PDA

Επιστροφή στο Forum : ΖΗΤΩ Η TELLAS!!!!



gagtzer
12-09-03, 03:06
Είμαι καθημερινός αναγνώστης του forum αυτού και απ' ότι έχω παρατηρήσει υπάρχουν πολλοί (ονόματα δε λέμε) που,σε αντιστοιχία με το ποδόσφαιρο ή την πολιτική,έχουν φτάσει σε σημείο φανατισμού όσον αφορά κάποιους ISP's,συνήθως την OTEnet και την FORTHnet.Σε σημείο μάλιστα που να σου δίνουν την εντύπωση ότι είναι εργαζόμενοι στις εταιρίες αυτές!
Προκειμένου λοιπόν να αποκαταστήσω μια μεγάλη αδικία στον τομέα αυτό ανακυρήσω τον εαυτό μου ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΦΑΝΑΤΙΚΟ ΤΗΣ TELLAS!
8O
Και όχι μόνο αυτό αλλά και ΤΟΝ ΜΟΝΟ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΜΕΝΑ ΦΑΝΑΤΙΣΜΕΝΟ! 8O 8O 8O

Και εξηγούμαι.Η TELLAS:
-έχει σύνδεση με το εξωτερικό 2,5Gb ενώ καμία άλλη δεν έχει πάνω από 500Mb
-είναι η μόνη που έχει τα κεφάλαια να ανταγωνιστεί στα ίσια τον ΟΤΕ και
-είναι η ΜΟΝΗ που έσπασε το όριο των 45-50 Ε που είχαν συμφωνήσει οι άλλοι ISP's,επιταχύνοντας έτσι κατα πολύ την πτώση των τιμών.

Αντί λοιπόν να πούμε όλοι ένα ευχαριστώ,έστω γι'αυτό το τελευταίο,υπάρχουν ακόμα κάποιοι που λόγω κάποιων λανθασμένων κινήσεων ή των αμφιβόλου αισθητικής διαφημίσεών της την κοροιδεύουν.
Είμαι όμως σίγουρος ότι μετά από όλα αυτά όλοι μαζί θα φωνάξουμε: ΖΗΤΩ Η TELLAS! :!: :!: :!: :!: :!:

P.S:Πρέπει να δηλώσω ότι δεν έχω καμία σχέση με την TELLAS ούτε σαν εταιρία ούτε με εργαζόμενους διευθηντές κτλ,απλώς θέλω να αποκαταστήσω αυτή την αδικία.Αν και μετά από αυτό το κειμενάκι βλέπω να μου προσφέρουν καμία θέση στο τμήμα marketing ή έστω διαφήμησης! :D

SfH
12-09-03, 03:35
Egw apo thn allh xairomai pou den exoume ftasei akoma se epipeda podosfairou/politikhs me th fanatila mas :p

Anyway, an kai den eimai fan ths tellas (free inet me 1.5E thn wra ? Me tosa paw se netcaffee :p ), MPRAVO tous pou spasane to fragma twn "sxedon 50" E. Elpizw siga siga na tous akolouthisoun ki alloi...

UGF_GreekMind
12-09-03, 08:34
To 2,5 GB με Ιταλία, δεν μου λέει και πολλά πράγματα... καλό αλλά όχι αρκετό !
Από θέμα ping θα ήθελα να μάθω πως πάει.

sonic
12-09-03, 09:37
Και εγώ μπορώ να θεωρηθώ fan της Tellas , αλλά παιδία... δεν υπάρχει χώρος για φανατισμούς στο forum, και στο κάτω κάτω όλοι με μία ομάδα πρέπει να είμαστε, αν πρέπει να είμαστε με κάποια, με ΕΜΑΣ! :wink:

addict
12-09-03, 10:41
ΟΚ 2,5 Gbit με Ιταλία.Με το ΑΙΧ πόσο?

