PDA

Επιστροφή στο Forum : Κωδικός Πληρωμής... Που είναι ?



kostis7gr
19-02-08, 23:41
Καλησπέρα σας.

Έχω ένα θέμα το οποίο δεν μπορω να λύσω και ΔΕΝ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ το ευγενικότατο cc (OXI επειδή δεν ήθελε αλλά επειδή ΔΕΝ ήξερε)

Λοιπόν... Είδα σήμερα στο mynetone τον πρώτο λογαριασμό μου και καθώς είχα δηλώσει αρχικά στην άιτηση πως επιθυμώ μόνο ηλεκτρονικό και όχι έντυπο λογαριασμό, ξεκίνησα να πληρώσω χρησιμοποιώντας το easypay της τράπεζας Πειραιώς. Το οποίο όμως απαιτεί΄, εκτός των άλλων, και ένα νούμερο που καλείται ΚΩΔΙΚΟΣ ΠΛΗΡΩΜΗΣ. Ο ΚΩΔΙΚΟΣ ΠΛΗΡΩΜΗΣ όμως ΔΕΝ αναγράφεται στην ηλεκτρονική έκδοση του λογαριασμού, έτσι κάλεσα το cc. Μετά από αρκετή αναμονή μια ευγενέστατη κυρία μου λέει να βάλω στην θέση του ΚΩΔΙΚΟΥ ΠΛΗΡΩΜΗΣ τον ΑΡΙΘΜΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥ. Δεν μου φάνηκε σωστό αλλά ευχαρίστησα και δοκίμασα. Φυσικά δεν το δέχτηκε το σύστημα. Ξανακαλώ, περιμένω πάλι αρκετα (πάνω από 20') ξαναβγαίνει μια άλλη εξίσου ευγενέστατη κυρία και μου λέει να βάλω τον ΔΟΣΟΛΗΠΤΙΚΟ ΑΡΙΘΜΟ ΠΕΛΑΤΗ. Προσπάθησα να της εξηγήσω πως δεν ζητά αυτό η Τράπεζα αλλά μου είπε εντελως ειλικρινα οτι ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ τι άλλο να μου πει. Τέλος πάντων ευχαρίστησα και πάλι, δοκίμασα και πάλι αλλά φυσικά δεν είναι αυτό που ζητά η Τράπεζα...

Και τώρα ρωτώ: Πως θα πληρώσω? Οκ για τον επόμενο θα ζητήσω να έρχεται έντυπος να ξεμπερδέυουμε αλλά για αυτόν που λήγει σύντομα και δεν προλαβαίνω?

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει? Στο κάτω κάτω να πληρώσω θέλω ρε παιδιά...

Με ποιον πρέπει να μιλήσω να μου πει αυτόν τον @#$@%ΚΩΔΙΚΟ ΠΛΗΡΩΜΗΣ ??

Ευχαριστώ και ελπίζω να με βοηθήσετε...

Κωδ. Πελάτη 200711290034

........Auto merged post: kostis7gr added 61 Minutes and 3 Seconds later........

Τελικά δόθηκε λύση από moderator του forum (TON EYXAΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ). Στο eBill έχει λινκ για προβολή του λογαριασμού σε PDF μορφή. Στο εκεί αντίγραφο υπάρχει ο ΚΩΔΙΚΟΣ ΠΛΗΡΩΜΗΣ.

Καλό είναι πάντως να ενημερωθεί το cc ώστε να μην μπερδεύει όσους προσπαθούν να βρούν άκρη και δεν είναι μέλη σε κάποιοα δικτυακή κοινότητα ώστε να βρόυν λύση.

Τέλος να ρωτήσω, απόδειξη πληρωμής έρχεται έντυπη στο σπίτι ή με κάποιο email?

Ευχαριστώ/.

@ ADSLgr.com All rights reserved.