PDA

Επιστροφή στο Forum : Ερωτηση για ποιοτητα τηλεφωνιας



B3rny
22-02-08, 01:59
Χαιρετε,

θα ηθελα να ρωτησω κατα ποσο ικανοποιημενοι ειστε απο την ποιοτητα της γραμμης του τηλεφωνου.Γενικα παιζουν αποσυνδεσεις κατα την διαρκεια του τηλεφωνηματος ή να μην μπορειτε/ουν να σας/ους ακουσετε?
Υπαρχουν καποοιοι που κανανε μεταβαση απο ΗΟL σε Νετ One και αν ,ναι,ειστε ικανοποιημενoι?

Thx

unit345
22-02-08, 03:43
(Δεν έχω κάνει μετάβαση από Hol)

Η ποιότητα της τηλεφωνίας είναι πολύ καλή. Εξαιρετική για αστικές κλήσεις αλλά και με εξωτερικό που μιλάω, είναι καλή (ιδιαίτερα Αμερική, δεν το πίστευα ότι ήτανε τόσο καθαρός ο ήχος).

dimpard
22-02-08, 10:03
Είμαι συνδρομητής της NetOne επί 8 μήνες. Στην αρχή (1-2 μήνες), το τηλέφωνο είχε πρόβλημα κατά περιόδους και διάρκειας 30-60 λεπτών. Το πρόβλημα ήταν ότι δεν λειτουργούσε. Όταν όμως λειτουργούσε η ποιότητα ήταν πολύ καλή. Τελικά, με διαδοχικές δοκιμές από την εταιρεία, το πρόβλημα λύθηκε και τους τελευταίους 6 μήνες δεν έχω κανένα παράπονο.
Κάποια μέλη του forum, αναφέρουν ότι έχουν πρόβλημα, αλλά νομίζω ότι έχει να κάνει και με την ποιότητα της γραμμής τους.
Με εξωτερικό (Αγγλία, Αμερική) η ποιότητα είναι πολύ καλή.

Tsour_ee
22-02-08, 10:12
Εγώ είμαι συνδρομητής από τον Νοέμβρη,ποιότητα κλήσης εξαιρετική προς όλους τους προορισμούς,από διεθνή έχω δοκιμάσει Αγγλία,Γαλλία,Ιταλία με πολύ καλή ποιότητα,δεν μου έχει κοπεί ποτέ κλήση.Το μόνο πρόβλημα που έχω εντοπίσει είναι ότι δεν δουλεύει πάντα η προώθηση της κλήσης από τη μία γραμμή στην άλλλη,από ότι μου έχουν πει στο cc για το συγκεκριμένο πρόβλημα έχει να κάνει με την αναμονή κλήσεων και προσπαθούν να το διορθώσουν.Κατά τα άλλα πολύ καλές εντυπώσεις μέχρι στιγμής:)

makiro3
22-02-08, 11:44
Σε μένα, η ποιότητα του τηλεφώνου στα εντός Ελλάδας τηλέφωνα είναι πάρα πολύ καλή και απροβλημάτιστη.
Εκτός Ελλάδος και συγκεκριμένα στην Αυστραλία, για δυο-τρία τηλέφωνα που έχω πάρει, δεν μπορώ να πω το ίδιο, χωρίς όμως ιδιαίτερα προβλήματα. Κακή ποιότητα ήχου.

Aperanto_Galazio
22-02-08, 11:57
Και σε μενα εντος Ελλαδας πολυ καλη, για εκτος δεν εχω δοκιμασει ακομα.

tzampaman
22-02-08, 13:00
Εγώ ήρθα από OTE>Tellas>NetOne, καμία διαφορά.

pan.nl
22-02-08, 14:12
Μια χαρά είναι η ποιότητα στις κλήσεις σε σταθερά εσωτερικού, στις κλήσεις προς εξωτερικό τα χαλάει λίγο.

B3rny
22-02-08, 15:02
ok,ευχαριστω ολους σας για τις απαντησεις :)

magnan
22-02-08, 16:49
εχει πολυ καλη ποιοτητα ηχου στο εσωτερικο αλλα και στο εξωτερικο, ιδιως Αμερικη τοσο σε σταθερο οσο και σε κινητο :)

Labrofski
28-02-08, 02:03
Η ποιότητα της τηλεφωνίας είναι... έτσι και έτσι!
Κυρίως όταν η κλήση γίνεται από netone, η ποιότητα είναι μερικές φορές ικανοποιητική αλλά όχι άριστη και μερικές φορές κακή.
Υπάρχει μουντάδα και πολλά παράπονα ότι δεν με ακούνε καλά, ότι υπάρχει φύσημα, ερωτήσεις αν έχω ξεχάσει καμιά βρύση ανοιχτή και άλλα τέτοια :)

Μάλλον η ποιότητα είναι πολύ χειρότερη στο πως με ακούνε από το πως ακούω εγώ.
Έχω παρατηρήσει ότι έχω πολλά FEC errors Up.
FEC Errors (Up/Down): 587.202.560 / 152
υπάρχει περίπτωση να υπάρχει συσχέτιση;

[κωδικός πελάτη: 200801030016]

user1
28-02-08, 02:18
καλη ειναι
το ιντερνετ ειναι πολυ αργο

@ ADSLgr.com All rights reserved.