PDA

Επιστροφή στο Forum : Disk Overloaded 100%



nackgr
21-02-08, 14:41
Ανιγω mtorrent φτανει τα 600-700kb download speed και μετα πεταει στο torrent κατο αριστερα disk overloaded 100% και πεφτη to download sto 0 μιπως να ορισο οριο? download limit?

to usr9112 εχω

kapodistrias
21-02-08, 17:03
Βασικά ψάξε την επιλογή που λέει για την cache και ανέβασε τα MB...Από default δεν σε αφήνει να το πειράξεις αλλά έχει νομίζω ένα tick που σου ανοίγει αυτές τις επιλογές.Είναι στο πολύ προχωρημένους....

VERDEANGELO
13-04-09, 03:57
Ανιγω mtorrent φτανει τα 600-700kb download speed και μετα πεταει στο torrent κατο αριστερα disk overloaded 100% και πεφτη to download sto 0 μιπως να ορισο οριο? download limit?

to usr9112 εχω

Kαλησπέρα σε όλα τα μέλη του adslgr.
θα μπω κατ`ευθείαν στο θέμα.
Κι εγώ μέχρι πριν από 4 ώρες είχα το ίδιο ακριβώς πρόβλημα (disk overloaded 100%).
Είχα γύρω στα 100 torrent αρχεία φορτωμένα στο utorrent αλλά ενεργά ήταν μόνο 10 από αυτά.
Άρχισα να κάνω remove κάποια αρχεία (έφτασα να έχω 50 μόνο φορτωμένα) εκ των οποίων μόνο 3-4 ενεργά αλλά το πρόβλημα συνεχιζόταν.
Μέχρι που είπα στον κολλητό μου να oρίσει νέα πύλη/θύρα στον utorrent (γιατί είχα την αρχική port που μου είχε δώσει ο utorrent από την εγκατάσταση του προγράμματος) ....... κι ως εκ θαύματος,TO ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΛΥΘΗΚΕ !!!!!!.
Τώρα,ούτε μήνυμα τύπου "disk overloaded 100%" έχω,ούτε σκαμπανεβάσματα και μηδενισμούς του download ή του upload του utorrent,ούτε τίποτα !!!!!.
Κάντε αλλαγή στο port του utorrent (ορίστε νέα port/πύλη) και θα λύσετε το πρόβλημα σας !!!!.
Τώρα μην με ρωτήσετε πως γίνετε γιατί δεν ξέρω την τύφλα μου γύρω από το θέμα.
Πάντως είναι σχετικά απλό και αν ψάξετε λίγο μέσα στο φόρουμ ή γενικά σε παρόμοια φόρουμ,σίγουρα θα βρείτε πως ανοίγουμε νέα port στο utorrent.;)
Ελπίζω να βοήθησα αρκετούς.
Καλό Πάσχα και καλά να περάσετε !!!!.

maxx
20-04-09, 10:16
VERDEANGELO exw thn entupwsh pws auta pou les einai ta monadika pou isxuoun kai gia ta opoia den htan se 8esh na dwsei lush oute o idios o Firon 2-3 xronia prin.

@ ADSLgr.com All rights reserved.