Tony_Ts
12-09-03, 14:43
Η κάθε εταιρία έχει τα καλά της και τα άσχημά της. Φθηνό Internet συνολικά ακριβό free internet, μεγάλο BW με Ιταλία μικρό με το εσωτερικό (by the way στο site του AIX έχουν γράψει λάθος το link από http://www.tellas.gr σε htpp://www.tellas.gr :) ) Έτσι είναι !!!
Επειδή όμως με ενδιαφέρει το flatrate - alwayson με όσο το δυνατόν λιγότερα χρήματα, Μπράβο στην Tellas για τις τιμές που ανακοίνωσε !

firegarden
13-09-03, 02:31
Μην ξεχναμε και το γεγονος οτι πλεον οι υπεραστικες κλησεις χρεωνονται ως αστικες απο την ΤΕΛΛΑΣ,κατι το πρωτοποριακο για τα Ελληνικα δεδομενα.Α ρε τι χαναμε τοσα χρονια με το μονοπωλιο του γα******νου πΟΤΕ...

holy
13-09-03, 03:27
apo pings einai idia me forthnet .. Stin germania +5ms peripou alla stin italia exei tromera.. epiasa kai 60ms... Ola auta me to free account(astiki xrewsi) se wra mi aixmis giati alles wres pigene poli pio panw..

gprs
15-09-03, 15:45
Και εγώ μπορώ να θεωρηθώ fan της Tellas , αλλά παιδία... δεν υπάρχει χώρος για φανατισμούς στο forum, και στο κάτω κάτω όλοι με μία ομάδα πρέπει να είμαστε, αν πρέπει να είμαστε με κάποια, με ΕΜΑΣ! :wink:

Nai alla an emeis eimaste oi alloi? :D

sonic
15-09-03, 16:15
Την πάτησα.......

keleytis
13-12-03, 09:42
Pantws an kai kainourios edw vlepw oti iparxoun stoixeia fanatismou les kai einai omades!(Den to lew gia to sigkekrimeno post , to lew apo mia geniki matia tis teleytaies vdomades pou arxisa na mpainw edw!! :mrgreen:

Gia na ksekatharisw kai tin thesi mou kai egw TELLAS exw alla ana pasa stigmi kai me mia kaliteri prosfora exw fygei trexontas kai paw akoma kai VIVODI , giati prwta apo ola koitaw tin tsepi mou kai ti mou dinei o kathe enas kai meta ola ta alla!
Swstoooos???? :P :P :P :P

mavlok
13-12-03, 11:34
Ετσι ετσι
:D

chatasos
13-12-03, 21:39
Από την άλλη εγώ που είμαι φανατικός ethernίτης :twisted: :twisted: :twisted:



-έχει σύνδεση με το εξωτερικό 2,5Gb ενώ καμία άλλη δεν έχει πάνω από 500Mb

Φυσικά δεν λέει ξεκάθαρα πως και που χρησιμοποιεί τόσο bw...



-είναι η μόνη που έχει τα κεφάλαια να ανταγωνιστεί στα ίσια τον ΟΤΕ και

Το μέλλον θα δείξει...



-είναι η ΜΟΝΗ που έσπασε το όριο των 45-50 Ε που είχαν συμφωνήσει οι άλλοι ISP's,επιταχύνοντας έτσι κατα πολύ την πτώση των τιμών.

Προσφέροντας λιγότερες υπηρεσίες...

Anonymous
14-12-03, 18:17
Dieykrinhsh:Pouthena den anaferetai oti xrhsimopoiountai ola ta gbps ths tellas

ermis333
14-12-03, 21:21
Dieykrinhsh:Pouthena den anaferetai oti xrhsimopoiountai ola ta gbps ths tellas


Διευκρύνηση: Πουθενά δεν αναφέρεται ότι δεν χρησιμοποιούνται όλα τα Gbps της Tellas. :lol:

Τόσο δύσκολο είναι πιά να το δεχτούνε μερικοί...αφού στο adslgr.com έχει απαντήσει και επίσημα η ΜΠΟΥΣΚΟΥΛΙΚΟΜΥΡΜΗΓΚΟΤΡΥΠΑ (Tellas) :lol: :lol:


Τα 2.5Gbps είναι σε πλήρη λειτουργία τόσο με εξωτερικό όσο και μεταξύ των πόλεων της Ελλάδας όπου η Tellas έχει κύριους κόμβους (μέχρι στιγμής Αθήνα,Θεσσ,Λάρισα,Πάτρα)...Οπτικές Ίνες (Γεωργίου speaking)

Με Όποιον τεχνικό της Tellas και αν μηλήσεις αυτό θα σου πεί!!! (δεν εννοώ στο 13800)βεβαίως βεβαίως 8)

@ ADSLgr.com All rights reserved.