PDA

Επιστροφή στο Forum : P2P προγράμματα και ADSL



Σελίδες : [1] 2 3

Ranma
13-09-03, 11:24
Μιάς και σε λίγες μέρες θα έχω ADSL , θα ήθελα να ρωτήσω αν τα DC++ και eMule δουλεύουν και πίσω απο Firewall (Zone Alarm 4 , modem US Robotics, DSLAM SIEMENS) και αν ναι αν υπάρχουν κάποιες συγκεκριμένες ρυθμίσεις που πρέπει να γίνουν....
PS: Tώρα που δοκιμάζω με eMule κάποια μικρά αρχεία μου φαίνεται τελείως απαράδεκτο, δνε ειναι δυνατό να κατεβάσς έστς και 1 μικρο (10 mb) αρχείο ολόκληρο!!
Ευχαριστώ.

holy
13-09-03, 14:56
Oxi ola douleuoun kanonika se siemens.. Kai se pppoa me nat kai me zonealarm4 pouxw kai gw.. (modem siemens 5935)

Ranma
13-09-03, 16:17
Σε ευχαριστώ πολύ φίλε holy, πάντως ψιλοάσχετο αλλά σε κάποιες δοκιμές που έκανα με το eMule μου φάνηκε πολύ χάλι (συνέχεια qued και no needed parts μου έβγαζε και δεν μπόρεσα να κατεβάσω ούτε ένα αρχείο 10 MB!!)...

Ranma
13-09-03, 16:26
Στο eMule χρειάζονται κάποιες ρυθμίσεις για το firewall?Γιατί όταν κατεβάζω κάτι συνήθως βλέπω κάτι 0,5 kb/s και εντάξει δεν έχω ADSL αλλά με 128 ISDN θα έπρεπε να πιάνω κάτι παραπάνω από αυτο!
PS: Εκτός αν φταίει ο χρήστης που στέλνει το αρχείο, τι άλλο να υποθέσω?

GP
13-09-03, 16:45
Apo to site tou emule:

Anoikse:

1) Local Port: 4662
Remote Port: any
Protocol: TCP
Direction: incoming
Purpose: Client Port / Connections from other clients, Client to Client Source Exchange

2) Local Port: any
Remote Port: 4662
Protocol: TCP
Direction: outgoing
Purpose:

Client Port / Connections to other clients, Client to Client Source Exchange

3) Local Port: 4672
Remote Port: any
Protocol: UDP
Direction: incoming
Purpose:

Clients source asking / extended eMule protocol, Queue Rating, File Reask Ping

4) Local Port: any
Remote Port: 4672
Protocol: UDP
Direction: outgoing
Purpose:

Clients source asking / extended eMule protocol, Queue Rating, File Reask Ping

5) Local Port: any
Remote Port: 4661
Protocol: TCP
Direction: outgoing
Purpose:

Connection to server

6) Local Port: any
Remote Port: 4665
Protocol: UDP
Direction: outgoing / (incoming)
Purpose: Source asking on servers , searching for files

Tha deis megalh diafora otan exeis high-id (anti gia low-id). Des edw:
http://www.thedonkeynetwork.com/connection_test .Auta.

Ranma
13-09-03, 20:54
Δυστυχώς όλα αυτά συμβαίνουν ενώ έχω Hi ID... :cry: Όσο για τα ports πιστεύω πως είναι οκ (δες και σχετική εικόνα).

sdikr
13-09-03, 22:54
στο μουλαρι πρεπει να περιμενεις με τις ωρες αν οχι με τις μερες να αρχισει να ανεβαζει , δεν δουλευει οπως δουλευει το kazaa αλλα οταν παρει τα πανω του κατεβαζει πολυ καλα, στην περιπτωση της dialup δυστηχως δεν μπορεις να το εχεις ανοιχτο με τις μερες, καλυτερα να πας να αγορασεις αυτο που θελεις.
μετα παιζει ρολο το τι αρχειο κατεβαζεις (ποσοι το εχουν απο ποσες πηγες κλπ)
εχω κατεβασει 40 gb τον πρωτο μηνα, σε καποια δημοφιλη αρχεια κατεβαιναν την ιδια μερα καποια αλλα καναν και δυο βδομαδες.
φιλικα

Ranma
14-09-03, 00:42
Φίλε sdikr ευχαριστώ, τουλάχιστον κάνεις την δουλειά σου με την ADSL, και εμένα αυτό με ενδιαφέρει μιας και σε λίγες μέρες θα έχω και εγώ :D ...

ermis
24-09-03, 16:17
Dokimaste to Kazaa lite. Poly kalo kai eyxrhsto kai xwris spyware..

