ κλπ) στον dialer0 του DSL..
οταν ομως πεφτει το dsl κ ανεβενει το isdn πολυ σωστα δεν ισχθει πλεον το port forwarding καθοτι το isdn πεζει στο dialer1...

any ideas?

thankss

jimakosb
19-02-08, 19:08
Κάνε διπλές δηλώσεις και για dialer0 και για dialer1

fadunis
20-02-08, 11:01
εισαι σιγουρος φιλε μου οτι μπορει να γινει αυτο? κανοντας νατ την ιδια πορτα σε 2ο dialer καταργει το πρωτο..εχει καποιος ισως κανα sample configuration/?

jimakosb
22-02-08, 00:13
έχεις δίκιο φίλε μου. δεν είχε χρειαστεί να το κανω και δεν το ειχα προσέξει

για δοκιμασε αυτο .. οπου χχ η πορτα που θελεις

ip nat outside source static tcp 0.0.0.0 χχ 0.0.0.0 χχ

nontasaggelis
18-03-08, 22:53
Καλησπερα σας κυριοι!
Θα ηθελα την γνωμη σας!
εχω μια προταση απο καποιον στην Σουιδια που μου εχει μεγαλη υποχρεωση,να μου φερει τον συγκεκριμενο Royter δωρεαν(:CISCO 876W-G-E-K9 WIRELESS DSL ROUTER ISDN)
Εχω Forthnet 24 στο ιδιοκτητο!
Ηθελα να μου πειτε ειναι βατο στο να το ρυθμισεις,σταθερο στην γραμμη,ευκολο στην αναβαθμιση του firmware??
Το interface του ειναι κατανοητο?Μπαινεισς σε αυτο με το 10.10.10.1 απο explorer ε?και απο εκει ρυθμιζονται ολα ετσι?Και απο εκει βλεπεις και το status της γραμμης ε?
Περιμενω με αγωνια νεα σας,τις αποψεις σασ,τισ συμβουλες σας!!!

Γνωριζω ορισμενα πραγματα για router καιι δικτια,εχω τωρα το LINKSYS 354G σε ISDN γραμμη!
Ευχαριστω εκ των πρωτερων!

nontasaggelis
19-03-08, 12:52
Καλησπερα σας κυριοι!
Θα ηθελα την γνωμη σας!
εχω μια προταση απο καποιον στην Σουιδια που μου εχει μεγαλη υποχρεωση,να μου φερει τον συγκεκριμενο Royter δωρεαν(:CISCO 876W-G-E-K9 WIRELESS DSL ROUTER ISDN)
Εχω Forthnet 24 στο ιδιοκτητο!
Ηθελα να μου πειτε ειναι βατο στο να το ρυθμισεις,σταθερο στην γραμμη,ευκολο στην αναβαθμιση του firmware??
Το interface του ειναι κατανοητο?Μπαινεισς σε αυτο με το 10.10.10.1 απο explorer ε?και απο εκει ρυθμιζονται ολα ετσι?Και απο εκει βλεπεις και το status της γραμμης ε?
Περιμενω με αγωνια νεα σας,τις αποψεις σασ,τισ συμβουλες σας!!!

Γνωριζω ορισμενα πραγματα για router καιι δικτια,εχω τωρα το LINKSYS 354G σε ISDN γραμμη!
Ευχαριστω εκ των πρωτερων!


Καμια αποψη??
κανενας?!?

tolisp
19-03-08, 18:16
Καμια αποψη??
κανενας?!?

Η απάντηση είναι ΌΧΙ!
Αν δεν ξέρεις ΠΟΛΛA από cisco (όχι απλά από routers...) ίσως και να μην καταφέρεις καν να το κανεις να συνδεθεί στο δίκτυο...

Φυσικά αν έχεις όρεξη για ψάξιμο και διάβασμα είναι κορυφαίο μηχανάκι.
Χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω το πρώτο cisco που αγόρασα μου πήρε 1 βδομάδα για να το κάνω να δουλέψει... (και ήξερα και 5 πράγματα από PC)

Σε κάθε περίπτωση ΒΑΤΌ δεν θα το χαρακτήριζα :whistle:

nontasaggelis
20-03-08, 15:01
Mια ερωτηση ηθελα να κανω:
Μονο με telnet βλεπεισ το status της γραμμης!απο το interface του το βλεπειις??
Ευχαριστω!!

@ ADSLgr.com All rights reserved.