PDA

Επιστροφή στο Forum : Λογιστήριο Forthnet



andreasp
20-02-08, 09:06
Απο πέρυσι τον Ιούνιο, προσπαθώ να βγάλω άκρη με το λογιστήριο της Forthnet.
Μου χρωστάνε λεφτά απο μία (απο λάθος δικό τους) ενεργοποίηση 2play.
Επίσης μου χρωστάνε λεφτά απο αλλη γραμμή 2play, διαφοράς απο adsl in abox.
Τοσους μήνες προσπαθώ να βγάλω άκρη!
Εχω φτάσει στο γραφείο του ΔΣ.
Εχω μιλήσει με όλους μέσα στην Forthnet.
Υποτίθετε οτι με έχει αναλάβει συγκεκριμένος άνθρωπος, ο οποίος στην αρχή με έπαιρνε 3 τηλέφωνα την ημέρα και πραγματικά έδειχνε να ασχολήτε με την υπόθεση για να ξεκαθαρίσει το θέμα.
Εδώ και μήνες , έχω σταματήσει να τους πληρώνω.

Ακόμα και αυτός πια τα παράτησε. Τον πήρα τηλέφωνο προχτές, και δεν θυμόταν τίποτα. Λές και μιλούσα με εξωγήινο.

Τι να κάνω για να ξεμπερδέψω με αυτούς?

Εχω σκεφτεί το εξής :

Στην μία γραμμή, υποχρεούμε να τους πληρώνω κανονικά. Παρόλα αυτά δεν πληρώνω και έχει πάει το χρέος στα 200ευρω.
Σκέφτηκα να μείνω κανα δίμηνο ακόμα, με προοπτική να μαζευτούν τόσα λεφτά, όσα μου χρωστάνε απο την άλλη γραμμή, και τέλος πάντων όσο είναι η διαφορά που έχουμε, μαζί με το κόστος που θα έχω να διακόψω και ξαναενεργοποίησω την γραμμή (που έγινε λάθος ενεργοποιήση στην Forthnet, και έχει γυρίσει στον ΟΤΕ , με απομεινάρι προβλήματος! Κανείς απο εναλλακτικό δύκτιο δεν μπορεί να με καλέσει).

Στην συνέχεια να πάω στην ΝΕΤΟΝΕ και να κάνω αίτηση για φορητότητα.
Για να μπορέσει να μεταφερθεί η γραμμή σε άλλη εταιρία (πχ Netone) , πρέπει να δώσει την έγκριση η Forthnet?
ή θα χτυπήσει στην Forthnet, οτι έχουμε λογιστικο υπόλοιπο, και δεν θα παραδίδουν την γραμμή μου στην NetOne?

Ολα αυτά, θα γίνουν φυσικά , μαζί με μία ακόμα καταγγελία στην ΕΕΤΤ, μπας και ασχοληθεί κανείς τους! (μαζί και η ΕΕΤΤ , που δεν κάνει απολύτος τίποτα!)

RedAdder
20-02-08, 16:49
Οι της Forthnet είναι απίσευτοι.
Χθές του καλώ και του λέω θέλω την διαφορά πίσω (12 ευρώ).
Και μου λένε ότι δεν μπορούν να δούν την αναλυτική χρέωση.:rofl: Είπατε τίποτα.
Ναι μου απάντησαν απο το λογιστήριο ότι βλέπουν απο την καρτέλλα μου μόνο το σύνολο.:whistle:
Έχω χρέωση 2play 2μηνη για υπηρεσίες που ποτέ δεν χρησιμοποίησα. Νεκρή γραμμή απο την στιγμή της ενεργοποίησης. Έχω μία διαφορά απο προπληρωμένο 2μηνο llu και με στέλνουν απο πωλήσεις σε λογιστήριο και τούμπαλιν.:evil:
Αναγκάστηκα να στείλω fax καταγγελία με επισυναπτόμενο τον λογαριασμό μου για να δουν αναλυτικά τις χρεώσεις. :rtfm:
Τώρα είναι να πιστεύψει κανείς τέτοιες δικαιολογίες; :hmm:Να μήν μπορεί το λογιστήριο να δεί τις χρεώσεις που έχει κάνει στον λογαριασμό μου;
και αλήθεια να είναι, το πράγμα καταντάει γελοίο.

