PDA

Επιστροφή στο Forum : Vodafone Double Play Plus



Σελίδες : [1] 2 3 4

player74
28-02-08, 22:46
χτες εκανα αιτηση, σημερα λειτουργει.
για να μην το παρεξηγησει κανεις, την γραμμη adsl την ειχα.
στην ουσια ειναι οι υπηρεσιες Vodafone για το Σπίτι (+ τον εχτρα χρονο) και Vodafone ADSL X24 (Full)
σε ενα κοινο λογαριασμο στα 35€,

traderman
29-02-08, 00:31
τι γραμμη ειχες?με την voafone?

player74
29-02-08, 16:18
24αρα εχω αλλα μεχρι στιγμης μεχρι 12 παρα κατι εχει συγρονισει.
βρισκετε σε κατασταση ελεγχου απο οτε και τεχνικους της vodafone.
πριν στο συγκεκριμενο χωρο δεν υπηρχε τηλεφωνικη συνδεση και ιντερνετ.

chrismasgr
29-02-08, 18:59
Επειδή και εγώ ενδιαφέρομαι να βάλω το συγκεκριμένο πρόγραμμα για πες μας εντυπώσεις. Έχω διαβάσει ότι το att η hol το ρυθμίζει στα 11 ισχύει και στην vodafone αυτό;

gkandir
29-02-08, 19:06
Να υποθέσω ότι και αυτό απαιτεί από κάποιο πακέτο συμβολαίου κινητής και πάνω, ε;

chrismasgr
29-02-08, 19:08
Να υποθέσω ότι και αυτό απαιτεί από κάποιο πακέτο συμβολαίου κινητής και πάνω, ε;

Δεν χρειάζεται.

traderman
29-02-08, 21:11
Eγω παλι εχω adsl με vodafone και δεν μου βαζουν τηλεφωνο γιατι πρεπει να γινει διακοπη της και ξανα αιτηση για το καινουργιο πακετο.Δεν εχω ομως διαβεβαιωσεις για ποσο χρονο θα μεινω χωρις ιντερνετ.

ariadgr
29-02-08, 21:20
Eγω παλι εχω adsl με vodafone και δεν μου βαζουν τηλεφωνο γιατι πρεπει να γινει διακοπη της και ξανα αιτηση για το καινουργιο πακετο.Δεν εχω ομως διαβεβαιωσεις για ποσο χρονο θα μεινω χωρις ιντερνετ.

Ούτε να το διανοηθείς να κάνεις διακοπή και εκ νέου ενεργοποίηση.

Ζήτα να μιλήσεις με κάποιο προϊστάμενο και εξήγησέ του ότι εκτός του ότι είναι εντελώς παράλογο και ταλαιπωρία για τον πελάτη, η διακοπή και εκ νέου ενεργοποίηση το βρόχου έχει κόστος γι'αυτούς περίπου 80€ που θα τους χρεώσει ο ΟΤΕ για διακοπή + ενεργοποίηση!

traderman
29-02-08, 22:06
Ζήτα να μιλήσεις με κάποιο προϊστάμενο και εξήγησέ του ότι εκτός του ότι είναι εντελώς παράλογο και ταλαιπωρία για τον πελάτη, η διακοπή και εκ νέου ενεργοποίηση το βρόχου έχει κόστος γι'αυτούς περίπου 80€ που θα τους χρεώσει ο ΟΤΕ για διακοπή + ενεργοποίηση!
Μιλησα με επιθεωρητη και μου ειπε να περιμενω λιγες ημερες για να ενταξουν και εμας στο νεο προγραμμα.
Μου εδωσαν και 2 μηνες επιπλεον δωρεαν ιντερνετ γιατι με πεδεψαν λιγο με την 24αρα.Καλη κινηση.

ariadgr
29-02-08, 22:09
Μιλησα με επιθεωρητη και μου ειπε να περιμενω λιγες ημερες για να ενταξουν και εμας στο νεο προγραμμα.
Μου εδωσαν και 2 μηνες επιπλεον δωρεαν ιντερνετ γιατι με πεδεψαν λιγο με την 24αρα.Καλη κινηση.

