PDA

Επιστροφή στο Forum : παραπονα απο οτε - οτενετ



adpapa1971
01-03-08, 17:57
πΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,,

Ειχα επι 5 μηνες αυτο το προβλημα παρα λιγο να παω στο τρελοκομειο,,,

μετα απο οσα γινανε ,,την συμπεριφορα τους,, την ανυπαρξια τεχνικης υποστηριξης,,την ανοχη της κρατικης ΕΕΤΤ..
30 τηλεφωνα ,,σε οτενετ κ σε οτε,,φαξ σε οτε,,4 επιτοπιους ελεγχους,,(φωναξα κ δικο μου τεχνικο,,)

το μοντεμ μου εχει προβλημα
η γραμμη σου εχει προβλημα
ο υπολογιστης σου εχει προβλημα
αλλαγη καλωδιου,,
αλλαγη καρτας ντσλαμ.
ζητησα απο οτε αναλυτικη κατασταση με τι εργασιες σας εγιναν,,
καμια απαντηση γραπττη ακομα,,,,

ωσπου δεν αντεξα αλλο κ πηγα στην ΝΕΤ ΟΝΕ Κ ΒΡΗΚΑ ΤΗΝ ΨΥΧΙΚΗ ΥΓΕΙΑ ΜΟΥ..

πληρωνεισ για να εχεις μια σταθερη συνδεση κ οχι να σε πεταει εξω μετα απο 20 λεπτα,,
ειχα βαρεθει να κανω ρεσετ το μοντεμ,

επρεπε να σας μυνηση για ψυχικη οδυνη κ αμεση καταγγελια για αθετηση συμφωνιας
φταιει λεει η γραμμη σου,,

κ εγω που πληρωνω τοσα χρονια στο οτε για να μου εχει το δικτυο σε καλη κατασταση τι γινεται?

γιατι οι γειτονες δεν ειχαν προβλημα?


οεο???


ΕΛΕΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ,,,,,,,

επιτρεπεται ο οτε να μην σεβεται τους συνδρομητεσ του?

εκανα υπομονη αλλα τιποτα,,δεν καταλαβαινουν τιποτα..


να υποστηριξουμε το κρατικο οτε αλλα οχι να μας στειλει στο τρελαδικο,,

πρεπει να επαναστατησουμε,,
καταγγελιες στην εεττ
σε αστικα δικαστηρια,,
να το πουμε σε γνωστουσ να αλλαξουν παροχο,,






δεν προκειται να ξαναγυρισω στο ΟΤΕ με τιποτα ουτε τσαμπα,,

υποψην ειμαι κ μικρομετοχοσ στον οτε, πρωην εποχικος υπαλληλος στην ΕΕΤΤ αλλα το αυτι τους δεν υδρωνει,,,

οι κυριοι παρολο την ταλαιπωρια μου μου αφαιρεσανε απο το λογαριασμο μονο ενα μηνα
απο τους 6 μηνες που εξακολουθησα να ειχα το προβλημα,,
ΟΙ ΑΧΡΕΙΟΙ ΠΑΡΟΛΟ ΤΗΝ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ ΜΟΥ ΜΟΥ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΑΝΕ ΜΟΝΟ 1 ΜΗΝΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ 6 ΜΗΝΕΣ ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ,,!!!!

επρεπε λεει να τουσ ενημερωνω εγω εαν φτιαχθειτε το προβλημα κ οχι εκεινοι,,

ωραια πολιτικη εξυπηρετησης πελατων,,,τους λειπουν υπαλληλοι?
ασ παρουν φοιτητες περισσοτερους,, να παρουν τεχνικους,,

για να λεμε κτου στραβου το δικιο απαντανε σχετικα γρηγορα στο τηλεφωνικο τους κεντρο,


η αλλη απατη που κανουν ομως ολοι τους ειναι τα πολλα Mbs αφου η γραμμη σου σηκωνει μεχρι 6 mbs esy γιατι να πληρωνεις παραπανω?