Stilskin
24-09-03, 19:02
Kai me faked files... :lol: :lol: :lol:
To kazaa opos anafereis einai apla theiko oson afora ta tragoudia! Mporeis na breis akoma kai ta pio spania. Tora oson afora megala programmata h kai taineies kalo einai na xrhsimopoieis kapoio allo programma. Thn exo pathsei ouk olifes fores me megala arxeia sto kazaa lite.

ermis
24-09-03, 19:08
De lew ki egw thn exw pathsei me video pou katevazw kai sto telos bgainoune alla!! h akoma kai spasmena. Genika gia tainies kai programmata pou katevazw pio einai to kalytero?

Eyxaristw..

Stilskin
24-09-03, 19:20
To e-mule an kai ligo argo, alla poly kalo einai kai to ....

ermis
24-09-03, 19:24
to....!?

Stilskin
24-09-03, 19:35
...... Kako kako!!!! Se ayto to forum den milame pote gia warez!!! Opos eixe eipothei tis grhgores syndeseis tis theloume gia na kanoume grhgora tis douleies mas.... :!: :!: :!: :wink:

Ducklord
25-09-03, 03:37
Βάλε τιμές
200 - 200 (στην πρώτη σελίδα με τα κονέξιονς)


Λίμιτς:
Απ 10
Ντάουν 0


Και βάλε να έρχονται 10 αρχεία ταυτόχρονα. Άστο δυο ώρες. Έτοιμοοοος!

Φιλικά
Παπιάρχοντας

AA-Tyrael
25-09-03, 05:45
to kazaa lite ine to best programm gia movies

FAR THE BEST


Ehi AVI preview pou simeni oti mporis na dis ti katebazis ;-)

Arki na ine avi(uncompressed i divx/xvid(kai den ime sigouros alla isos kai mpeg)

momo
25-09-03, 07:50
re pedia na dl enan dap player kai na blepete tin tetia prin tin katebasete olokliri

lefteriss
25-09-03, 07:58
πρός GP

στην πόρτα 4662 μου βγάζει το παρακάτω μύνημα.

τι παίζει? (έχω νόρτον σεκιούριτι)

Ducklord
25-09-03, 10:09
Ρε Μόμο, τι εννοείς έναν "dap player"...; Download Accelerator Plus;

Το λεμπόν, παιδάκια. Το Kazaa ΔΕΝ έχει κάποια `μαγική τεχνολογία` που σου παίζει τα ημιτελή AVI και MPEG. Θέλετε να δείτε τι κατεβάζετε; Πάρτε το VLC. Θέλετε να δείτε τι κατεβάζετε, ακόμη και αν ΔΕΝ παίζει απο player; Πετάξτε το σε ένα virtualdub..!

Φιλικά
Παπιάρχοντας

Υ.Γ.: Ελπίζω να βοήθησα.....!

GP
25-09-03, 13:07
πρός GP

στην πόρτα 4662 μου βγάζει το παρακάτω μύνημα.

τι παίζει? (έχω νόρτον σεκιούριτι)

Auto profanws sto evgale kanontas to test pou proanefera.

