PDA

Επιστροφή στο Forum : Forthnet και πληρωμη λογαριασμου



Witchcraft
24-02-08, 03:30
Που μπορω να πληρωσω τον λογαριασμο που μου ηρθε εδω που μενω (νικαια) δεν εχει καταστημα forthnet και κατι αλλο ο λογαριασμος ειναι να πληρωθη την δευτερα αμα δεν προλαβω να παω το κοβουν εκεινη την μερα?:(

nnn
24-02-08, 03:53
Δεν κόβεται κάτι, μην αγχώνεσαι.
Σε ταχυδρομείο, μέσω web banking κλπ

Witchcraft
24-02-08, 03:59
Σε ευχαριστω θα παω στο ταχυδρομιο τοτε γιατι δεν εχω winbanking

vaggoulas
24-02-08, 04:25
Λογικά ο λογαριασμός στην πίσω πλευρά πρέπει να γράφει όλους τους δυνατούς τρόπους πληρωμής (πχ με ποιες τράπεζες συνεργάζονται).Πάντως το πιο απλό είναι όντως να πας στο ταχυδρομείο.

Lagman
25-02-08, 18:20
Που μπορω να πληρωσω τον λογαριασμο που μου ηρθε εδω που μενω (νικαια) δεν εχει καταστημα forthnet και κατι αλλο ο λογαριασμος ειναι να πληρωθη την δευτερα αμα δεν προλαβω να παω το κοβουν εκεινη την μερα?:(


Δεν λες πάλι καλά που έφτασε ο λογαριασμός σπίτι σου ; εμένα καθυστέρησε 2μηνες+ αλλά τουλάχιστον αυτή την φορά δεν είχε περίεργες χρεώσεις όπως υπεραστικές κλήσεις-datafax !!!

joeyGR
25-02-08, 21:05
εμενα ο λογαριασμος μου παντος γιατι δεν λεει σε πια τηλεφωνα εχω καλεσει;:hmm:

hel
25-02-08, 23:02
Δεν λες πάλι καλά που έφτασε ο λογαριασμός σπίτι σου ; εμένα καθυστέρησε 2μηνες+ αλλά τουλάχιστον αυτή την φορά δεν είχε περίεργες χρεώσεις όπως υπεραστικές κλήσεις-datafax !!!

Πιο μεγάλα τα γράμματα γιατί δεν τα βλέπουν όλοι καλά:)

........Auto merged post: hel added 3 Minutes and 36 Seconds later........


εμενα ο λογαριασμος μου παντος γιατι δεν λεει σε πια τηλεφωνα εχω καλεσει;:hmm:

Δεν έχεις online παρακολούθηση;

sdikr
25-02-08, 23:07
Πιο μεγάλα τα γράμματα γιατί δεν τα βλέπουν όλοι καλά:)

........Auto merged post: hel added 3 Minutes and 36 Seconds later........



Δεν έχεις online παρακολούθηση;

Θα μπορούσε να βάλει το
εμένα καθυστέρησε 2μηνες+ αλλά τουλάχιστον αυτή την φορά δεν είχε περίεργες χρεώσεις όπως υπεραστικές κλήσεις-datafax !!!

hel
26-02-08, 00:22
Θα μπορούσε να βάζει και ο καθένας μας στην υπογραφή του το : "δεν είχα περίεργες χρεώσεις με forthnet 2play" , αλλά δεν νομίζω ότι προσφέρει τίποτα.

YAziDis
26-02-08, 01:05
Πάντως ρε παιδιά, σήμερα που πέρασα μια βολτίτσα από Forthnet, έβλεπα εκεί συνέχεια να έρχονται παπούδες, άλλες γυναίκες, άνθρωποι που δε γνωρίζουν πολλά, και τους λυπόμουνα.. Όλοι τα είχαν με το 2play.. Όλοι παραπονιόντουσταν ότι δεν έχουν τηλέφωνο 2-3 ακόμα και 1 μήνα.. Έλεος πια με αυτή την υπόθεση ... Μόνο να τα παίρνουν ξέρουν.

andreasp
26-02-08, 10:28
Και καθόλου να μην τον πληρώσεις, δεν έγινε και τίποτα.
Ειναι υπεράνω η Forthnet.