Είδες, άμεση ανταπόκριση. :oneup:
Αυτό έχει σημασία.
Να παραδέχονται όταν κάνουν λάθος και να το διορθώνουν.

chemeng
29-02-08, 22:19
Έχω και εγώ Τηλεφωνία ΟΤΕ και ΑDSL Vodafone shared LLU...

Γίνεται δλδ να βάλω και Tηλεφωνία Voda (Vodafone Double Play Plus) χωρίς απενεργοποίηση του (shared llu) ADSL και εκ νέου ενεργοποίηση του (full llu αυτή τη φορά) ADSL? Κάνοντας μεταφορά (κρατώντας τον ίδιο αριθμό)???

Mα στην περίπτωση του shared llu η "γραμμή" είναι από άκρη σε άκρη ΟΤΕ, ενώ στην περίπτωση του full llu στη γραμμή (που στην περίπτωση της Voda αφορά μόνο το κομμάτι του ADSL, η τηλεφωνία δρομολογείται μέσω GSM) παρεμβάλεται και "καλώδιο" Voda (HOL για να ακριβολογούμε). 'Η κάνω λάθος??

'Η μήπως απλά εννοείται ότι ναι μεν θα γίνει απενεργοποίηση και εκ νέου ενεργοποίηση, αλλά το ίντερνετ θα διακοπεί μόνο όσο γίνεται η (εκ νέου) ενεργοποίηση???

Edit: Μόλις με κάλυψε ο traderman, αν και ο ariadgr το υποστήριζε, ήθελα και την επιβεβαίωση απότ την πράξη. Traderman, επειδή οι περιπτώσεις μας έχουν πολλά κοινά, πως κινήθηκες???

ariadgr
29-02-08, 22:24
Έχω και εγώ Τηλεφωνία ΟΤΕ και ΑDSL Vodafone shared LLU...

Γίνεται δλδ να βάλω και Tηλεφωνία Voda (Vodafone Double Play Plus) χωρίς απενεργοποίηση του (shared llu) ADSL και εκ νέου ενεργοποίηση του (full llu αυτή τη φορά) ADSL? Κάνοντας μεταφορά (κρατώντας τον ίδιο αριθμό)???

Mα στην περίπτωση του shared llu η "γραμμή" είναι από άκρη σε άκρη ΟΤΕ, ενώ στην περίπτωση του full llu στη γραμμή (που στην περίπτωση της Voda αφορά μόνο το κομμάτι του ADSL, η τηλεφωνία δρομολογείται μέσω GSM) παρεμβάλεται και "καλώδιο" Voda (HOL για να ακριβολογούμε). 'Η κάνω λάθος??

'Η μήπως απλά εννοείται ότι ναι μεν θα γίνει απενεργοποίηση και εκ νέου ενεργοποίηση, αλλά το ίντερνετ θα διακοπεί μόνο όσο γίνεται η (εκ νέου) ενεργοποίηση???

Αν έχεις Shared LLU και θέλεις να πας σε Full LLU Vodafone για το Internet, και φορητότητα του τηλεφώνου σου στο "σταθερο-κινητό" της Vodafone, δηλαδή να μην έχεις γραμμή ΟΤΕ, θα πρέπει να συνεννοηθείς με τη Vodafone, ώστε να μετατρέψουν τη Shared LLU σε Full LLU, και τον αριθμό του σταθερού σου να τον μεταφέρουν με φορητότητα στο δίκτυό τους.

chrismasgr
29-02-08, 22:55
Να ρωτήσω κάτι και εγώ. Εχω ήδη το vodafone για το σπίτι από τον Ιούλιο του 2007. Οπότε θέλω μια σύνδεση adsl 24 για να το κάνω full. Θα κάνω νέο συμβόλαιο από την αρχή ή θα συνεχίσω το υπάρχον;

ariadgr
29-02-08, 23:10
Να ρωτήσω κάτι και εγώ. Εχω ήδη το vodafone για το σπίτι από τον Ιούλιο του 2007. Οπότε θέλω μια σύνδεση adsl 24 για να το κάνω full. Θα κάνω νέο συμβόλαιο από την αρχή ή θα συνεχίσω το υπάρχον;