Einai giati:

A) Den eixes anoixto to emule
h (to pio pithano)
B) H porta auth exei kopei apo to firewall sou. Anoikse thn thura loipon sto firewall tou nortona kathws kai tis alles pou eipa pio panw gia na "strwsei".

akrato
02-10-03, 12:27
H μόνη σοβαρή λύση είναι τα usenetgroups. Και τελευταία έχουν αναδειχθεί τα torrent. Μόνο όμως για πρόσφατα αρχεία, ή καθημερινό ψάξιμο. Το Kazza είναι επιλογή για παλιά τραγούδια

Lunacy
04-10-03, 00:44
Ρε Μόμο, τι εννοείς έναν "dap player"...; Download Accelerator Plus;

Το λεμπόν, παιδάκια. Το Kazaa ΔΕΝ έχει κάποια `μαγική τεχνολογία` που σου παίζει τα ημιτελή AVI και MPEG. Θέλετε να δείτε τι κατεβάζετε; Πάρτε το VLC. Θέλετε να δείτε τι κατεβάζετε, ακόμη και αν ΔΕΝ παίζει απο player; Πετάξτε το σε ένα virtualdub..!

Φιλικά
Παπιάρχοντας

Υ.Γ.: Ελπίζω να βοήθησα.....!

Απ'όσο ξέρω, το virtualdub ΔΕΝ ανοίγει ημιτελή avi. Κατεβάστε (οι eMule-οφαν) το MetMedic. Αυτό, μαζί με το AviPreviewC (OXI to Avipreview) θα σας βολέψει πολύ. Το AviPreviewC μπορεί να ανοίξει avi ακόμα και αν λείπει το header του (κάνει μήνες, βέβαια...). Αν έχει header, το κάνει αμέσως και στο γράφει και στο δίσκο σαν avi που παίζει σε players.

Τέλος, για το Kazaa, χρησιμοποιήστε το Datview (δεν υπάρχει στις καινούριες εκδόσεις) για να ανοίγετε mpeg αρχεία. Νομίζω, το AviPreviewC μπορεί να χρησιμοποιηθεί και με το Kazaa.

Gothic
04-10-03, 02:12
Σωραίος Παπιάρχοντα, σωραίος!
:wink:
Το Virtualdub ανοίγει τα σπασμένα αρχεία μια χαρά. Για την ακρίβεια αν δεν τα ανοίγει το Virtualdub που είναι ο μάστορας σε αυτά (και πολλά άλλα, του έχω βάλει keyboard shortcut για να ανοίγει, τόσο χρήσιμο είναι) τότε πολύ απλά δεν μπορείτε να τα δείτε με τίποτα. Ανοίγει τα πάντα πλήν ASF που η ΜουΣου το έχει απαγορέψει (υπάρχει και η παλιότερη έκδοση που τα υποστηρίζει αλλα ποιός τα χεζει κατάμουτρα). Επίσης υπάρχει η γρήγορη λύση να αντιγράφετε τα *.dat με την κατάληξη του αρχείου (π.χ. *.avi ή *.mpg) και να βλέπετε αν παίζουν. (ο Mplayer Classic που χρησιμοποιώ υποστηρίζει και segmented ASF).
Οπότε μην ξανακούσω "κατέβασα 700MB και ήταν τελικά άλλο video"...

Ducklord
04-10-03, 22:19
Ντήαρ Λούνασυ, ο Γκόθικας απάντησε και για εμένα. Πλην του ΒιΝταμπ, καλό στην περίπτωση των MPEG είναι και το tMPEG Encoder (αφού δεν κάθεται να αναπλάσσει όλη την ταινία για να στη δείξει). Οι players που αναφέρεις κάνουν παραπλήσια δουλειά με αυτά, μα όχι τόσο αποτελεσματική (αβ τράηντ, μπηλήβ με). Τέλος, υπάρχει και το AviFreeze, ένα πλαγκίν που προσπαθεί να ξεπερνά τα νεκρά φρέημς - όχι όμως πάντα αποτελεσματικά.

