PDA

Επιστροφή στο Forum : Tellas Zisto στην Αλεξανδρούπολη



sakissalonika
24-02-08, 21:21
Παιδία καλησπέρα,
Μόλις πριν απο μέρες ανακάλυψα την ύπαρξη του φόρουμ σας, και ειλικρινά εντυπωσιάστηκα και έχω ήδη αρχίσει το διάβασμα. Επειδή όμως έχω πολύ ακόμα να διαβάσω, προτίμησα να αναφέρω το πρόβλημα μου, και μετά να δω αν υπάρχει κάποια συζήτηση σχετικά με αυτό.
Μένω Αλεξανδρούπολη, και τον Δεκέμβριο του 2006, έκανα αίτηση για το Zisto (τηλέφωνο + internet), λέγοντάς μου, ότι τον Ιούνιο του 2007, θα είχα 4 ή 12Μbit. Μέχρι τότε θα είχα 1Mbit και θα συνέχιζα να πληρώνω το πάγιο του ΟΤΕ. Έφτασε, λοιπόν, ο Φεβρουάριος του 2008, και ακόμα δεν έχει γίνει τίποτα. Όσες φορές και αν επικοινώνησα μαζί τους, παίρνω την ίδια απάντηση : "Σε 2 μήνες θα έχουν τελειώσει οι εργασίες μας, και θα απαλλαγείτε απο τον ΟΤΕ".
Θα ήθελα λοιπόν, να μου πείτε την γνώμη σας, και να με συμβουλεύσετε τι ν κάνω. Αξίζει να περιμένω? Να φύγω? Να πάω πού? Μπορώ να φύγω?
Δεν ξέρω τί να κάνω.
Σας ευχαριστώ.

BELIS
25-02-08, 11:25
Καλώς ήρθες στο φόρουμ!Δεκέμβριο 2006 καλά καλά, μόλις που είχε αναπτυχθεί το δίκτυο στην Αθήνα (όχι στην Αττική)!!!Δυστυχώς Αλεξανδρούπολη δεν ξέρω πότε θα έρθει κάποιο ιδιόκτητο δίκτυο, αλλά σίγουρα το 1 Mbit που έχεις αυτή τη στιγμή μμπορείς να το έχεις και από οτε με 16,5 το μήνα!!Και αφού έχεις κλείσει ένα χρόνο, είναι σίγουρο ότι πλέον έχεις την ελευθερία, μακριά από ποινικές ρήτρες-αν υπήρχαν- να επιλέξεις κάποιον άλλον πάροχο, όχι όμως με κατάργηση του ΟΤΕ!!

gkosto
25-02-08, 12:05
μαρτιο 2008 θα είναι θα είναι το ιδιοκτητο έτοιμο , που σημαίνει γι αεσένα 20 μέρες μετά θα συνδεθεις στην τελλάς.

sakissalonika
02-03-08, 11:40
μαρτιο 2008 θα είναι θα είναι το ιδιοκτητο έτοιμο , που σημαίνει γι αεσένα 20 μέρες μετά θα συνδεθεις στην τελλάς.


Αυτό απο πού προκείπτει, φίλε μου? Εδώ και ενάμισυ χρόνο, έχω ακούσει 10 ημερομηνίες αλλά δεν έγινε τίποτα. Πως μπορώ να είμαι σίγουρος οτι θα συνδεθώ, αν όχι τον Μάρτιο που λες εσύ, έστω και μέχρι τον Ιούνιο?

gkosto
05-03-08, 17:31
μεχρι τώρα έχουν ανοίξει αστικά κέντρα κετρική και νότια ελλάδα και δευτερον είναι στο πλάνο να ανοίξουν σέρρες - αλεξανδρουπολη - καβαλα πριν το πασχα .

@ ADSLgr.com All rights reserved.