PDA

Επιστροφή στο Forum : 8mbit με 18.95€ μέσω δικτύου ΟΤΕ



v_zalmas
29-02-08, 23:32
WIND ADSL (μέσω δικτύου Tellas) έως 12 Mbps / 1 Mbps
€ 18,95
WIND ADSL (μέσω δικτύου ΟΤΕ) έως 8 Mbps/384Kbps ή
έως 2 Mbps/256Kbps
(ανάλογα με τη διαθεσιμότητα του δίκτυου ΟΤΕ)
€ 18,95

και η έκπτωση 5% η 10% ανάλογα με το αν έχεις κινητή wind.
+2 μηνες δωρο για αιτησεις μεχρι 31/3
just πολύ περισσότερα
με εκτίμηση
:whistle:

panoc
29-02-08, 23:34
τα παραπανω ειναι ανακοινωση της εταιριας? λινκ?

nnn
29-02-08, 23:37
Από που είναι οι τιμές ??

v_zalmas
29-02-08, 23:49
καταρχάς δουλεύω στην wind αλλα βγήκε ανακοίνωση και στο site
σύμφωνα με εσωτερική ανακοίνωση μέχρι 31/3 όλοι οι υπάρχονται συνδρομητές θα μεταφερθούν στις νέες ταχύτητες...επίσης σε λίγο καιρό θα παίξει και ασύρματος εξοπλισμός πιθανότητα το speedtouch 585
http://www.wind.com.gr/pages.fds?langID=1&pageID=1357

nnn
29-02-08, 23:53
Τον τιμοκατάλογο τον είδα, υποθέτω θα βγει και ΔΤ για να το ανεβάσουμε.

v_zalmas
29-02-08, 23:59
αυτές τις ημερες έχω μάθει αρκετά διότι τρίφτηκα για αρκετές ώρες με τεχνικούς τις "τελλας" αλλα και με εκπαιδευτές τις wind...
σύντομα ασύρματος εξοπλισμός
full λου το πολύ σε 1 δίμηνο
νέα πακέτα σταθερής με κπς
και κάτι ακόμη που μου το φυλάνε για έκπληξη αλλα είναι μεγάλο λένε.άντε να δούμε

nnn
01-03-08, 00:03
Εξελίξεις :oneup:

v_zalmas
01-03-08, 11:49
for your info

gtl
02-03-08, 16:38
Η διαφήμιση αναφέρει 8Mbits APYΣ από την Τελλάς στα 18,95 ευρώ, ενώ η Tellas στην ιστοσελίδα της αναφέρει ακόμα (http://www.tellas.gr/page.asp?gid=8&arid=607&lang=2) ότι σε "περιοχές που δεν καλύπτονται [ενν. από το ιδιόκτητο], η υπηρεσία προσφέρεται στην ταχύτητα 1 Mbps/256 Kbps". Ποιό από τα δύο ισχύει? Εταιρεία παροχής υπηρεσιών internet και δεν ανανεώνει τις ιστοσελίδες της με τις νέες τιμές? :p


και κάτι ακόμη που μου το φυλάνε για έκπληξη αλλά είναι μεγάλο λένε.άντε να δούμε

Αν δεν ξυπνήσουν για να χρησιμοποιήσουν το οικείο δίκτυο κινητής προκειμένου να προωθήσουν το double play τους, δεν νομίζω ότι θα ξεφύγουν από την θέση του ουραγού. Το Vodafone double play plus είναι ένα καλό παράδειγμα (αν και, κατά την γνώμη μου, κάπως "λίγο"). Μιας και η Wind μπαίνει στις υπηρεσίες double-play τελευταία και καταϊδρωμένη, σκόπιμο θα ήταν να παρουσιάσουν κάτι πολύ εντυπωσιακότερο.

pan82
02-03-08, 16:52
Η διαφήμιση αναφέρει 8Mbits APYΣ από την Τελλάς στα 18,95 ευρώ, ενώ η Tellas στην ιστοσελίδα της αναφέρει ακόμα (http://www.tellas.gr/page.asp?gid=8&arid=607&lang=2) ότι σε "περιοχές που δεν καλύπτονται [ενν. από το ιδιόκτητο], η υπηρεσία προσφέρεται στην ταχύτητα 1 Mbps/256 Kbps". Ποιό από τα δύο ισχύει? Εταιρεία παροχής υπηρεσιών internet και δεν ανανεώνει τις ιστοσελίδες της με τις νέες τιμές? :p

Σύνηθες!! Πρώτα διαφήμισε η vodafone το μέχρι 24mbps και μετά από κάποιες μέρες το είπε και η hol και το εβαλε στο site της

goldgin
03-03-08, 23:12
Γεια σας,
Η σύνδεση μου με Wind ενεργοποιήθηκε αρχές Μαρτίου στην Λάρισα, έχω καταφέρει σταθερό 10mbit download σε private trackers αλλά φαίνεται πως έχει "κόφτη" στο ιντερνετ (port 80?) γιατί δέν μπορώ να κατεβάσω πάνω απο 1mbit σε κανένα site, πολλές φορές πέφτει και στα 40k/sec ακόμα και σε high bandwidth site όπως filehippo και nvidia. Μεγάλο πρόβλημα εκεί για streaming videos και downloads (ίσως και απο rapidshare).