Φιλικά
Παπιάρχοντας: τώρα και σε σκόνη!!!

xlntstay
19-10-03, 23:17
Ξερει κανεις την διαφορα των eMule V28,V30 με το eMule plus 1a? :?:

Ducklord
20-10-03, 01:19
Πολλές. Τσέκαρε το σχετικό ίνφο που συνοδεύει το Πλας.
Το ηΜιουλ (σκέτο) είναι το κανονικό. Απο εκεί και έπειτα υπάρχουν πολλά μοντιφικέησονς του με στόχο τη βελτίωσή του ανεξάρτητα απο τους βασικούς προγραμματιστές του. Οι καλύτερες τελικά συμπεριλαμβάνονται και στο βασικό, με την πάροδο του χρόνου.
Έτσι, τα μοντς του είναι, αν θες να το σκέφτεσαι έτσι, "πειραματικές" εκδόσεις του που προσπαθούν να βελτιώσουν τη λειτουργικότητά του.
Το Πλας είναι μια απο αυτές, με βασικό στόχο την αύξηση της σταθερότητάς του και το οπτιμαηζέησον του για διαφορετικούς επεξεργαστές. Καλύτερα, όμως, θεωρούνται γενικά το ΕλΕσΝτι μοντ και το Σίβκα Μοντ. Εγώ έχω κολλήσει, τελευταία, με το Σίβκα. Το Πλας ποτέ δεν μου κατέβαζε - και γενικώς το χρησιμοποιούν κυρίως όσοι θέλουν περισσότερο έλεγχο στα ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ ριλίζ, και όχι στο να κατεβάζουν.

Ελπίζω να χελπάρισα καθόλου
Φιλικά
Παπιάρχων ο τρισμέγιστος

XTCgr
20-10-03, 02:07
Θα προτείνω σε όσους ενδιαφέρονται για μουσική να ρίξουν μια ματιά στο WinMX...to πρόγραμμα δεν έχει αντίπαλο στη μουσική. Για ελληνικά δεν ξέρω, αλλά για progressive (που ακούω κατά κόρον) είναι άπαικτο....μπορεί κανείς να βρεί όλα τα essential mix του Radio1/BBC - όποιος ασχολείται με το είδος καταλαβαίνει!!! :wink:

xlntstay
20-10-03, 03:42
Εγω εβαλα "καταλαθος" 8O μετα απο μια εγκατασταση για ενα Booster του eMule V30 που ειχα 8) (αληθεια κανει τιποτα γιατι δεν το δοκιμασα φοβομενος μηνγινει τιποτα ασxημο στο συστημα μου :? ) και απο τοτε εχω το plus 1a.
Ιnfo για το plus που θα βρω?(Εψαξα μεσα αλλα δεν βρηκα κατι που να το συγκρινει με το κανονικο - ειναι και στα ελληνικα). :?:
Την εκδοση Σιβκα μπορω να την βρω καπου συγκεκριμενα η πρεπει να την ζητησω στα Ρ2Ρ(Ειναι free?).
Eνω επισης στο κανονικο εδινε καποια ID(High...Low) στο plus δεν υπαρχει τετοια διαβαθμιση.Κανα καλο κρακ :idea: η καποιες ρυθμισεις για πιο γρηγορα κατεβασματα υπαρχουν :idea: ?(Τελλας 384/128,Jetspeed 500i). :?:
Συγνωμη που εγινα κουραστικος :? με τοσες ερωτησεις σαν πιτσιρικας :roll: αλλα οπως λεει και η λαϊκη ρηση "βρηκαμε παπα να θαψουμε 5 -6" :) :wink: .Ευχαριστω ετσι κι αλλιως. :D :!:

waste
20-10-03, 03:51
χαχα κι εγω το ιδιο μηχανημα εχω jetspeed tellas αλλα ειμαι πιο υπομονετικος και με 16-18 να κατεβαζει ικανοποιημενος ειμαι... ανεβασε τα connection βοηθαει να κατεβαζει περισσοτερα πραγματα, κατεβασε το upload στο 6-7 διοτι διαφορετικα μπουκωνει (ειδικα εαν πας να δεις και καμια σελιδα στο ιντερνετ συγχρονως) ανοιξε τις πορτες 4662tcp 4672udp jetspeed βαλε ενα firewall που να μην ειναι zonealarm και αντε καλα κρασια

xlntstay
20-10-03, 04:07
Oταν κατεβαζω το upload μου κατεβαζει και το download.!

xlntstay
20-10-03, 04:09
Aληθεια Παπιαρχοντα θερμη παρακληση :P εκεινο το Σιβκα μπορεις να κανεις την θυσια :oops: να το γραψεις με λατινικους χαρακτηρες για να ξερω πως θα το ψαξω? :?:

Sauber
20-10-03, 04:22
Oταν κατεβαζω το upload μου κατεβαζει και το download.!

