PDA

Επιστροφή στο Forum : Δωρεάν χρόνος πρόσβασης



nnn
01-06-05, 20:58
Από ό,τι φαίνεται βρισκόμαστε σε μια νέα φάση μείωσης τιμών.
Η Forthnet για ανανέωση/αγορά σύνδρομης ADSL ανεξαρτήτως ταχύτητας προσφέρει 1 μήνα δωρεάν,2 μήνες και 4 μήνες,για κάθε 3μηνη/εξάμηνη/ετήσια σύνδεση αντίστοιχα.

Σχετικό Link (https://eshop.forthnet.gr/forthnetshop/dept.asp?level1=16&level2=17&dept%5Fid=17)

Για να δούμε.

sdikr
01-06-05, 21:09
Αυτο το κάνουν εδώ και καιρό, hol, acn, forthnet, (δεν ξέρω για άλλους)

Εχουν φτάσει σε σημείο να έχουν προσφορές 6+6!

Δεν αλλάζει κάτι αυτό

nnn
02-06-05, 00:14
Η Forthnet το έβαλε τώρα σε όλες τις ταχύτητες και όχι μόνο στην 256 που το είχε μέχρι τώρα.

xakasou
02-06-05, 00:41
τόσα χρόνια τώρα το ίδιο δεν κάνουν;
έχει καταντήσει βαρετά προβλέψιμο.
χριστουγεννιάτικη προσφορά, πασχαλινή, καλοκαιρινή κλπ.
εκείνο που δε καταλαβαίνω ειναι γιατι δε μειωνουν τις τιμές. αφού ούτως ή άλλως όλη την ώρα προσφορές έχουν....

NoYmErOs
02-06-05, 09:25
Γιατί πάντα η forthnet είναι αυτή που θα κάνει κίνηση και νομίζω οτι όλοι μας περιμένουμε να δούμε κάτι απο forthnet πάντα..

@sdikr "Εχουν φτάσει σε σημείο να έχουν προσφορές 6+6!"

Με μήνα που να κοστίζει 25Ε μόνο ISP... 25Χ6 =150 /2 = 75Ε ... 75/12=6~Ε
Είναι μια λογική τιμή αλλά υπάρχει και το κακό του συμβολαιου..

Αν και νομίζω οτι πάνω κάτω τα ίδια δεν γίνοντε και έξω ?
Έχω ακούσει και εκεί μόνο με συμβόλαια αλλα σε τί ταχύτητες θα μου πείτε...

πάντος είναι μια συμαντική κίνηση ? πιστεύω πως είναι.. έστο μέρα με την μέρα μήνα με τον μήνα πέφτουν οι τιμές.. (το μεγάλο μπάμ δέν γινεται βέβαια..)

Zorz
02-06-05, 22:54
Ενα δείγμα της διαφοράς των νέων τιμών.

3μηνη 384kb: απο 29,6/μήνα σε 22,2/μήνα ευρώ με το φπα (γίνεται 4μηνη).

6μηνη 384kb: απο 28,4/μήνα σε 21,3/μήνα ευρώ με το φπα (γίνεται 8μηνη).

morfeas-dsl-
03-06-05, 14:22
Πολυ σωστα τα παραπανω ποστ.
Πηγα σημερα να κανω ανανεωση αλλα μιας και διαβασα στο site τους οτι αναφορικα με το φοιτητικο ιντερνετ οι υπαρχουσες συνδεσεις "θα μπορούν να προσαρμοστούν στα νέα δεδομένα με απλές διαδικασίες, χωρίς να χάσει ο χρήστης καθόλου χρόνο ή χρήματα. " ειπα να ρωτησω κιολας.
Ρωτησα και μου ειπαν πως αν θελω να εχω φοιτητικο θα πρεπει να διακοψω και να ξανακανω νεα συνδεση.Τους ειπα πως στο site λενε πως γινεται τροποπιηση πακετων και πως αν εχει μονο 5giga ογκοχρεωση οπως ακουγεται δε με ενδιαφερει και πως απλα θα εκανα κανονικα ανανεωση στην υπαρχουσα συνδεση.

