PDA

Επιστροφή στο Forum : Μετατροπή adsl over isdn σε over pstn



Zorz
09-06-05, 01:59
Παιδιά ίσως κάπου να έχει ξανατεθεί το ερώτημα αλλα για να το βρώ λιγο δύσκολο.
Ηθελα να ρωτήσω αν ακόμα χρεώνουν την μετατροπή της γραμμής σε pstn απο isdn και πόσο περίπου καιρό θέλει για να γίνει.

Ευχαριστώ.

mach
09-06-05, 11:40
Φυσικά τη χρεώνουν, περίπου 35 ευρώα. Για χρόνους μετατροπής, εφόσον μιλάμε για ΟΤΕ, υπολόγισε μια εβδομάδα το πολύ. :-k

teo_L20
11-06-05, 09:35
το πολλλυυυ...

maik
21-06-05, 00:43
Παιδιά ίσως κάπου να έχει ξανατεθεί το ερώτημα αλλα για να το βρώ λιγο δύσκολο.
Ηθελα να ρωτήσω αν ακόμα χρεώνουν την μετατροπή της γραμμής σε pstn απο isdn και πόσο περίπου καιρό θέλει για να γίνει.

Ευχαριστώ.
Φυσικα και χρεωνεται , ο χρονος ειναι απο 2 μερες μεχρι εβδομαδα συνηθως αναλογα με την περιοχη που εισαι.Προσοχη ομως... το modem για ISDN ειναι διαφορετικο απο το PSTN. υπολογισε λοιπον και το κοστος του νεου modem στην ολη ιστορια.

sonyp900
18-07-05, 12:08
Καλημέρα παιδιά. Θέλω να κάνω αυτό ακριβώς και εγώ. Μένω έξω από τα Χανιά και μόλις είδα στην εφημερίδα ότι διαθέτουν ADSL και στην περιοχή μου!!!!!!!!!!!!! Έχω όμως ISDN και σκέφτομαι αφού θα βάλω ADSL, δεν χρειάζεται να πληρώνω τα πάγια πια και να την κάνω PSTN. Λίγο παράλογο όμως να χρεώνουν 35 ευρώ πάλι γιαυτό!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Θα τους πάρω και ένα τηλέφωνο να δω τι παίζεται.

sonyp900
18-07-05, 12:33
Καλημέρα παιδιά. Θέλω να κάνω αυτό ακριβώς και εγώ. Μένω έξω από τα Χανιά και μόλις είδα στην εφημερίδα ότι διαθέτουν ADSL και στην περιοχή μου!!!!!!!!!!!!! Έχω όμως ISDN και σκέφτομαι αφού θα βάλω ADSL, δεν χρειάζεται να πληρώνω τα πάγια πια και να την κάνω PSTN. Λίγο παράλογο όμως να χρεώνουν 35 ευρώ πάλι γιαυτό!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Θα τους πάρω και ένα τηλέφωνο να δω τι παίζεται.

Μολις πηρα το 134. Πολυ ευγενεια αλλα και 30 ευρωπουλα :D

sotirisp
18-07-05, 13:49
@sonyp900

μήπως είσαι Α.Ε.Κ. ?

:D

sonyp900
18-07-05, 13:58
@sonyp900

μήπως είσαι Α.Ε.Κ. ?

:D

Έχω αυτό το κακό, ναι :D
Φαίνεται????????

gatoulas
18-07-05, 21:37
Άρα με τη διαφορά PSTN-ISDN να είναι περίπου 3 ευρά... πάνω από χρόνο θα κάνεις απόσβεση και χάνεις και αναγνώριση... και backup ISDN (αχρείαστο νά ναι).... Μάλλον δε συμφέρει το downgrade!

@ ADSLgr.com All rights reserved.