PDA

Επιστροφή στο Forum : Εδωσε η Τελλας πανω απο 12mbps?



gravis
26-02-08, 13:29
Χτες σε εναν φιλο μου ,εκανα την συνδεση του ρουτερ του σε ιδιοκτητο tellas, και εκπληκτος ειδα οτι επιανε 16Mbit/1mbit download/upload αντιστοιχα.. .οι ταχυτητες που επιανε ηταν παρα πολυ καλες , και σταθεροτατη συνδεση.

Τελικα δινει πανω απο 12 η τρελλας? στην ιστοσελιδα της δειχνει εως 12..
ολα αυτα για την περιοχη Λαρισας.

supermario
26-02-08, 13:58
Η ερωτηση (τον τελευταιο καιρο) θα επρεπε να ειναι: "Εδωσε η τελλας πανω απο 4mbps;"

Γιατι πανω απο 4, με το ζορι, δεν πιανουμε τον τελευταιο 1,5 μηνα.

psolord
26-02-08, 14:17
Η ερωτηση (τον τελευταιο καιρο) θα επρεπε να ειναι: "Εδωσε η τελλας πανω απο 4mbps;"

Γιατι πανω απο 4, με το ζορι, δεν πιανουμε τον τελευταιο 1,5 μηνα.
:lol::lol::lol:

Πάντως κάτι παίζει με το dslam της λάρισας. Και ένα άλλο παλικάρι απο την Λάρισα κάτι έλεγε πριν απο καιρό για μεγαλύτερες ταχύτητες.:hmm:

xanoutas
26-02-08, 14:30
Πιστεύω ότι αργά η γρήγορα θα δώσει (ονομαστικά τουλάχιστον) 24Mbps. Από το γεγονός και μόνο ότι ο ανταγωνισμός δίνει 24Mbps, θα αναγκαστεί να αναβαθμίσει.

psolord
26-02-08, 14:39
Πιστεύω ότι αργά η γρήγορα θα δώσει (ονομαστικά τουλάχιστον) 24Mbps. Από το γεγονός και μόνο ότι ο ανταγωνισμός δίνει 24Mbps, θα αναγκαστεί να αναβαθμίσει.

Με τη φιλοσοφία της Τελλάς, θα μας δώσουνε 24, να πέσει το snr μας στο 6, να έχουμε όλοι αποσυνδέσεις και να μη κατεβάζει κανείς τίποτα! Ειδικά οι p2p-άκηκες!

apostol70
26-02-08, 15:06
Εδώ δεν βλέπουμε τα 12 που δικαιούμαστε θα δούμε και παραπάνω;

chkonst
27-02-08, 00:09
Όταν τα 12 έπαιζαν σταθερά, κατέβαζα με μεγαλύτερες ταχύτητες από φίλους με 24.
Τις τελευταίες δύο περίπου εβδομάδες όμως έχω προβλήματα...
Τι 12 και 24 μου λέτε.... έφτασα να αναπολώ τα 4.

Mouse Potato
27-02-08, 00:24
Όταν τα 12 έπαιζαν σταθερά, κατέβαζα με μεγαλύτερες ταχύτητες από φίλους με 24.
Τις τελευταίες δύο περίπου εβδομάδες όμως έχω προβλήματα...
Τι 12 και 24 μου λέτε.... έφτασα να αναπολώ τα 4.

Ακριβώς. Πάντως μπορεί να υπάρξει η δυνατότητα του "μέχρι 24mbps" και να το ρυθμίζουν μέσω του snr ορίζοντας κάποιο κατώτατο όριο. (κάτι μου θυμίζει αυτό :whistle:)

harry79
28-02-08, 12:55
Δεν έπιασα ποτέ 12, αλλά γύρω στα 8. Τώρα τελευταία το κακό έχει παραγίνει με τα disconnects σε ώρες αιχμής. Το τονίζω αυτό. Ενώ θα έχουμε και 1-2 αποσυγχρονισμούς τη μέρα. Ας στρώσουν τα 12 πρώτα και μετά κοιτούν για τα 24. Ή έστω ας βγάλουν κι ένα πακέτο με χαμηλότερη ταχύτητα αλλά και χαμηλότερο κόστος.

hel
01-03-08, 00:57
Πρώτα πρέπει να φτιάξει τις υποδομές και μετά να γίνουν οι αναβαθμίσεις.

lx911
01-03-08, 01:59
Πρώτα πρέπει να φτιάξει τις υποδομές και μετά να γίνουν οι αναβαθμίσεις.

Σε ποιες υποδομες ακριβως αναφερεσε; Δεν ξερω αν το εχετε καταλαβει αλλα ολοι κρεμομαστε απο τα @@ του ΟΤΕ. Εγω συνχρονιζω στα 8 mbps και ειμαι ευχαριστημενος που η γραμμη μπορει να βλαλει τοσα. Τωρα στο μελλον αν γινει κατι για να μπορουν ολοι να πιανουν την αληθινη ταχυτητα θα το κανει ο ΟΤΕ γιατι αυτος εχει την δικαιοδωσια για τις γραμμες στην Ελλαδα κανεις αλλος. Απο εκει και περα οι παροχοι με οτι ταχυτητα και να βγαινουν εξω η ακομα και να την αυξησουν εμεις δεν θα καταλαβουμε διαφορα. Γιατι η γραμμη δεν σηκωνει πολλα πολλα. Εκτος βεβαια αν εισαι απο τους τυχερους που εισαι πολυ κοντα στο dslam.

ariadgr
01-03-08, 02:02
Δεν έδωσε πάνω από 12 η Tellas

Η συζήτηση για τις ταχύτητες μπορεί να συνεχίσει στα υπάρχοντα θέματα.

:lock:

@ ADSLgr.com All rights reserved.