Lagman
26-02-08, 11:12
Θα μπορούσε να βάζει και ο καθένας μας στην υπογραφή του το : "δεν είχα περίεργες χρεώσεις με forthnet 2play" , αλλά δεν νομίζω ότι προσφέρει τίποτα.



Δε καταλαβαίνω , θες να πεις ότι δεν είναι σοβαρό το γεγονός ότι ένα xνούμερο συνδρομητών πλήρωσε ένα x πόσο από ΛΑΘΟΣ της Forthnet; Ξέρεις πόσοι συνδρομητές θα πλήρωσαν αυτό το x πόσο ; Ξέρεις πόσα χρήματα μπορεί να κέρδισε η Forthnet από αυτό ;

Βάζω στοίχημα ότι ένα μεγάλο ποσοστό συνδρομητών δεν γνωρίζουν για ποιο λόγο πλήρωσανx ευρω παραπάνω από ότι έπρεπε .


Μάλλον πρέπει να βάλω στην υπογραφή μου ΠΡΟΣΟΧΗ στον αναλυτικό λογαριασμό τι πληρώνετε φτάνει πια οι ΠΕΡΙΕΡΓΕΣ ΧΡΕΩΣΕΙΣ της Forthnet. προσφέρω ενημέρωση στους συνδρομητές που έχουν άγνοια .

kostis_74
26-02-08, 12:19
Δεν έχεις online παρακολούθηση;[/QUOTE]


Καλημέρα!

Πώς μπορώ να βλέπω τις κλήσεις μου online?

Χρειάζεται να πάρω κάποιο τηλέφωνο στην forthnet?

Ευχαριστώ!

vasilis21
06-03-08, 01:47
Καλημέρα!

Πώς μπορώ να βλέπω τις κλήσεις μου online?

Χρειάζεται να πάρω κάποιο τηλέφωνο στην forthnet?

Ευχαριστώ!

Μηπως μπορει να απαντησει καποιος στο παραπανω ερωτημα, γιατι προσφατα εβαλα forthnet και ζηταει καποιο pin και username, απο που τα βρισκω αυτα?

hel
06-03-08, 03:14
Μηπως μπορει να απαντησει καποιος στο παραπανω ερωτημα, γιατι προσφατα εβαλα forthnet και ζηταει καποιο pin και username, απο που τα βρισκω αυτα?

Πρέπει να κάνεις τηλεφωνική αίτηση για online παρακολούθηση λογαριασμού. Σε 1 εβδομάδα (αν δεν υπάρξει πρόβλημα) θα σου στείλουν τους κωδικούς ταχυδρομικώς. Δεν μπορείς να έχεις και online παρακολούθηση και να σου αποστέλεται και γραπτή κατάσταση μαζί με το λογαριασμό.

nmavro73
06-03-08, 22:46
Εγώ που έστειλα μία ώρα φαξ πάντως δεν το χρέωσαν. Πήγε σαν υπεραστική

utp
01-07-08, 00:58
Τελικα οποιος εχει τους κωδικους για να βλεπει online τις κλησεις του ερχεται και αναλυτικη στο λογαριασμο οπως ερχοταν ή το κοβουν απο τη στιγμη που εχεις τους κωδικους?

nrg_polini
01-07-08, 01:34
Σε μενα δεν ερχεται αναλυτικος ο λογαριασμος - λογικο το βρισκω.

utp
01-07-08, 02:24
Σε μενα δεν ερχεται αναλυτικος ο λογαριασμος - λογικο το βρισκω.