Το θέμα είναι διαδικαστικό της Vodafone, θα πρέπει να τους ρωτήσεις τι ακριβώς πρέπει να κάνεις.

traderman
29-02-08, 23:45
Ειναι καινουργιο και πολλα υποσχομενο το προγραμμα αλλα θελουν λιγο χρονο για να συντονιστουν επειδη υπηρξε και μεγαλη ανταποκριση απο τους πελατες.
chemeng εχω μια κοπελα γνωστη που δουλευει σε μαγαζι vodafone και μαζι πηραμε τηλ.στον επιθεωρητη.
Μολις εχω νεοτερα θα τα κοινοποιησω εδω.

player74
01-03-08, 18:16
εντυπωσεις ακομα δεν μπορω να πω, γενικα παει καλα, att εχω 17-19, snr 9-11.
πεζουν λιγο, περιμενω ενημερωση για τον ελεγχο της γραμμης.

ξανααναφερω οτι ειχα μονο vodafone adsl full, χωρις ενεργο τηλεφωνο. γυμνο adsl δηλαδη.
πειρα τηλ ρωτησα και μετα στο καπακι πειγα σε καταστημα και προχωρησα σε αιτηση.
μονο για τηλ εγεινε συμβολαιο, τα αλλα τα ενημερωνουν αυτοι απο οσο καταλαβα.
1000 λεπτα αστικα υπεραστικα και επιλεγμενα διεθνες (για 500/500 καταλαβα) και 200 λεπτα σε κινητα voda. 35€ + τελη κινητης(!!!).

chrismasgr
01-03-08, 19:49
Σε μένα μου είπανε δεν χρειάζεται να κάνω νέο συμβόλαιο συνεχίζεται με αναβάθμιση.

Cacofonix
03-03-08, 01:02
Μπορώ να συνδέσω φορητή συσκευή στη συσκευή που βάζει τη SIM;

ariadgr
03-03-08, 01:05
Μπορώ να συνδέσω φορητή συσκευή στη συσκευή που βάζει τη SIM;

Στο voice box (http://www.vodafone.gr/live1/page.jsp?pid=0001040200&vars=0000000000) μπορείς να συνδέσεις οποιαδήποτε τηλεφωνική συσκευή (ενσύρματη / ασύρματη).

Cacofonix
03-03-08, 01:15
Το εταιρικό 2play+ πόσο στοιχίζει; Στο site δεν το βρήκα πουθενά.

lyk
06-03-08, 13:30
Στο voice box (http://www.vodafone.gr/live1/page.jsp?pid=0001040200&vars=0000000000) μπορείς να συνδέσεις οποιαδήποτε τηλεφωνική συσκευή (ενσύρματη / ασύρματη).

Και το ακριβό jabloτάδε νομίζω είχε είσοδο για εξωτερική συσκευή... Ετσι μου είχαν πει τουλάχιστον, γιατί εγώ G30 πήρα.

mondeo
06-03-08, 17:07
Το G30 είναι πολύ καλή επιλογή.Το Sagem είναι της πλάκας.Δεν έχει ούτε backup battery και μόλις κοπεί το ρεύμα,μένεις από τηλέφωνο.
Σύντομα κι εγώ θα μπω στο Double Play Plus και θα γράψω εντυπώσεις.

player74
06-03-08, 18:27
ερωτηση: κι αν βαλουμε την sim σε κανονικο κινητο τηλεφωνο και το τριγυρναμε στο σπιτι αρκει να μην το παμε σε καμια γωνια που θα μπορουσε να δεινει εκτος ζωνης?

px_150
07-03-08, 17:00
ερωτηση: κι αν βαλουμε την sim σε κανονικο κινητο τηλεφωνο και το τριγυρναμε στο σπιτι αρκει να μην το παμε σε καμια γωνια που θα μπορουσε να δεινει εκτος ζωνης?