Οι δοκιμές στα site έγιναν αρχές Μαρτίου και παράλληλα με φίλο μου με σύνδεση forthnet 24mbit ο οποίος έπιανε πχ 400k/sec στο filehippo την ιδια στιγμή με μένα (40k/sec).

Ενα μπράβο και απο μένα στο adslgr και τους χρήστες του, ένα ελληνικό site που έχει βοηθήσει πολύ στην καλύτερη ποιότητα ευρυζωνικότητας στην Ελλάδα. Νομίζω οτι οι ISP's πλέον σας τρέμουν!! και αυτό είναι καλό για εμάς.

v_zalmas
03-03-08, 23:44
Γεια σας,
Η σύνδεση μου με Wind ενεργοποιήθηκε αρχές Μαρτίου στην Λάρισα, έχω καταφέρει σταθερό 10mbit download σε private trackers αλλά φαίνεται πως έχει "κόφτη" στο ιντερνετ (port 80?) γιατί δέν μπορώ να κατεβάσω πάνω απο 1mbit σε κανένα site, πολλές φορές πέφτει και στα 40k/sec ακόμα και σε high bandwidth site όπως filehippo και nvidia. Μεγάλο πρόβλημα εκεί για streaming videos και downloads (ίσως και απο rapidshare).

Οι δοκιμές στα site έγιναν αρχές Μαρτίου και παράλληλα με φίλο μου με σύνδεση forthnet 24mbit ο οποίος έπιανε πχ 400k/sec στο filehippo την ιδια στιγμή με μένα (40k/sec).

Ενα μπράβο και απο μένα στο adslgr και τους χρήστες του, ένα ελληνικό site που έχει βοηθήσει πολύ στην καλύτερη ποιότητα ευρυζωνικότητας στην Ελλάδα. Νομίζω οτι οι ISP's πλέον σας τρέμουν!! και αυτό είναι καλό για εμάς.

download manager χρησιμοποιείς?

goldgin
04-03-08, 23:02
-- download manager χρησιμοποιείς?

Όχι, βοηθάει; Σίγουρα όχι στο streaming video.

pan82
06-03-08, 03:14
-- download manager χρησιμοποιείς?

Όχι, βοηθάει; Σίγουρα όχι στο streaming video.

Βοηθάει καθοριστικά, χωρίς manager κατεβάζω με 150-250kb/s σε ώρες αιχμής και με 600-1200 σε ώρες μη αιχμής και με manager είμαι κολημένος στα 1200kb/s ανεξαρτήτου ώρας

v_zalmas
06-03-08, 16:47
θέλω να σημειώσω ότι τα 2 πρώτα πάγια δώρο και τα 8 mbit με 18 euro ισχύουν μονο για συνδρομητές wind adsl και όχι για του συνδρομητές της "τελλας"....οποιος ενδιαφέρεται να μεταφερθεί στο πρόγραμμα wind adsl ας μου στείλει με pm το τηλέφωνο του να το προωθήσω στην εταιρία ώστε να επικοινωνήσουν μαζί σας και να μεταβείτε στο wind adsl...ειδικότερα για αυτούς που έχουν ήδη adsl μέσο οτε μέσα σε 3-4 εργάσιμε ενεργοποιείται η wind adsl και "διακοπτεπτε" η σύνδεση σας από τον άλλο πάροχο...αυτόματα...χωρίς καμια καθυστέρηση και διακοπή του internet.και πάνω από όλα με την σιγουριά και την αξιοπιστία τις wind...που όσα προβλήματα και να είχε είναι σίγουρα καλύτερη από τις forthnet,χολ και τα λοιπά....και μπορώ να σας το εγγυηΘω και ο ίδιος.

Ζαμαντζάς Ευάγγελος
Τμημα πωλήσεων wind stores Κατερίνης

dennis2006
10-03-08, 14:44
μονο στο adsl ισχυει το 2 μηνες δωρεαν? στην σταθερη δεν εχει?

v_zalmas
11-03-08, 23:37
μονο στο internet

@ ADSLgr.com All rights reserved.