Δεν ερχεται απο τοτε που πηρες τους κωδικους ή ποτε δεν ερχοταν αναλυτικος?
Το online συστημα τους ειναι ενημερωμενο ή οποτε να ναι το ενημερωνουν με τις κλησεις?Κρατητε αρχειο των κλησεων παλαιοτερων λογαριασμων ή διαγραφονται τα παλια?

nrg_polini
01-07-08, 02:40
Απο την αρχη ειχα online παρακολουθηση, οποτε ποτε δε μου εχει ερθει ταχυδρομικα αναλυτικος λογαριασμος. Το συστημα ενημερωνεται απο αμεσα εως το αργοτερο μια μερα, αυτο εχω παρατηρησει εγω. Υπαρχει αρχειο λογαριασμων εως και 18 μηνες πριν, μπορεις να τους κατεβασεις σε pdf, excel κ.α.

utp
01-07-08, 03:06
Απο την αρχη ειχα online παρακολουθηση, οποτε ποτε δε μου εχει ερθει ταχυδρομικα αναλυτικος λογαριασμος. Το συστημα ενημερωνεται απο αμεσα εως το αργοτερο μια μερα, αυτο εχω παρατηρησει εγω. Υπαρχει αρχειο λογαριασμων εως και 18 μηνες πριν, μπορεις να τους κατεβασεις σε pdf, excel κ.α.

ok ευχαριστω φιλε..



Υπαρχει καποιος που να εχει ζητησει τους κωδικους (οχι στην αιτηση αλλα αργοτερα) και σταματησαν να του στελνουν αναλυτικη με τον λογαριασμο του?

hel
01-07-08, 08:05
ok ευχαριστω φιλε..



Υπαρχει καποιος που να εχει ζητησει τους κωδικους (οχι στην αιτηση αλλα αργοτερα) και σταματησαν να του στελνουν αναλυτικη με τον λογαριασμο του?

Εγώ. Απλά έκαναν 3 εβδομάδες να βγάλουν τους κωδικούς.
Eπίσης, να σου πω ότι τώρα που κοίταξα, δεν σου δίνει στο ίντερνετ κατάσταση κλήσεων για την περίοδο που σου έστελναν την αναλυτική, απλά σου λέει το σύνολο.

utp
01-07-08, 14:03
Τελος παντων,εγω ζητησα τους κωδικους με mail.Περιμενω να με ειδοποιησουν.Εδω δεν εχουμε 2 play αλλα telephony.Μακαρι να τους στειλουν αν και δεν θα ηθελα να κοψουν την αναλυτικη απο τον λογαριασμο για διαφορους λογους...αλλα αν δεν γινεται αλλιως τι να κανουμε.

hel
02-07-08, 11:13
Καλύτερα πάρε τηλέφωνο. Δεν νομίζω να δέχονται αίτημα για κωδικούς με mail.

manolism3
02-07-08, 12:33
Που μπορω να πληρωσω τον λογαριασμο που μου ηρθε εδω που μενω (νικαια) δεν εχει καταστημα forthnet και κατι αλλο ο λογαριασμος ειναι να πληρωθη την δευτερα αμα δεν προλαβω να παω το κοβουν εκεινη την μερα?:(

Κατάστημα forthnet άνοιξε μέσα στα carrefour δίπλα στα Vilats

utp
02-07-08, 16:06
Καλύτερα πάρε τηλέφωνο. Δεν νομίζω να δέχονται αίτημα για κωδικούς με mail.

Το δεχτηκαν μεσω e-mail και τους περιμενω μεσα σε 15-20 μερες οπως εγραψαν.Παντως μια χαρα να κανεις τετοιες μικροαλλαγες με mail χωρις να περιμενεις σε αναμονες κτλ.
Με εντυπωσιασαν οι αμεσες απαντησεις μεσω e-mail που μπορεις να πεις οτι φτανανε σε σημειο chat!;)

hel
02-07-08, 20:10
Το δεχτηκαν μεσω e-mail και τους περιμενω μεσα σε 15-20 μερες οπως εγραψαν.Παντως μια χαρα να κανεις τετοιες μικροαλλαγες με mail χωρις να περιμενεις σε αναμονες κτλ.
Με εντυπωσιασαν οι αμεσες απαντησεις μεσω e-mail που μπορεις να πεις οτι φτανανε σε σημειο chat!;)

Αυτό είναι ένα καλό νέο και sorry για την παραπληροφόρηση.
Εμένα μου έλεγαν ότι μόνο μέσω τηλεφώνου μπορώ να κάνω αίτηση και κάτι τέτοια.
Πάντως να επικοινωνείς συχνά για τους κωδικούς, γιατί μπορεί να υπάρξει καμία καθυστέρηση;)

@ ADSLgr.com All rights reserved.