Δεν υπάρχει πρόβλημα...

Το ίδιο είναι..

player74
07-03-08, 23:42
αρα με φορτισμενο κινητο τηλεφωνο λυνετε το προβλημα του ρευματος

ariadgr
07-03-08, 23:43
αρα με φορτισμενο κινητο τηλεφωνο λυνετε το προβλημα του ρευματος

Ή με το Ericsson voice box που έχει μπαταρία.

Cacofonix
08-03-08, 16:10
Είναι εύκολο κάποιος να γράψει ένα faq με τις συσκευές που δίνει η VF ή ζητάω πολλά; Γιατί να επιλέξουμε τη μία και όχι την άλλη κ.ο.κ.

lyk
08-03-08, 22:40
Λοιπόν, χοντρικά από όσο τα θυμάμε πριν λίγους μήνες που πήρα το δικό μου homezone:

1) sazem, ειναι voicebox, το "φτηνό" της παρέας με ενσωματωμένη κεραία.
2) ericsson G30, είναι επίσης voicebox, περνει εσωτερικά μπαταρία επαναφορτιζόμενη, εχει εξωτερική αποσπώμενη κεραία την οποία μπορείς να μεταφέρεις και αλλού με προέκταση, καλούλι είναι.
3) jablotron (αν θυμάμαι καλά το όνομα) άσπρο. Είναι τηλεφωνική συσκευή, που πέρνει καρτα SIM. Νομίζω έχει και μπαταρία. Εχει οθόνη ευκρινή, καλούλι είναι και αυτό.
4) jablotron μαύρο, είναι και αυτό τηλεφωνική συσκευή, αλλά συνδέονται πάνω του και άλλες απλές συσκευές (δηλαδή είναι και τηλεφωνική συσκευή και voicebox μαζί). Περνει και μπαταρία. Είναι πιο εξελιγμένο από το ασπρο. (τωρα που τα θυμάμαι ένα ένα, περνει SMS, εχει πλήρες πληκτρολόγιο κλπ...)

Οταν εψαχνα τι να πάρω, είχα καταβάσει κάποια manual τους από το ίντερνετ, πιθανότα τα να τα έχω ακόμα. Μπορείτε πάντως να ψάξετε στο google, και εγώ από εκεί τα βρήκα, αλλιώς αν δεν τα βρίσκεται να δω και εγώ τι (και αν) έχω ακόμα...

........Auto merged post: lyk added 12 Minutes and 0 Seconds later........

http://www.jablocom.com/products-gdp-02.php
http://www.jablocom.com/products-gdp-04.php
http://www.ericssong30.com/specifications.html
http://www.sagem.com/index.php?id=1161&L=0

άπαιχτος ο γούγλης...

:closed: :lock:

revolvergr
13-03-08, 04:01
Παιδιά επειδή βλέπω οτι ειναι super προσφορά θα ήθελα να ρωτήσω τα εξης:
1. H τηλεφωνια στο συγκεκριμένο πακέτο ειναι μεσω δικτυου κινητης τηλεφωνιας της vodafone ή μεσω voip?
2.Το adsl ενεργοποιήται μέσω δικτύου Hol?
3.Ειμαι συνδρομητής στην vivodi (full llu).Μπορώ να στείλω απευθείας την αιτηση στην vodafone ή πρεπει να ξαναγυρίσω στον οτε και μετα να στείλω την αίτηση στην vodafone?
Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας...

Cacofonix
13-03-08, 14:56
Παιδιά επειδή βλέπω οτι ειναι super προσφορά θα ήθελα να ρωτήσω τα εξης:
1. H τηλεφωνια στο συγκεκριμένο πακέτο ειναι μεσω δικτυου κινητης τηλεφωνιας της vodafone ή μεσω voip?
2.Το adsl ενεργοποιήται μέσω δικτύου Hol?
3.Ειμαι συνδρομητής στην vivodi (full llu).Μπορώ να στείλω απευθείας την αιτηση στην vodafone ή πρεπει να ξαναγυρίσω στον οτε και μετα να στείλω την αίτηση στην vodafone?
Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας...
1. gsm
2. hol
3. απευθείας στη VF.

revolvergr
14-03-08, 03:04
1. gsm
2. hol
3. απευθείας στη VF.

