PDA

Επιστροφή στο Forum : Conn-X 2Mbit και αδυναμία ενεργοποίησης συνδρομής



kostas_pav
23-02-08, 20:33
Σήμερα πήρα από το oteshop το έγγραφο με το κωδικό πελάτη και το συνθηματικό πελάτη.

Μπαίνοντας στο my.otenet.gr δεν τα δεχόταν με ΤΙΠΟΤΑ στο activation. Πήρα την otenet (801 11 35555) και μου είπαν να περιμένω 2 ώρες, αφού μου άλλαξαν το συνθηματικό.

Μετά από 2 ώρες τίποτα... Ξαναπαίρνω τηλέφωνο μου είπαν ότι έχουν πολλές ενεργοποιήσεις σήμερα και τους έπεσε ο server να περιμένω λίγο ακόμα.

Μετά από άλλες 2 ώρες ξαναπαίρνω και μου λένε να στείλω fax με την ταυτότητα μου που θα ζητάω χειροκίνητη ενεργοποίηση με το επιθυμητό username και password (το username που ήθελα ήταν διαθέσιμο σύμφωνα με τον υπάλληλο εξυπηρέτησης). Και σε 1,5 ώρα θα ήταν όλα έτοιμα.

Μετά από άλλες δύο ώρες ξαναπαίρνω τηλέφωνο και μου λένε ότι αυτή η διαδικασία παίρνει από 1 έως 24 ώρες!

Σημείωση: Έχω κανονικά πρόσβαση στο Web Self Care του my.otenet.gr, και φαίνεται η υπηρεσία "Σε αναμονή ενεργοποίησης". Φυσικά ακόμα και από εκεί να κάνω click στο "Είσοδος στο activation" ΠΑΛΙ λέει πως τα στοιχεία που έδωσα είναι λάθος!:shock:

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΕΙ Η ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΟΥ?:rant:


Αυτή τη στιγμή είμαι με το user/pass από Αθήνα (γιατί μετακόμισα) και ο αδερφός μου δεν έχει πρόσβαση στο internet και φυσικά "τα ακούω".:chair:

john1_4
24-02-08, 01:51
Φιλε ιδιο προβλημα απο τν πεμπτη!!μονο π εγω μπορω κ μπαινω net κ κατεβαζω κανονικα..αν κ μ λεει οτι ειναι ενεργοποιημενο οταν πηγα να το εγκαταστησω με το cd αφου εβαζα νεο username κ τα passwords μ ελεγε οτι αποθηκευει τις ρυθμισεις κ μετα προσπαθει να συνδεθει στο διαδυκτιο....αλλα τελικα λεει οτι δν ειναι δυνατη η συνδεση κ ν ελεγξω παραμετρους κ καλωδια.....παρ ολα αυτα...ολα τα αλλα ειναι οκ...αα..καποιες φορες βγαινει μονο τ απο το ιντερνετ...κ μετα ξαναμπαινει...δν ξερω τ γινεται...μπορει καποιος ν μ διαφωτισει?

shadowman
24-02-08, 02:56
Σήμερα πήρα από το oteshop το έγγραφο με το κωδικό πελάτη και το συνθηματικό πελάτη.

Μπαίνοντας στο my.otenet.gr δεν τα δεχόταν με ΤΙΠΟΤΑ στο activation. Πήρα την otenet (801 11 35555) και μου είπαν να περιμένω 2 ώρες, αφού μου άλλαξαν το συνθηματικό.

Μετά από 2 ώρες τίποτα... Ξαναπαίρνω τηλέφωνο μου είπαν ότι έχουν πολλές ενεργοποιήσεις σήμερα και τους έπεσε ο server να περιμένω λίγο ακόμα.

Μετά από άλλες 2 ώρες ξαναπαίρνω και μου λένε να στείλω fax με την ταυτότητα μου που θα ζητάω χειροκίνητη ενεργοποίηση με το επιθυμητό username και password (το username που ήθελα ήταν διαθέσιμο σύμφωνα με τον υπάλληλο εξυπηρέτησης). Και σε 1,5 ώρα θα ήταν όλα έτοιμα.

Μετά από άλλες δύο ώρες ξαναπαίρνω τηλέφωνο και μου λένε ότι αυτή η διαδικασία παίρνει από 1 έως 24 ώρες!

Σημείωση: Έχω κανονικά πρόσβαση στο Web Self Care του my.otenet.gr, και φαίνεται η υπηρεσία "Σε αναμονή ενεργοποίησης". Φυσικά ακόμα και από εκεί να κάνω click στο "Είσοδος στο activation" ΠΑΛΙ λέει πως τα στοιχεία που έδωσα είναι λάθος!:shock:

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΕΙ Η ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΟΥ?:rant:


Αυτή τη στιγμή είμαι με το user/pass από Αθήνα (γιατί μετακόμισα) και ο αδερφός μου δεν έχει πρόσβαση στο internet και φυσικά "τα ακούω".:chair:
Φίλε σε καταλαβαίνω. Έγω έμεινα 4 μέρες χωρίς internet και τελικά το θέμα το έλυσε η μέθοδος της φωτοτυπίας...
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?p=1794447 (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?p=1794447#post1794447)
Τα συστήματα πιστοποίησης που έχουν είναι για τα μπάζα (windows), καλό κουράγιο.

kostas_pav
24-02-08, 13:51
Το πρόβλημα απ'ότι κατάλαβα διορθώθηκε από μόνο του γιατί σήμερα το πρωί με έβαλε στο activation και τα ενεργοποίησα κανονικά...:hmm:

Τους πήρα να τους ενημερώσω να το ξέρουν...:p

Όλα καλά πλέον...:)

@ ADSLgr.com All rights reserved.