PDA

Επιστροφή στο Forum : Football Manager 2005



The_StarGazer
09-06-05, 09:39
...και επειδη ολοι μας λιγο-πολυ κανουμε τους managαρεους ας δειξουμε εδω τι αξιζουμε.

Στο thread αυτο θα μπορουσαμε να δινουμε λυσεις σε προβληματα "συναδελφων" σχετικα με το ... Football Manager 2005 ( DUH!!!! ) για να μην χασουν οι ανθρωποι τη δουλεια τους και φανε και αγριο ξυλο απο τους οπαδους.

Και επειδη δεν θα ανοιγα thread εαν δεν ειχα προβλημα :D
Προς ολους τους Managαρεους του forum θα ηθελα τη βοηθεια σας στο εξης.....

Οταν επιλεγω καποιον παικτη στο training στο κατω κατω μερος της οθονης εχω ενα report απο τον Assistant Manager για το τι διαθεση δειχνει ο παικτης κατα την προπονηση. OK?? OK.
Εκει η αναφορα μου λεει οτι καποιοι παικτες δεν χρειαζονται επιβλεψη απο προπονητη για να προπονουνται σωστα ενω για καποιοι αλλοι οτι χρειαζονται. Το προβλημα μου ειναι αυτο.

Ξερει κανεις πως μπορω να κανω assign εναν προπονητη της ομαδος μου σε εναν η περισσοτερους παικτες.???


Και παλι μιλαω για το Football Manger ΟΧΙ το Championship Manager

sofojohn
09-06-05, 15:02
Δεν νομιζω να γινεται σε καποιο/ους παικτες αλλα τους προπονητες τους βαζεις σε καθε ειδος προπονησης.Οποτε φτιαξε μια δικια σου προπονηση και βαλ'τους εκει.Μην ξεχνας τους physio αν δεν θεσ τραυματισμους!!!

The_StarGazer
09-06-05, 15:51
Κοιτα να δεις τι εννοω.
Ειναι 2 screenshots απο Κωνσταντινου και Παπαδοπουλο απο το menu
Training --> Assignments. Στο κατω μερος κοιτα τι λεει για τους αυτους.


Μην κοιτας που καποιοι τραυματιες προπονουνται ακομα και αλλα περιεργα. Αυτο το παιχνιδι ειναι Γ.Τ.Π. Πως το λενε. Πειραματοζωο. Το κανονικο ειναι στο σπιτι...... :cool:

John_Nastos
09-06-05, 16:49
:cool: Τι θα λέγατε να ξεκινήσουμε ένα online παιχνίδι 3-4 άτομα από το forum; Μπορούμε π.χ. να δοκιμάσουμε στο ελληνικό πρωταθλημα με ΠΑΟ, ΟΣΦΠ, ΑΕΚ και ΠΑΟΚ. :cool:

coftaras
09-06-05, 16:56
Πολυ καλη ιδεα αλλα θελει οργανωση.Εγω παντος ειμαι μεσα.

John_Nastos
09-06-05, 17:19
Θα αναλάβει ένας να κάνει το hosting (κατά προτίμηση αυτός με τον γρογορότερο Η/Υ και καλύτερη σύνδεση) και μπορούμε να κανονίσουμε να παίζουμε π.χ. κάθε Πέμπτη και Κυριακή για 1-2 ώρες. Θα μας δίνει ο Host το IP. και θα συνδεόμαστε. Νομίζω είναι σχετικά εύκολο. Απλά το θέμα είναι να μας βολεύουν οι ώρες. Θα κάνουμε και μεταγραφές μεταξύ μας :D ή μπορούμε και να δίνουμε και βαθμούς ο ένας στον άλλο (ελληνικό πρωτάθλημα :twisted: )


Εκτός από τις 4 μεγάλες ομάδες, θα μπορούσαμε να πάρουμε όλοι κάποιες μικρές και να παλεύουμε για την παραμονή (π.χ. Εργοτέλης, Ιωνικός, Κέρκυρα και Καλαμαριά) :cool:


Όποιος ενδιαφέρεται να συμμετάσχει ας κάνει post για να δούμε αν υπάρχει ενδιαφέρον.

coftaras
09-06-05, 17:30
Ωραια εγω ειμαι μεσα .Βεβαια εγω προτεινω μηπως ηταν καλυτερο να ασχοληθουμε με αλλο πρωταθλημα πχ Ιταλικο ,Ισπανικο ,Αγγλικο?

blackjim
09-06-05, 17:37
ειχα κανει κατι παρομοιο ,
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=4128&highlight=managers
αλλα δεν ειδα συμμετοχη...
Για κανα μηνα που θα εχω ADSL , ειμαι μεσα ( μετα εχει διακοπες :cool: ).
Ελληνικο δε το βλεπω να παιζουμε γιατι ειναι πολυ ανισσοροπο ) 3 μεγαλες ομαδες και το χαος.
Ας πουμε ποιοι θα παιξουμε και βλεπουμε τα υπολοιπα...

John_Nastos
09-06-05, 17:38
κανένα πρόβλημα, ας μαζευτούμε πρώτα και αποφασίζουμε. Απλά είπα το ελληνικό γιατί γνωρίζουμε καλύτερα τις ομάδες και τους παίχτες και θα έχει ενδιαφέρον π.χ. να πουλάει ο Ολυμπιακός παίχτες στον Παναθηναϊκό (ανταλλαγή Ζιοβάνι - Κωνσταντίνου :D ) κ.λπ. Αλλά και σε Ιταλία μια χαρά θα είναι. Έχει και εκεί έλληνες.