Lagman
20-02-08, 17:19
Τις κλήσεις data fax που χρεώνουν στο κόσμο και ο κόσμος δεν δίνει σημασία σου λέει μικροποσό είναι ...

hel
20-02-08, 22:22
Απο πέρυσι τον Ιούνιο, προσπαθώ να βγάλω άκρη με το λογιστήριο της Forthnet.
Μου χρωστάνε λεφτά απο μία (απο λάθος δικό τους) ενεργοποίηση 2play.
Επίσης μου χρωστάνε λεφτά απο αλλη γραμμή 2play, διαφοράς απο adsl in abox.
Τοσους μήνες προσπαθώ να βγάλω άκρη!
Εχω φτάσει στο γραφείο του ΔΣ.
Εχω μιλήσει με όλους μέσα στην Forthnet.
Υποτίθετε οτι με έχει αναλάβει συγκεκριμένος άνθρωπος, ο οποίος στην αρχή με έπαιρνε 3 τηλέφωνα την ημέρα και πραγματικά έδειχνε να ασχολήτε με την υπόθεση για να ξεκαθαρίσει το θέμα.
Εδώ και μήνες , έχω σταματήσει να τους πληρώνω.

Ακόμα και αυτός πια τα παράτησε. Τον πήρα τηλέφωνο προχτές, και δεν θυμόταν τίποτα. Λές και μιλούσα με εξωγήινο.

Τι να κάνω για να ξεμπερδέψω με αυτούς?

Εχω σκεφτεί το εξής :

Στην μία γραμμή, υποχρεούμε να τους πληρώνω κανονικά. Παρόλα αυτά δεν πληρώνω και έχει πάει το χρέος στα 200ευρω.
Σκέφτηκα να μείνω κανα δίμηνο ακόμα, με προοπτική να μαζευτούν τόσα λεφτά, όσα μου χρωστάνε απο την άλλη γραμμή, και τέλος πάντων όσο είναι η διαφορά που έχουμε, μαζί με το κόστος που θα έχω να διακόψω και ξαναενεργοποίησω την γραμμή (που έγινε λάθος ενεργοποιήση στην Forthnet, και έχει γυρίσει στον ΟΤΕ , με απομεινάρι προβλήματος! Κανείς απο εναλλακτικό δύκτιο δεν μπορεί να με καλέσει).

Στην συνέχεια να πάω στην ΝΕΤΟΝΕ και να κάνω αίτηση για φορητότητα.
Για να μπορέσει να μεταφερθεί η γραμμή σε άλλη εταιρία (πχ Netone) , πρέπει να δώσει την έγκριση η Forthnet?
ή θα χτυπήσει στην Forthnet, οτι έχουμε λογιστικο υπόλοιπο, και δεν θα παραδίδουν την γραμμή μου στην NetOne?

Ολα αυτά, θα γίνουν φυσικά , μαζί με μία ακόμα καταγγελία στην ΕΕΤΤ, μπας και ασχοληθεί κανείς τους! (μαζί και η ΕΕΤΤ , που δεν κάνει απολύτος τίποτα!)

Σου χρωστάνε 200 Ε από ενεργοποίηση 2 play?
Eφ όσον είσαι σε ΟΤΕ το πρόβλημα που έχεις με το τηλέφωνο είναι ευθύνη του ΟΤΕ.

sdikr
20-02-08, 22:31
Σου χρωστάνε 200 Ε από ενεργοποίηση 2 play?
Eφ όσον είσαι σε ΟΤΕ το πρόβλημα που έχεις με το τηλέφωνο είναι ευθύνη του ΟΤΕ.