Thanks:respekt:
Αντε να ξεμπερδέψουμε και με την vivodi τωρα που θα κλείσουμε χρόνο και παμε full για Hol

Skinny13
24-04-08, 20:28
χμμμ επειδη σκεφτομαι να το χτυπησω αυτο το πακετακι ηθελα να ρωτησω

1)Η adsl ειναι μεσω 3g? Αν οχιι, τοτε λογικα θα πρεπει να περιμενω παλι τον ΟΤΕ να δωσει πορτα? Ειμαι και σε δυσκολη περιοχη (Πατησια)

2)Η ταχυτητα της adsl ειναι σε αμεση εξαρτηση με το σημα?

nm96027
24-04-08, 20:32
1. Η adsl ειναι μεσω του δικτυου της hol προς το παρον. Δλδ χαλκος και DSLAM Hol οχι ΟΤΕ.

2. Η ταχύτητα συγχρονισμου εχει σχεση με την αποσταση απο το AK της περιοχης σου και την ποιοτητα του χαλκου που φτανει σπιτι σου. Ριξε μια ματια εδω: FAQ: Γιατί δεν πιάνω 24 Mbps? (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=158820)

Skinny13
24-04-08, 20:59
αυτη τη στιγμη εχω vivodi shared LLU και ΟΤΕ κλασσικα

Για να παω σε αυτο το πακετο πρεπει πρωτα να διακοψω τη vivo?

nm96027
24-04-08, 21:05
Οχι η μεταφορα και η διακοπη γίνεται ταυτόχρονα με την αιτηση. Απλως εσυ πρεπει να ξεκαθαρίσεις τους λογαριασμους σου με την Vivo.

Skinny13
24-04-08, 22:02
αυτο που ειχα βασικα στο μυαλο μου ειναι οτι απο τη στιγμη που η συνδεση γινεται ασυρματα (adsl) ετσι δεν ειναι?( O υπαλληλος απο το μαγαζι αν θυμαμαι καλα μου ειπε οτι το Internet ειναι μεσω wifi ) Tοτε κοβω τη vivo απο τη στιγμη που θα ενεργοποιηθει η vf ......

ariadgr
24-04-08, 22:22
αυτο που ειχα βασικα στο μυαλο μου ειναι οτι απο τη στιγμη που η συνδεση γινεται ασυρματα (adsl) ετσι δεν ειναι?( O υπαλληλος απο το μαγαζι αν θυμαμαι καλα μου ειπε οτι το Internet ειναι μεσω wifi ) Tοτε κοβω τη vivo απο τη στιγμη που θα ενεργοποιηθει η vf ......

Σου το διευκρίνησε παραπάνω ο nm96027 ότι η σύνδεση για το κομμάτι του Internet δεν γίνεται ασύρματα (ούτε μέσω 3G, ούτε μέσω άλλης τεχνολογίας) αλλά με χαλκό.

revolvergr
27-04-08, 02:00
Τουλαχιστον με την Vodafone θα εχουμε στανταρ τηλεφωνο:oneup:...ειναι εγγυηση και πολυ αξιοπιστη.Οχι οπως ι vivodi που μας εχει κανει την ζωη δυσκολη.....με το παραμικρο προβλημα ,τσουπ...παει το τηλεφωνο και αντε περιμενε εσυ 1 ολοκλκηρο μηνα χωρις τηλεφωνο να στο φτιαξουν.Για αυτο και εγω την εκανα και περιμενω να με ενεργοποιησουν στο adsl ( γιατι το τηλεφωνο απο την Vodafone ενεργοποιηθηκε την ιδια μερα κιολας). Αντε γεια Vidodi ,δεν θα μου λεψεις καθολου

mord
27-04-08, 10:31
Χριστός Ανέστη,χρόνια πολλά σε όλους.Έκανα αίτηση στο 2play plus,αυτή τη στιγμή έχω isdn στο κατάστημα όμως τικάραν στην αίτηση ότι έχω pstn.Και η εξυπηρέτηση και το κατάστημα επιμένουν ότι δεν παίζει ρόλο.Έχω την εντύπωση όμως ότι έτσι θα ακυρωθεί και θα αναφέρει ο ΟΤΕ πως έχει δηλωθεί λάθος τύπος γραμμής.Αλλά αυτοί λένε πως δε παίζει ρόλο στη φορητότητα παρά μόνο στο shared.

