PDA

Επιστροφή στο Forum : ακύρωση απο VODAFONE και επιστροφή σε άλλο πάροχο



lua7
22-02-08, 13:05
παιδια καλησπέρα!χρειάζομαι την βοήθεια σας!

'Ένας φίλος μου αποφάσισε να φύγει απο vodafone και να συμβληθεί με άλλη εταιρία εναλλακτικού παρόχου....έκανε νέο συμβόλαιο,επέστρεψε τον εξοπλισμό poy του ειχε δοθεί απο vodafone..μέχρι εκεί ολα καλά,....
τον πήραν τηλέφωνο απο την άλλη εταιρία ωστόσο και τον ενημέρωσαν πωσ επειδή η vodafone παρέχει υπηρεσίεσ μέσω ασύρματου δικτύου ή ενεργοποίηση θα καθυστερήσει πάνω απο 1μιση μήνα!!!!και ...για πιο γρήγορα ,καλύτερο θα ήταν να επιστρέψει στον οτε, και απο εκεί να κάνει νέα αίτηση φορητότητας στην εταιρία που θέλει!
αληθεύει κάτι τέτοιο;
το ότι ο φίλος μου έχει σταθερή τηλεφωνία μέσω ασυρματου δικτύου αποτελεί πρόβλημα και λόγο για τόσο μεγάλη καθυστέρησης ενεργοποίησης;

ευχαριστω εκ των προτερων!!

ATG
22-02-08, 17:02
παιδια καλησπέρα!χρειάζομαι την βοήθεια σας!

'Ένας φίλος μου αποφάσισε να φύγει απο vodafone και να συμβληθεί με άλλη εταιρία εναλλακτικού παρόχου....έκανε νέο συμβόλαιο,επέστρεψε τον εξοπλισμό poy του ειχε δοθεί απο vodafone..μέχρι εκεί ολα καλά,....
τον πήραν τηλέφωνο απο την άλλη εταιρία ωστόσο και τον ενημέρωσαν πωσ επειδή η vodafone παρέχει υπηρεσίεσ μέσω ασύρματου δικτύου ή ενεργοποίηση θα καθυστερήσει πάνω απο 1μιση μήνα!!!!και ...για πιο γρήγορα ,καλύτερο θα ήταν να επιστρέψει στον οτε, και απο εκεί να κάνει νέα αίτηση φορητότητας στην εταιρία που θέλει!
αληθεύει κάτι τέτοιο;
το ότι ο φίλος μου έχει σταθερή τηλεφωνία μέσω ασυρματου δικτύου αποτελεί πρόβλημα και λόγο για τόσο μεγάλη καθυστέρησης ενεργοποίησης;

ευχαριστω εκ των προτερων!!

Δεν ισχυει. Αν εχει και adsl απο Vodafone, εχει ενεργο βροχο. Πιθανοτατα απο τον αλλο παροχο θα θεωρουν πως δεν εχει adsl και εχει μονο τηλεφωνια, οποτε προσεξτε μην σας ζητησουν ανενεργο βροχο.

player74
22-02-08, 20:27
αν η αλλη εταιρεια ειναι η vivodi να φυγει μακρια.
η σταθερη τηλεφωνια της vodafone οντος παρεχετε ασυρματα, συγκεκριμενα κινητη τηλεφωνια ειναι που παρεχει κλησεις με χρεωση σταθερου.
πια ειναι η διαδικασια που προβλεπετε δεν θυμαμαι αυτη τη στιγμη. πρεπει να διαβασω τις σχετικες ανακοινωσεις τις εεττ. υπαρχουν στο site της ομως για να τις διαβασει κανεις. χρηστικες πληροφοριες αναφερει κατι.
θυμαμαι παντος οταν πειγα στην vodafone ειπαν περιπου 20-25 εργασιμες.
δεν υπηρχε ενεργη τηλεφωνικη γραμμη. δεν ζητησα τηλεφωνικη γραμμη.
μονο adsl.
ολες οι εταιρειες που ειχα απευθυνθει πλην της vivodi τον ιδιο χρονο δωσανε.
η vivodi 1 μηνα και παραπανω, η οποια στην περιοχη μου σε καποιους φιλους εκανε και 3 μηνο και βαλε, μεχρι που αγανακτησαν και διαλεξαν αλλο παροχο.

@ ADSLgr.com All rights reserved.