Apo oso exw parathrhsei prepei na baleis upload speed toulaxiston 10KB/s gia na sou afhsei to download speed na to baleis oso 8es.....

sooup
20-10-03, 04:53
Καλο ειναι να αφησετε τις τιμες στο 8/32 . Στο 10 ανεβαζετε πολλα και πεφτει η δικη σας ταχυτητα. Παροδικα μπορει να δειτε μεχρι 30+ αλλα στα statistics/download/average ειναι καπου μεταξυ 15-25 ,οποτε θεωρω "καλα" τα 18k.
Αν μαλιστα εισαι συνεχως on (εκτος Σαβ/Κυρ που σερνεται) τοτε εχεις περιπου 1,5 g τη μερα.

waste
21-10-03, 21:24
να πω κι εγω τον πονο μου? ανοιξα λοιπον δυο τρυπουλες στο 4662 και 4672 για το μουλαρακι και συνεβη το εξης . καποιοι αρχισαν να κανουν requests στην πορτα 4662 ακομα κι οταν το μουλαρι ηταν κλειστο. και μαλιστα σε ρυθμο πολυβολου . ισα με 40 το λεπτο. για την ακριβεια νομιζω οτι ειχα προβληματα στο download και γενικα δεν μπορουσα να ανοιξω και σελιδες ευκολα. το εχει παθει κανεις αλλος ?

waste
22-10-03, 00:14
λοιπον νομιζω οτι απαντω στο μηνυμα μου... και εμαθα και κατι...

εαν κλεισεις το emule χωρίς να κανεις disconect (πχ crash) τοτε συνεχιζουν να σου στελνουν βροχη τα requests και μπορει να σου δημιουργησει προβλημα.

Lunacy
22-10-03, 07:54
Πολλές. Τσέκαρε το σχετικό ίνφο που συνοδεύει το Πλας.
Το ηΜιουλ (σκέτο) είναι το κανονικό. Απο εκεί και έπειτα υπάρχουν πολλά μοντιφικέησονς του με στόχο τη βελτίωσή του ανεξάρτητα απο τους βασικούς προγραμματιστές του. Οι καλύτερες τελικά συμπεριλαμβάνονται και στο βασικό, με την πάροδο του χρόνου.
Έτσι, τα μοντς του είναι, αν θες να το σκέφτεσαι έτσι, "πειραματικές" εκδόσεις του που προσπαθούν να βελτιώσουν τη λειτουργικότητά του.
Το Πλας είναι μια απο αυτές, με βασικό στόχο την αύξηση της σταθερότητάς του και το οπτιμαηζέησον του για διαφορετικούς επεξεργαστές. Καλύτερα, όμως, θεωρούνται γενικά το ΕλΕσΝτι μοντ και το Σίβκα Μοντ. Εγώ έχω κολλήσει, τελευταία, με το Σίβκα. Το Πλας ποτέ δεν μου κατέβαζε - και γενικώς το χρησιμοποιούν κυρίως όσοι θέλουν περισσότερο έλεγχο στα ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ ριλίζ, και όχι στο να κατεβάζουν.

Ελπίζω να χελπάρισα καθόλου
Φιλικά
Παπιάρχων ο τρισμέγιστος

Για πες, το Sivka τί καλό έχει; Το έχω κατεβάσει αλλά δεν το δοκίμασα ακόμα. Σε κακό το έχουν να βάλουν ένα readme μαζί!
Την έχω καταβρεί με το LSD όμως (το mod, όχι το χάπι... ακόμα) γιατί αλλάζω server κάθε μισό λεπτό και κάνω search για νέες sources και μαζέυω και εγώ δεν ξέρω πόσες. Α, και επίσης, κάτι drop που έχει είναι πολύ καλά.
Το άλλο τι κάνει ακριβώς, μήπως με βολεύει καλύτερα;


