PDA

Επιστροφή στο Forum : Πόρτες...πόρτες...πόρτες



dembai
22-02-08, 13:07
Σας ζηλεύω όλους..... με όλα τα προβλήματά σας, οι περισσότεροι έχετε, τουλάχιστον ADSL... Στην περιοχή μου, όπου δρα μονοπωλιακά ο ΟΤΕ, ενώ υπάρχει εγκατεστημένη τεχνολογία, οι πόρτες δεν έχουν αυξηθεί εδώ και πάνω από ένα χρόνο. Είμαι σε μια απο εκείνες τις περιοχές, όπου οι αιτήσεις συσσωρεύονται, αλλά φαίνεται ότι δεν ιδρώνει το αυτί κανενός. Σε ποιον να διαμαρτυρηθώ πια; :down:

Alex7
22-02-08, 13:12
Το μονο που μπορεις να κανεις δυστυχως ειναι υπομονη.
Ως ποτε ομως?:hmm:

spappis
23-02-08, 01:26
Το καλύτερο θα ήταν να διαμαρτυρηθείς σε όλους (ΟΤΕ, HOL, FORTHNET κλπ), αλλά επειδή τους άλλους (εκτός ΟΤΕ) δεν θα τους βρείς, αλλά και να τους βρεις θα σε γράψουν κανονικά. Το μόνο που μπορείς να κάνεις (όπως λέει και ο παραπάνω) είναι υπομονή. Κάποια στιγμή θα γίνουν και οι πόρτες...

Μένοντας στην επαρχία, συνειδητά δέχεσαι αυτά τα προβλήματα. Στην περιοχή σου υπάρχει εξοπλισμός, αλλά σε άλλες περιοχές δεν υπάρχει καν. Όσοι το βιάζονται το παίρνουν στην αρχή. Κυκλικά (μάλλον) πάει το πράμα, γιατί πρέπει να εξυπηρετηθούν όλοι και όχι μόνο οι κάτοικοι των μεγάλων αστικών κέντρων

dembai
25-02-08, 10:34
Ακούστε το εξωφρενικο!!!!

ενώ από τον ΟΤΕ επιμένουν ότι στην περιοχή μου δεν υπάρχουν ελέυθερες πόρτες, η forthnet με τη σειρά της ισχυρίζεται ότι μπορούν να με παρέξουν σύνδεση στα 2 Mbit, με δώρο μάλιστα ασύρματο μόντεμ, χρησιμοποιώντας το δίκτυο του ΟΤΕ!!! Δηλαδή, ο εναλλακτικός πάροχος, χρησιμοποιώντας τη γραμμή του ΟΤΕ μου παρέχει ADSL, ενώ ο ιδιοκτήτης της γραμμής αδυνατεί!!!!

Τί να πείς,πια;

pnikolo
25-02-08, 17:57
Ακούστε το εξωφρενικο!!!!

ενώ από τον ΟΤΕ επιμένουν ότι στην περιοχή μου δεν υπάρχουν ελέυθερες πόρτες, η forthnet με τη σειρά της ισχυρίζεται ότι μπορούν να με παρέξουν σύνδεση στα 2 Mbit, με δώρο μάλιστα ασύρματο μόντεμ, χρησιμοποιώντας το δίκτυο του ΟΤΕ!!! Δηλαδή, ο εναλλακτικός πάροχος, χρησιμοποιώντας τη γραμμή του ΟΤΕ μου παρέχει ADSL, ενώ ο ιδιοκτήτης της γραμμής αδυνατεί!!!!

Τί να πείς,πια;

Αλλο παρεχω γραμμη και αλλο πορτα adsl. Γραμμες εχει φυσικα -τις τηλεφωνικες- Πορτες εχει τις δικες του ο καθε παροχος, και αναλογα που τις εχει μοιρασει του περισσευουν η οχι. ;)

NiKapa
25-02-08, 22:51
Σας ζηλεύω όλους..... με όλα τα προβλήματά σας, οι περισσότεροι έχετε, τουλάχιστον ADSL... Στην περιοχή μου, όπου δρα μονοπωλιακά ο ΟΤΕ, ενώ υπάρχει εγκατεστημένη τεχνολογία, οι πόρτες δεν έχουν αυξηθεί εδώ και πάνω από ένα χρόνο. Είμαι σε μια απο εκείνες τις περιοχές, όπου οι αιτήσεις συσσωρεύονται, αλλά φαίνεται ότι δεν ιδρώνει το αυτί κανενός. Σε ποιον να διαμαρτυρηθώ πια; :down:

Να πας στον προισταμενο του τεχνικου τμηματος Οτε της περιοχης και να του τα πρηξεις...πεστου οτι θελεις να στησεις κυκλωμα παρακολουθησης χωρου κτλ κτλ...καθε εβδομαδα και τηλεφωνο...
Σ' εμενα στην 2η συνδεση στο μαγαζι εκαναν 4,5 μηνες να δεησουν..κι ειμασταν πολλοι που φωναζαν και πολλα ξενοδοχεια τριγυρω...πιεση θελουν...μ'ευγενεια ομως και επιχειρηματα..;)

emeliss
27-02-08, 11:41
Να μην τα πρήξεις σε κανένα. Βρες μερικούς γειτόνους και κάντε μαζί αιτήσεις και ένα χαρτί προς την τεχνική υπηρεσία.

@ ADSLgr.com All rights reserved.