PDA

Επιστροφή στο Forum : forthnet+flashget



emilie
21-02-08, 20:59
Έχω forthnet to play στα 12 mb, καλαμαριά θεσ/νικη, με το κλασικό ρουτερακι της siemens που δίνει η Forthnet και την τελευταία βδομάδα όποτε μπαίνω και πάω να κατεβάσω τίποτα με το flashget με κόβει και δεν κατεβάζει χριστό!
Ενώ όταν κατεβάζω από mozilla ή απο torrents όλα μια χαρά!
Ξέρει κανείς τι στο :twisted: γίνεται?
Είμαι εδώ και τρεις μήνες μέσα και ποτέ δεν ξαναείχα παρόμοιο πρόβλημα :sorry:

xolloth
21-02-08, 21:06
δοκιμασεs με αλλον client;

emilie
21-02-08, 21:32
Εννοείς με κάτι άλλο εκτός του flashget? Τι προτίνεις?

thanasis38
21-02-08, 21:33
δοκιμασε με fdm (http://www.freedownloadmanager.org/)

emilie
21-02-08, 21:34
Επιπλέον η βλακεία είναι ότι είναι υπερβολικά ασταθή και η σύνδεση μου και νομίζω ότι επειδή το flashget την παέι στα όρια της με κόβουν. Και για επανέλεθει πρέπει να κάνει reboot το ρούτερ, αν και κλείνω το flashget.

slaughter
21-02-08, 21:52
Επιπλέον η βλακεία είναι ότι είναι υπερβολικά ασταθή και η σύνδεση μου και νομίζω ότι επειδή το flashget την παέι στα όρια της με κόβουν. Και για επανέλεθει πρέπει να κάνει reboot το ρούτερ, αν και κλείνω το flashget.

είχα κ εγώ παρόμοια προβλήματα παλαιότερα (με άλλο router)
δοκίμασε να συνδεθείς μέσω ethernet στο router κ κάνε update tous drivers της κάρτας δικτύου σου !!!

emilie
22-02-08, 15:53
α ναι? Έλεγα επιπλέον να αλλάξω και το ρουτεράκι και επειδή έχω ένα linksys wag200g αυτή τη στιγμή να βάλω αυτό!
Σας ευχαριστώ πολύ όλους θα τα δοκιμάσω όλα!:rocker

ermis
22-02-08, 20:13
flashget χρησιμοποιώ με 4net και δεν έχω κανένα πρόβλημα

xolloth
22-02-08, 20:20
καλο θα ειναι να εχουμε 2-3 ρουτερ και να πειραματιζομαστε οταν εχουμε καποιο προβλημα που πιθανον να λυθει με χρηση αλλου ρουτερ.
το αναφερω γιατι πολλεs φορεs μου εχει συμβει κατι τετοιο.

deniSun
27-02-08, 10:06
Αναλόγως από που κατεβάζεις.
Πολλά dm επειδή χρησιμοποιούν πολλαπλά connection κόβονται από τον server που πας να κατεβάσεις.
Ο server τα δέχεται ως επίθεση και μπλοκάρει την ΙΡ σου για κάποιο διάστημα.
Αυτό συμβαίνει πολλές φορές και στο RS.
Δοκίμασε να κατεβάσεις λίγο τις τιμές.

theopan
27-02-08, 10:54
Εννοείς με κάτι άλλο εκτός του flashget? Τι προτίνεις?

Internet Download Manager. Τίποτα άλλο δε δουλεύει τόσο καλά όσο αυτό, στη forthnet.

LOUKAS32
27-02-08, 11:00
RAPGET

@ ADSLgr.com All rights reserved.