Ντήαρ Λούνασυ, ο Γκόθικας απάντησε και για εμένα. Πλην του ΒιΝταμπ, καλό στην περίπτωση των MPEG είναι και το tMPEG Encoder (αφού δεν κάθεται να αναπλάσσει όλη την ταινία για να στη δείξει). Οι players που αναφέρεις κάνουν παραπλήσια δουλειά με αυτά, μα όχι τόσο αποτελεσματική (αβ τράηντ, μπηλήβ με). Τέλος, υπάρχει και το AviFreeze, ένα πλαγκίν που προσπαθεί να ξεπερνά τα νεκρά φρέημς - όχι όμως πάντα αποτελεσματικά.

Φιλικά
Παπιάρχοντας: τώρα και σε σκόνη!!!

Α, και στο θέμα μας :P
Όσες φορές προσπάθησα να ανοίξω avi χωρίς header από το Vdub (όντως, τέλειο πρόγραμμα), απέτυχα...
Το emule εχει μια επιλογή να προσπαθεί να κατεβάζει τα πρώτα και τα τελευταία κομμάτια πρώτα (για να μπορείς να κάνεις preview). Τότε παίζουν.

SlotKiller
22-10-03, 10:21
Peri WinMx pou eipothike:
To WinMx einai poli palio p2p prog, apo tin epoxi tou napster pou den eixe kamia sxesi me simera! Itan ena programma pou empene psiloparanoma stous server tis etairias alla eixe to kalo na kanei resume otan to napster den ekane alla kai alla polla kaloudia! Pros to telos tou napster apofasisan na ftia3oun ena sistima p2p kai pire tin simerini tou morfi! To asximo einai oti paratithike ligo apo tous dimiourgous tou.. kati paromoio me to winamp.. me apotelesma na 3exastei kai eixe arketa provlimatakia (vlepe tis ateleiotes oures!). Anywayz thelo apla na katalikso sto oti palia itan poli kalitero k eixe perisoterous xristes. Egw an kai to exo den to xrisimopoio pleon! Ipopsin oti akouo House/Techno kai den vrisko psagmena kommatia... i an vro den mporo na ta katevaso! O paradisos gia tin mousiki pou akouo mou dothike apo to DC++ hub! OLA ta LEFTA!!! kati san mIRC pou xrisimopoieite gia antalagi arxeion! http://dcplusplus.sourceforge.net/

Peri eMule:
Epidi eimai se ISDN den exo psa3ei poli to thema edonkey kai emule... Ego exo to Edonkey (to teleftaio nomizo) ti paizei me to emule? Kati mou leei oti einai kalitero.. Isxeiei? Ti mou protinete na dokimaso?

Y.G. Mporeite na katevasete edo http://www.emule-mods.de/?mods=sivka to emule 0.30b Sivka Mod

--------------------------------------
EDIT: Omorfo to Sivka.. Lets see how it works!

maria
22-10-03, 11:49
Θα διαφωνησω λιγακι..Το WinMX ειναι το ιδανικο προγραμμα για mainstream και light users.Τωρα αν ειστε heavy users προτιμηστε direct connect ( www.neo-modus.com)...αλλα θελει καλη συνδεση συνεπως κανει μονο για χρηστες adsl.Γνωμη μου..

peterdub
22-10-03, 17:24
@Slotkiller
Για την μουσική που ακούς δες το soulseek www.slsknet.org έχει τα πάντα !!! :wink:

Lunacy
22-10-03, 17:37
@Slotkiller
Για την μουσική που ακούς δες το soulseek www.slsknet.org έχει τα πάντα !!! :wink:

Ωρέ, δεν παίζει αυτό... Μπορεί να έχει τα πάντα, αλλά... server, έχει; :P
Θα δοκιμάσω μετά.
Αλήθεια, το HomeofMusic, παίζει; Τελευταία φορά που μπήκα (πριν καιρόοοοο) χάθηκα και τελικά μουσική δε βρήκα...

venom82se
22-10-03, 19:59
Φίλε sdikr ευχαριστώ, τουλάχιστον κάνεις την δουλειά σου με την ADSL, και εμένα αυτό με ενδιαφέρει μιας και σε λίγες μέρες θα έχω και εγώ :D ...

