PDA

Επιστροφή στο Forum : Δεν μπορω να μπω στο mozilla.com



Dsltech
22-02-08, 11:13
Για χαρα εχω εδω και αρκετες μερες προβλημα με το site τις mozilla.com και ολα τα συναφη site, firefox και τετοια δεν μπορω να μπω με τιποτα.
Το PC μου τρεχει ubuntu και το htpc μου vista εχω και εναν laptop τις δουλειας που και αυτο εχει xp και απο τα 3 οταν χτυπαω www.mozilla.com δεν μπορω να συνδεθω.
Οταν κανω ping βλεπω οτι γινετε resolve το IP αλλα το destination ειναι unreachable και οταν δωσω telnet www.mozilla.com 80 περνω:

Trying 63.245.213.13...
telnet: Unable to connect to remote host: Connection refused

μιας και ολα μου τα pc εχουν το ιδιο προβλημα κατι παιζει ειτε με το fritzbox 7140 ειτε με την HOL(by the way ειμαι στο 2play)
Μπορει καποια ρυθμιση του router να μου κοβει το συγκεκριμενω site?
Ανοιξα ticket και στη hol αλλα με εχουν γραμμενο εδω και κοντα μια βδομαδα.

Λετε να ειναι δαχτυλος της microsoft επειδη εβαλα linux στο PC μου??:hmm:

δεν ξερω τι αλλο να κανω, αν εχετε καμια ιδεα ακουω!!

sachilleas
22-02-08, 12:24
Κ εμένα μου συμβαίνει αυτό κ έχω windows.
Όπως έχει αναφερθεί κ αλλού βάλε τον proxy της hol στις ρυθμίσεις σου.
Εγώ αυτό έκανα κ το site ανοίγει με internet explorer αλλά περιέργως δεν μου ανοίγει με τον firefox.

freddothedog
22-02-08, 12:30
www.mozilla.com= 63.245.213.11

check DNS

Dsltech
22-02-08, 16:29
μαλιστα με τον proxy εφτιαξε η κατασταση, παντως πρεπει να κανει κατι η hol με το θεμα του routing. Δεν ξερω τη να πω, απαντηση επισημη παντως απο την hol δεν πειρα ακομα στο ticket μου καλα που υπαρχει και το forum και βγαζουμε μια ακρη

chris01
22-02-08, 16:47
μαλιστα με τον proxy εφτιαξε η κατασταση, παντως πρεπει να κανει κατι η hol με το θεμα του routing. Δεν ξερω τη να πω, απαντηση επισημη παντως απο την hol δεν πειρα ακομα στο ticket μου καλα που υπαρχει και το forum και βγαζουμε μια ακρη

Επικοινωνώντας ξανά σήμερα επιτέλους αναγνώρισαν το θέμα και όντως αφορά πολλούς. Το ψάχνουν...

@ ADSLgr.com All rights reserved.