John_Nastos
09-06-05, 17:40
Άρα είμαστε ήδη τρεις!! Ωραία ένας ή δύο ακόμα και είμαστε ΟΚ νομίζω.

blackjim
09-06-05, 17:44
Άρα είμαστε ήδη τρεις!! Ωραία ένας ή δύο ακόμα και είμαστε ΟΚ νομίζω.

Επειδη εχω παιξει αρκετες φορες ονλαιν CM , με 3 ατομα με 384 τα πραματα ειναι οριακα ( με καλη θεληση ).
Παραπανω νομιζω οτι θα λαγκαρουμε , μπορει και μεχρι αηδιας.
Αν θελετε δοκιμαζουμε και βλεπουμε.
Εγω μεσα παντως :D

The_StarGazer
10-06-05, 10:30
Εαν δε μου δωσετε απαντηση στο παραπανω.....εεε τοτε...... δε παιρνω μερος. :D

John_Nastos
10-06-05, 11:12
αν απαντήσω θέλω να έχω την πρώτη επιλογή ομάδας στο τουρνουα ως αντάλλαγμα (την Πανάθα ντε!! :D )

:cool: :cool:


(αστειεύομαι βέβαια, δυστυχώς δεν έχω εντρυφύσει στα προπονητικά προγράμματα :oops: )

John_Nastos
10-06-05, 11:43
Λοιπόν, για να δούμε ποιες ομαδες μπορούμε να διαλέξουμε ανα πρωτάθλημα:

Ελλάδα -- ΟΣΦΠ, ΠΑΟ, ΑΕΚ, ΠΑΟΚ ίσως και Ιρακλής για πέμπτο άτομο.

Ιταλία -- Γιουβέντους, Μιλαν, Ιντερ, Ρόμα ίσως και η Λάτσιο

Αγγλία -- Τσέλσι, Αρσεναλ, Μαν. Γιου., Λίβερπουλ, Νιουκαστλ

Ισπανία -- Μπαρτσελόνα, Ρ. Μαδρίτης, Βαλένθια, Μπέτις, Ντεπορτίβο

Αφήστε που μπορούμε να πάρουμε εθνικές Ουκρανίας, Τουρκίας, Ελλάδας και Δανίας και να πάμε όλοι στον ίδιο όμιλο!!! :D :D

hightop
20-06-05, 20:59
Για τον Stargazer,αυτό το μύνημα βγαίνει όταν δεν έχεις βάλει κάποιον couch να προπονεί τον πάικτη,παίζεις με patch 505 ;

Για online game είμαι μέσα,έχω ανοίξει ports και κάνω server με adsl που έχω,παίζω English Championship,όποιος φίλος θέλει να δοκιμάσουμε ας στείλει pm από εδώ,προυπόθεση να έχει το τελαυταίο patch.

John_Nastos
21-06-05, 02:18
hightop, αν προτίθεσαι να κάνεις host, να κανονίσουμε μια μέρα να ξεκινήσουμε επίσημα. Όσοι πραγματικά ενδιαφέρονται ας κάνουν πάλι ένα post γράφοντας και το πρωτάθλημα/ομάδα που θέλουν. Εγώ ψηφίζω Ιταλία και προτιμώ την Ίντερ. Αλλά αν την θέλει άλλος δεν έχω πρόβλημα να πάρω διαφορετική ομάδα. Εν τω μεταξύ, κατεβάστε και το 5.0.5 patch μαζί με το Data update.

angel_n
21-06-05, 03:06
Κι εγώ είμαι μέσα για ον λάιν... Παίζω δεκατόσα χρόνια fm (ή cm) και ποτέ δεν αξιώθηκα να παίξω ον λάιν. Από πρωτάθλημα, ό,τι θέλετε...

poet
22-06-05, 00:53
παιδια αν θελετε αλλο παικτη ειμαι εγω μεσα. msn karaliotis@hotmail.com

The_StarGazer
24-06-05, 09:38
Για τον Stargazer,αυτό το μύνημα βγαίνει όταν δεν έχεις βάλει κάποιον couch να προπονεί τον πάικτη,παίζεις με patch 505 ;


Εννοεις στο training-->schedules να αναθεσω προπονητη & physio σε καθε ενα schedule για GK-DM-DC κτλ κτλ?? Γιατι αυτο το εχω κανει.

Για την online φαση δεν θα ελεγα οχι. Ιταλικο μου φαινεται καλο -Juventus- αλλα με 56αρι modem βλεπω να σας lagαρω τρελα :D

alfisti
25-06-05, 12:57
εγω μέσα είμαι με ΠΑΟΚΑΡΑ
και Ιταλία INTER

Delijohn
25-06-05, 13:44
Έχει βγει FM2006? Έτσι άκουσε ο αδερφός μου και...με έχει πρήξει!!

angel_n
25-06-05, 15:01
Οκτώβρη-Νοέμβρη στην καλύτερη περίπτωση. Μπορεί και Δεκέμβρη.

Alex_13
30-06-05, 17:49
Ας αργήσει και 1-2 μήνες παραπάνω, αρκει να μην έχει πολλά bugs, και κατεβάζουμε νεα patch κάθε μήνα

@ ADSLgr.com All rights reserved.