PDA

Επιστροφή στο Forum : Τι θα γίνει με το DSLAM Αμπελοκήπων?



haris_led
20-02-08, 10:18
Τι θα γίνει ρε παιδιά?
Εδώ και ένα μήνα τους έχω ζητήσει να με πάνε στα 24 mbit και μου λένε ότι δεν υπάρχουν πόρτες στο "γρήγορο" dslam (4, 8, 24 mbit).

Τι στο καλό, να πεις ότι είμαστε καμμιά κ@λοπετινίτσα να πω, πάει στο καλό, αλλά ολόκληροι Αμπελόκηποι και Ζωγράφου, και ένα μήνα δεν έχουν βάλει πόρτες?

Έχει κανείς ιδέα τι συμβαίνει? :(

Alex7
21-02-08, 16:21
Μηπως ειναι πολυ "γρηγορο" τελικα το DSLAM και δεν μπορουνε να το πιασουν για να σε ορισουν εκει?:rofl:
Αληθεια τι εννοεις με τον ορο "γρηγορο" DSLAM?

haris_led
21-02-08, 16:28
Μηπως ειναι πολυ "γρηγορο" τελικα το DSLAM και δεν μπορουνε να το πιασουν για να σε ορισουν εκει?:rofl:
Αληθεια τι εννοεις με τον ορο "γρηγορο" DSLAM?

απ' ότι έχω καταλάβει τις ταχύτητες 4, 8, 24 mbit τις έχουν στο ίδιο dslam:hmm: γιατί για καμμία απ αυτές δεν έχουν πόρτες :hammer:

Umbra
21-02-08, 16:34
Τι θα γίνει ρε παιδιά?
Εδώ και ένα μήνα τους έχω ζητήσει να με πάνε στα 24 mbit και μου λένε ότι δεν υπάρχουν πόρτες στο "γρήγορο" dslam (4, 8, 24 mbit).

Τι στο καλό, να πεις ότι είμαστε καμμιά κ@λοπετινίτσα να πω, πάει στο καλό, αλλά ολόκληροι Αμπελόκηποι και Ζωγράφου, και ένα μήνα δεν έχουν βάλει πόρτες?

Έχει κανείς ιδέα τι συμβαίνει? :(


Αυτο ειναι το προβλημα οτι αμπελόκηποι και ζωγραφου ανοικουν στο ιδιο DSLAM....

Ειναι κατα την γνωμη λιγο ηλιθιο να μοιραζονται δυο περιοχες με τοσους πελατες το ιδιο κεντρο και γι'αυτο μαλλον υπαρχει προβλημα....

Alex7
21-02-08, 16:37
Καθε χρηστης αναλογα με την υπηρεσια που θελει μπαινει και σε ενα VLAN. μπορει λοιπον να θελουν απο τον ΟΤΕ να χρησιμοποιουν συγκεκριμενα DSLAMs για συγκεκριμενα VLAN αρα και ταχυτητες. Αν το καλοσκεφτουμε λοιπον θα δουμε οτι μπορει και να ισχυει κατι τετοιο.
Τωρα για το ποτε θα υπαρξουν ελευθερες πορτες......ειναι ενα τεραστιο θεμα στο οποιο δυστυχως δεν μπορω να βοηθησω.

Dimitris
22-02-08, 01:56
Αυτο ειναι το προβλημα οτι αμπελόκηποι και ζωγραφου ανοικουν στο ιδιο DSLAM....

Ειναι κατα την γνωμη λιγο ηλιθιο να μοιραζονται δυο περιοχες με τοσους πελατες το ιδιο κεντρο και γι'αυτο μαλλον υπαρχει προβλημα....

Τι να πούμε κι εμείς στον Άλιμο που άλλους μας βάζουν στο Καλαμάκι και άλλους στην Ηλιούπολη, με συνέπεια να απέχεις 3+ km από το dslam :evil:

johnk10
22-02-08, 12:19
ΗΘΙΚΟ ΔΙΔΑΓΜΑ:''Στου ΟΤΕ στην πορτα οσο θελεις βροντα.''

thanasis38
22-02-08, 12:42
ΗΘΙΚΟ ΔΙΔΑΓΜΑ:''Στου ΟΤΕ στην πορτα οσο θελεις βροντα.''

:rofl::rofl::rofl:

@ ADSLgr.com All rights reserved.