ranma akou me epidi ksero

lipon

sto emule isxi o nomos

osa dinis tosa pairnis

i megisti taxitita pou mporis na dosis ine sto emule 16kbyte/sec
kai i megisti taxitita pou mporis na paris ine 96kbyte/sec

an apeleftherosis ola ta 16 sto upload tha exis kai ola ta 96(efoson exis tetia sindesi 768/128) esi pou exis 384/128 tha mporesis na katebasis me to maximoum 384.
alla den to sinisto afto to proi mexri to bradi na exis to upload sto 12
kai to download sto maximum(den tha mporesis na katebasis oso an ebases 16 sto upload.......alla an ebases 16 den tha mporouses na kanis surfing sto internet.epidi xrisimopii to emule olo to bandwith.

download 384kbit/sec aki upload 128 tha bazis mono tin nixta pou kimase k den tha kanis surfing

sto emule ine k to eksis.perimene 5 me 10 ores kai tha katebasis me apisteftes taxitites.ps: pezi kai rolo se pio server ise on.pare ton probenprinz.

min ksexnas osa dinis tosa pernis

venom82se
22-10-03, 19:59
Φίλε sdikr ευχαριστώ, τουλάχιστον κάνεις την δουλειά σου με την ADSL, και εμένα αυτό με ενδιαφέρει μιας και σε λίγες μέρες θα έχω και εγώ :D ...

ranma akou me epidi ksero

lipon

sto emule isxi o nomos

osa dinis tosa pairnis

i megisti taxitita pou mporis na dosis ine sto emule 16kbyte/sec
kai i megisti taxitita pou mporis na paris ine 96kbyte/sec

an apeleftherosis ola ta 16 sto upload tha exis kai ola ta 96(efoson exis tetia sindesi 768/128) esi pou exis 384/128 tha mporesis na katebasis me to maximoum 384.
alla den to sinisto afto to proi mexri to bradi na exis to upload sto 12
kai to download sto maximum(den tha mporesis na katebasis oso an ebases 16 sto upload.......alla an ebases 16 den tha mporouses na kanis surfing sto internet.epidi xrisimopii to emule olo to bandwith.

download 384kbit/sec aki upload 128 tha bazis mono tin nixta pou kimase k den tha kanis surfing

sto emule ine k to eksis.perimene 5 me 10 ores kai tha katebasis me apisteftes taxitites.ps: pezi kai rolo se pio server ise on.pare ton probenprinz.

min ksexnas osa dinis tosa pernis

venom82se
22-10-03, 20:03
Φίλε sdikr ευχαριστώ, τουλάχιστον κάνεις την δουλειά σου με την ADSL, και εμένα αυτό με ενδιαφέρει μιας και σε λίγες μέρες θα έχω και εγώ :D ...

ranma akou me epidi ksero

lipon

sto emule isxi o nomos

osa dinis tosa pairnis

i megisti taxitita pou mporis na dosis ine sto emule 16kbyte/sec
kai i megisti taxitita pou mporis na paris ine 96kbyte/sec

an apeleftherosis ola ta 16 sto upload tha exis kai ola ta 96(efoson exis tetia sindesi 768/128) esi pou exis 384/128 tha mporesis na katebasis me to maximoum 384.
alla den to sinisto afto to proi mexri to bradi na exis to upload sto 12
kai to download sto maximum(den tha mporesis na katebasis oso an ebases 16 sto upload.......alla an ebases 16 den tha mporouses na kanis surfing sto internet.epidi xrisimopii to emule olo to bandwith.

download 384kbit/sec aki upload 128 tha bazis mono tin nixta pou kimase k den tha kanis surfing

sto emule ine k to eksis.perimene 5 me 10 ores kai tha katebasis me apisteftes taxitites.ps: pezi kai rolo se pio server ise on.pare ton probenprinz.