υπάρχει και η προεπιλογή ξέρετε

ΥΓ πάντως απο αυτά που λέει μάλλον δεν έχει γυρίσει ακόμα σε ΟΤΕ,

hel
21-02-08, 09:35
Λέει ότι έχει γυρίσει σε ΟΤΕ με απομεινάρι προβλήματος.
Προεπιλογή σε 2play??

makiavely
09-03-08, 21:23
Απο πέρυσι τον Ιούνιο, προσπαθώ να βγάλω άκρη με το λογιστήριο της Forthnet.
Επίσης μου χρωστάνε λεφτά απο αλλη γραμμή 2play, διαφοράς απο adsl in abox.
Τοσους μήνες προσπαθώ να βγάλω άκρη!
Εχω φτάσει στο γραφείο του ΔΣ.
Εχω μιλήσει με όλους μέσα στην Forthnet.


Ολα αυτά, θα γίνουν φυσικά , μαζί με μία ακόμα καταγγελία στην ΕΕΤΤ, μπας και ασχοληθεί κανείς τους! (μαζί και η ΕΕΤΤ , που δεν κάνει απολύτος τίποτα!)

adreasp και εγω ακομα περιμενω επιστροφη τα χρωστουμενα απο το adsl in a box....
ποσους λογαριασμους δεν εχεις πληρωσει? και δεν στο εχουν κοψει ακομα?
Η φορθνετ τι λεει ? οταν βρω χρονο θα ετοιμασω καταγγελια στην ΕΕΤΤ και εκει θελω να τους δω!!!!!!!!::evil::mad:

andreasp
13-03-08, 01:41
Σου χρωστάνε 200 Ε από ενεργοποίηση 2 play?
Eφ όσον είσαι σε ΟΤΕ το πρόβλημα που έχεις με το τηλέφωνο είναι ευθύνη του ΟΤΕ.

Και όμως ΟΧΙ ! ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ Ο ΟΤΕ!
ΦΤΑΙΕΙ Η FORTHNET!!!
Την προηγούμενη εβδομάδα, με πήραν τηλέφωνο απο την Forthnet, να με ενημερώσουν οτι ΘΑ προχωρήσουν στην απενεργοποίηση της γραμμής.
Ας έχει γυρίσει η γραμμή στο ΟΤΕ. Για την forthnet , ήμουν ακόμα πελάτης τους.
Σήμερα για πρώτη φορά , κατάφερα να καλέσω απο forthnet , στο τηλέφωνο μου , και να απαντήσει το Fax μου!
Η κλήση δρομολογήθηκε σωστά!!! :worthy:

Ειναι με διαφορά, η πιο ξεφτιλισμένη εταιρία, που έχω συνεργαστεί ποτέ στην ζωή μου!

........Auto merged post: andreasp added 2 Minutes and 29 Seconds later........


υπάρχει και η προεπιλογή ξέρετε

ΥΓ πάντως απο αυτά που λέει μάλλον δεν έχει γυρίσει ακόμα σε ΟΤΕ,

Ειχα γυρίσει στον ΟΤΕ με ανενεργό βρόγχο απο τις 10-9-2007.
Αυτο που έχω καταλάβει ειναι το εξής :
Οταν αλλάζεις δύκτιο με ανενεργό βρόγχο, σου φέρνει ο ΟΤΕ ένα ωραίο καινούργιο καλωδιάκι, κάνει και την φορητότητα του αριθμού απο την ΕΒΔΑΦ, και ο εναλλακτικός τον κάνει σφεντόνα, μέχρι να φτύσεις το γάλα της μάνας σου, απο την ακτινοβολία του ασύρματου τηλεφώνου, και τις 100αδες ώρες αναμονής στο τηλεφωνικό τους κέντρο.
Αυτή η απίστευτη καθυστέρηση απο τον εναλλακτικό, δημιουργεί πρόβλημα στην δρομολόγηση των κλήσεων.

@ ADSLgr.com All rights reserved.