Ειπε πως δεν γνωριζει αν υπαρχει ογκοχρεωση θα το μεταφερει σε καποιον πιο αρμοδιο και θα με παρει αργοτερα.

Σε καθε περιπτωση ενας μηνας τζαμπα δεν ειναι κ ασχημα..

frap
03-06-05, 14:28
Με μήνα που να κοστίζει 25Ε μόνο ISP... 25Χ6 =150 /2 = 75Ε ... 75/12=6~Ε


Μακάρι, αλλά δεν είναι ακριβώς έτσι :wink:

25 * 6 = 150 θα πληρώσεις για 6 μήνες και 6 ακόμη δώρο, δλδ 150/12 = 12.5

Ακόμη κι έτσι, καλούτσικη τιμή.

-Κ.

morfeas-dsl-
03-06-05, 15:06
Παρακαλω δωστε προσοχη στο παρακατω ποστ.

Μιλουσα με φορθνετ για το φοιτητικο και ρωταγαν διαφορα. Ειπαν πως κανουνε ερευνα στους φοιτητες για το πως τους φαινεται το πακετο και διαπιστωσαν πως οι φοιτητες ειναι οι πιο βαριοι χρηστες του ιντερνετ. Με ρωτησαν τι γνωμη εχω για τα 5giga και τους ειπα πως ειναι πολυ λιγα και πως μαλλον δε θα το βαλω σαν πακετο αν ειναι τοσο.
Απαντησαν πως ολοι οι φοιτητες ετσι τους λενε και σκεφτονται σοβαρα αν εχουν και αλλες αιτησεις για αυξηση του πακετου να το τροποποιησουν καταλληλα. Με ρωτησαν για την ταχυτητα και ειπα πως αν ειναι πραγματικα 512 σε τετοια τιμη θα ημουν ικανοποιημενος.
Εκανα ανανεωση και μου ειπαν πως συντομα οταν ανακοινωθει το νεο πακετο θα μπορω να τροποποιησω αυτο που ηδη εχω.
Ακομα μου ειπαν πως κατα μεσο ορο καθε φοιτητης θελει να εχει 1.5 giga την ημερα για download οχι τοσο γιατι τα χρησιμοποιει αλλα για να νιωθει οτι δεν τον περιοριζει το πακετο.
Το φοιτητικο θα μπορουσε να επεκταθει και σε αλλους χρηστες αλλα προς το παρον δεν υπαρχει προβλεψη.
Ελπιζω να αυξησουν το οριο κατι που οπως ειπε σκεφτονται σοβαρα

madboy76
06-06-05, 10:14
καλημέρα παιδιά, να κανω και εγώ μια ερώτηση? εγω που έχω αορίστου 384/128 θα έχω καμία έκπτωση????

johnvam
06-06-05, 10:31
καλημέρα παιδιά, να κανω και εγώ μια ερώτηση? εγω που έχω αορίστου 384/128 θα έχω καμία έκπτωση????
Έχω ήδη στείλει ήδη email στη Forthnet και ρωτάω ακριβώς αυτό το πράγμα, επειδή έχω και εγώ αορίστου!

morfeas-dsl-
06-06-05, 10:41
Διαβαστε κανενα παραπανω ποστ!
Ειπαν οτι θα ειδοποιηθω για να κανω τροποποιηση στη συνδεση εαν επιθυμω. Το δηλωσα ομως οτι ενδιαφερομαι. Ισως να κανετε το ιδιο

madboy76
06-06-05, 10:54
αν και εψαξα στα παραπάνω ποστ , σορυ αλλα δεν ειδα κατι...δικό μου λαθος...ευχαριστώ παντως

morfeas-dsl-
06-06-05, 11:05
np δεν τρεχει τιποτα. Το θεμα ειναι να κανουν δικαιη προσαρμογη αν το απαιτησουμε

@ ADSLgr.com All rights reserved.