ariadgr
27-04-08, 13:32
Χριστός Ανέστη,χρόνια πολλά σε όλους.Έκανα αίτηση στο 2play plus,αυτή τη στιγμή έχω isdn στο κατάστημα όμως τικάραν στην αίτηση ότι έχω pstn.Και η εξυπηρέτηση και το κατάστημα επιμένουν ότι δεν παίζει ρόλο.Έχω την εντύπωση όμως ότι έτσι θα ακυρωθεί και θα αναφέρει ο ΟΤΕ πως έχει δηλωθεί λάθος τύπος γραμμής.Αλλά αυτοί λένε πως δε παίζει ρόλο στη φορητότητα παρά μόνο στο shared.

H αίτηση που έκανες ήταν για φορητότητα της τηλεφωνίας, και για ανενεργό βρόχο (νέα γραμμή) (Full LLU) για το Internet από Vodafone? :hmm:

mord
27-04-08, 14:37
H αίτηση που έκανες ήταν για φορητότητα της τηλεφωνίας, και για ανενεργό βρόχο (νέα γραμμή) (Full LLU) για το Internet από Vodafone? :hmm:


ΈΧΩ ήδη οτε και conn-x.Ενεργός βρόχος αρα.Αλλά και στην εξυπηρέτηση είπαν ότι δεν παίζει ρόλο.Γιατί έχω την εντύπωση ότι γίνεται φορητότητα του τηλεφώνου μόνο και για το INTERNET θεωρείται ανενεργός βρόχος?

ariadgr
27-04-08, 14:47
ΈΧΩ ήδη οτε και conn-x.Ενεργός βρόχος αρα.Αλλά και στην εξυπηρέτηση είπαν ότι δεν παίζει ρόλο.Γιατί έχω την εντύπωση ότι γίνεται φορητότητα του τηλεφώνου μόνο και για το INTERNET θεωρείται ανενεργός βρόχος?

Αυτό που ρώτησα ήταν, η αίτηση που συμπλήρωσε ο υπάλληλος του καταστήματος Vodafone ήταν για φορητότητα της τηλεφωνίας, και για ανενεργό βρόχο για το κομμάτι του Internet, ή για ενεργό βρόχο;

Στην περίπτωση που η αίτηση αφορούσε ανενεργό βρόχο, δεν θα προκύψει πρόβλημα λάθος στοιχείων λόγω ISDN.

Στην περίπτωση που η αίτηση αφορούσε ενεργό βρόχο, η αίτηση θα απορριφθεί από τον ΟΤΕ λόγω λάθος στοιχείων.

Αντίγραφο της αίτησης δεν έχεις για να δεις τι βρόχος αναφέρεται; :hmm:

d_alex
27-04-08, 15:04
Είναι εύκολο κάποιος να γράψει ένα faq με τις συσκευές που δίνει η VF ή ζητάω πολλά; Γιατί να επιλέξουμε τη μία και όχι την άλλη κ.ο.κ.