min ksexnas osa dinis tosa pernis

a_aris
23-10-03, 16:06
Να ρωτήσω και γώ κάτι. Είμαι με tellas 384, modem alcatel speedtouch home που έγινε pro με ενεργοποιημένο το DHCP να δίνει ΙΡ σε 4 pc. Έβαλα ένα bittorent client στο ένα pc και κατάφερα να "συνδεθώ". Το πρόβλημα είναι ότι δεν πετυχαίνω καλές ταχύτητες (3-4kB max) ενώ το πρόγραμμα μου γράφει ένα μήνυμα ότι ίσως να είμαι πίσω απο firewall. Στο modem δέν έχω κάνει καθόλου mapping τα ports που χρησιμοποιεί το bittorent. Αν κάνω map ports υπάρχει περίπτωση να βελτιωθεί η κατάσταση;;

venom82se
23-10-03, 18:08
@a_aris

exi firewall to modemaki sou ?check it out

meta iparxi kai mia esoteriki firewall sta windows xp home kai pro
kane apenergipiisi(to pos ginete poris na to bris sto google)
elpizo na se boithisa.alla an kai tote den tha gini
......boithai panta ena format:)

sto bittorrent panta prepi na perimenis mexri pou na pari mpros
opos kai me to emule:)
os sinithos to pradi me mesanixta exis kalles taxitites
alla min ksexnas oti dinis afto pairnis
kane 12kbyte/sec otan serfaris diladi tin imera kai 16 otan kimase!!!!
elpizo na se boithisa

vagelis
23-10-03, 20:33
Φίλε sdikr ευχαριστώ, τουλάχιστον κάνεις την δουλειά σου με την ADSL, και εμένα αυτό με ενδιαφέρει μιας και σε λίγες μέρες θα έχω και εγώ :D ...

ranma akou me epidi ksero

lipon

sto emule isxi o nomos

osa dinis tosa pairnis

i megisti taxitita pou mporis na dosis ine sto emule 16kbyte/sec
kai i megisti taxitita pou mporis na paris ine 96kbyte/sec

an apeleftherosis ola ta 16 sto upload tha exis kai ola ta 96(efoson exis tetia sindesi 768/128) esi pou exis 384/128 tha mporesis na katebasis me to maximoum 384.
alla den to sinisto afto to proi mexri to bradi na exis to upload sto 12
kai to download sto maximum(den tha mporesis na katebasis oso an ebases 16 sto upload.......alla an ebases 16 den tha mporouses na kanis surfing sto internet.epidi xrisimopii to emule olo to bandwith.

download 384kbit/sec aki upload 128 tha bazis mono tin nixta pou kimase k den tha kanis surfing

sto emule ine k to eksis.perimene 5 me 10 ores kai tha katebasis me apisteftes taxitites.ps: pezi kai rolo se pio server ise on.pare ton probenprinz.

min ksexnas osa dinis tosa pernis

παραγματικά , ο probenprinz και o devil είναι πολύ καλοί servers. Υπάρχουν και κάτι σερβερς που το όνομά τους "πορνοφέρνει",έχουν όμως (ή δείχνουν να έχουν) και καλές εφαρμογές και όχι του κ....... :oops:
Ξέρει κανείς τι ρόλο παίζουν?

venom82se
23-10-03, 20:51
Υπάρχουν και κάτι σερβερς που το όνομά τους "πορνοφέρνει",έχουν όμως (ή δείχνουν να έχουν) και καλές εφαρμογές και όχι του κ.......
Ξέρει κανείς τι ρόλο παίζουν?


den katalabeno ti thes na pis?
eksiga ligo

xlntstay
23-10-03, 21:27
εννοει κατι ονοματα που περιεχουν λεξεις οπως sex,XXX,hardC, κ.λ.π.
Τιποτα απλα ειναι και αυτοι καποιοι περιφεριακοι και κανουν την ιδια δουλεια. :wink:

XTCgr
23-10-03, 21:28
εννοεί servers με ονόματα όπως Gayreactor,sexlock,sexallinone κτλ

xlntstay
23-10-03, 21:29
εννοεί servers με ονόματα όπως Gayreactor,sexlock,sexallinone κτλ

Ορε μαζι απαντησαμε? :)

@ ADSLgr.com All rights reserved.