Παιδιά να προτείνω σε όσους βάζουν σταθερή τηλεφωνία vodafone να προτιμούν το σταθερό τηλέφωνο JABLOTRON GDP-04 είναι το μαύρο με την οθόνη που λέει ο lyk.
Κανονικά κοστίζει 50 € αλλά αν εξοφλείς τους λογαριασμούς με πιστωτική κάρτα το παίρνεις με 32,50 €.
Είναι πολύ καλύτερο από της άλλες δυο συσκευές που δίνουν και ειδικά σε περιοχές με πρόβλημα στο δίκτυο λειτουργεί πολύ πιο σταθερά.
Αξίζει τα χρήματα που θα δώσετε και θα σας γλυτώσει από πολλά προβλήματα.

mord
27-04-08, 15:27
Αυτό που ρώτησα ήταν, η αίτηση που συμπλήρωσε ο υπάλληλος του καταστήματος Vodafone ήταν για φορητότητα της τηλεφωνίας, και για ανενεργό βρόχο για το κομμάτι του Internet, ή για ενεργό βρόχο;

Στην περίπτωση που η αίτηση αφορούσε ανενεργό βρόχο, δεν θα προκύψει πρόβλημα λάθος στοιχείων λόγω ISDN.

Στην περίπτωση που η αίτηση αφορούσε ενεργό βρόχο, η αίτηση θα απορριφθεί από τον ΟΤΕ λόγω λάθος στοιχείων.

Αντίγραφο της αίτησης δεν έχεις για να δεις τι βρόχος αναφέρεται; :hmm:


Παροχή υπηρεσίας ενεργού τοπικού βρόχου με παράλληλη φορητότητα αριθμού

ariadgr
27-04-08, 15:44
Παροχή υπηρεσίας ενεργού τοπικού βρόχου με παράλληλη φορητότητα αριθμού

Σε αυτή την περίπτωση η αίτηση θα απορριφθεί από τον ΟΤΕ λόγω λάθος στοιχείων (γραμμή ISDN αντί για PSTN που αναφέρεται στην αίτηση).

Aφού αυτοί που μίλησες και στην εξυπηρέτηση και στο κατάστημα είναι παντελώς άσχετοι και με τις συμβουλές τους μόνο ταλαιπωρία προκαλούν στους πελάτες τους (τη στιγμή που σου λένε ότι δεν παίζει ρόλο που δήλωσαν PSTN ενώ η γραμμή είναι ISDN), στείλε email στην εταιρία (http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1729) εξηγώντας τι έχει συμβεί και ζητώντας να επικοινωνήσει μαζί σου κάποιος προϊστάμενος για διευθέτηση του θέματος.

Cacofonix
01-05-08, 01:25
Άντε σιγά σιγά να ρίχνει τις τιμές η VF γιατί οι άλλες εταιρείες, είναι 10€ πιο φθηνές...

chrismasgr
01-05-08, 09:37
Άντε σιγά σιγά να ρίχνει τις τιμές η VF γιατί οι άλλες εταιρείες, είναι 10€ πιο φθηνές...

Αν και συμφωνώ μαζί σου δεν θα το κάνει, γιατί η vodafone ήταν πάντα η ποιό ακριβή αλλά καλή εταιρεία.

lyk
01-05-08, 09:48
Για όσους δεν το παρατήρησαν, έριξε ήδη τις τιμές στα πακέτα vodafone adsl...

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1056

chrismasgr
01-05-08, 10:08
Με μιά διαφορά. Όταν εγώ λέω ότι είναι ακριβή εννοώ ότι δίνει 1000 λεπτά ομιλίας Ελλάδα και εξωτερικό έναντι απεριόριστο του ανταγωνισμού. 200 λεπτά ομιλίας μόνο προς δίκτυο vodafone έναντι 60 λεπτά προς όλους του ανταγωνισμού . Και τέλος δίνει τις λιγότερες χώρες εξωτερικού (15 χώρες) έναντι 18 έως 38 του ανταγωνισμού.Όχι ότι με ενδιαφέρουν άλλωστε παραπάνω από 500 λεπτά Ελλάδα και σπάνια Αμερική δεν κάνω εγώ προσωπικά αλλά η σύγριση είναι στα πακέτα και όχι στις τιμές .

Cacofonix
01-05-08, 11:05
Εστω ότι τα 1000' με τα απεριόριστα είναι τα ίδια, η VF είναι κατά 10€ ακριβότερη από τις άλλες με τη μόνη διαφορά ότι δεν πληρώνεις τέλη ενεργοποίησης.

@ ADSLgr.com All rights reserved.