ολοι κανουν την παπια σε αυτο,,

φταιει το μοντεμ σου,,λεγανε ωραια φερτε ενα δικο σας μεταχειρισμενο.. για μερικες μερες να δουμε οχι πρεπει να αγορασετε εσεις,,
το μεγαλο κολπο,,τεχνικοσ του οτε να αλλαξετε το μοντεμ σας σασ προτεινω το ταδε
εχει μηδεν αποσυνδεσεις(αυτο ηταν το προβλημα μου )

παντως ενας συναδερφοσ οταν αλλαξε το μοντεμ του οτε σταματησαν οι αποσυνδεσεις?
μπορει να ηταν τυχαιο,,

καθηστερηση τρομερη αλλα ΚΑΙ Η κοροιδια ειναι στη μεση,,ΜΕΓΑΛΗ,,,

ΕΛΕΟΣ,,,,

ΤΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ Κ ΜΟΥ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ Η ΠΙΕΣΗ,,

ΕΦΥΓΑ Κ ΒΡΗκΑ ΤΗΝ ΨΥΧΙΚΗ ΜΟΥ ΗΡΕΜΙΑ,,

ΣΤΕΙΛΤΕ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΣΤΗΝ ΕΕΤΤ


ΜΗΝ ΜΑΣΑΤΕ,,


ΟΥΤΕ ΤΟ ΟΙΚΙΑΚΟ ΔΙΚΤΥΟ ΦΤΑΙΕΙ ,,

ΟΥΤΤ ΤΟ `PC SAS,,


ΣΑΣ ΚΟΒΟΥΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΠΙΛΕΚΤΙΚΑ,,,

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΑΥΤΟ ΑΛΛΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΤΩΡΑ ΟΤΙ ΜΕ ΤΗ ΝΕΤΟΝΕ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ,,,,ΜΑ ΚΑΝΕΝΑ,,

ΟΣΟΙ ΘΕΛΟΥΝ ΑΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΟΥΝ ΜΑΖΙ ΜΟΥ

g_alkis
01-03-08, 18:07
Μήπως να βάλεις και καμια αγγελία για το σπίτι που νοικιάζεις? Οι Mods κάτι πρέπει να κάνουν

Koala_
01-03-08, 18:08
ηρέμησε γιατί όπως σε βλέπω δεν είσαι και τέρας ψυχραιμίας, μην πάθεις και τίποτα.:oneup:

Shadowjump
01-03-08, 18:20
Μια χαρα τα ειπε, αφου ετσι ολοι νιωθουμε οταν μας φερνει στα ορια ο ΟΤΕ, απλα δεν το εκφραζουμε ετσι.

christos79
01-03-08, 18:23
Πές τα ρε μεγάλε πες τα.Ομοιοπαθής ήμουνα και γω.1 Μήνα έκαναν οι γελοίοι(το λιγότερο που μπορώ να πω) για να μου αλλάξουν μια γραμμή απο ISDN σε PSTN και στο τέλος δήλωνα και βλάβες στο 121 γιατι δεν συγχρόνιζε και δεν τις δηλώνανε τα φοιτιτάκια στο 121 και κρύβαν και τους τεχνικούς...Και μίλησα και με έναν ηλίθιο προιστάμενο όπου του είπα οτι αν δεν το φτιάξουν θα κάνω καταγγελία στην ΕΕΤΤ και θα μιλήσω στο δικηγόρο μου και αυτός μου είπε ''αυτό το πακέτο έχουμε,άμα σας αρέσει,αμα δεν σας αρέσει να πάρετε πίσω τα λεφτά σας και να μας αφήσετε''Νομίζουν οτι έχουν πιάσει τον παπα απο τα @@..Γαιδουριά και απάτη...Έχουν σκουριάσει τα χαλκοκαλώδια απ τον 2ο Παγκόσμιο στο δρόμο και μετά θέλουν να σου πουλάνε με θράσος και 24Mbps που για να τα πιάσεις πρέπει να σαι αγκαλία με το Dslam γιατι αν είσαι πάνω απο 1xm πάει κάτω...Στην περιοχή που μένω το έχουν βάλει το Dslam σχετικά μακριά και εδώ που είμαι καθως και σε άλλες περιοχές εδω γύρω υπάρχει μεγάλο πρόβλημα.Εγώ ευτυχώς πιάνω 8 πάνω στο όριο αλλα υπάρχουν και άτομα που δεν έχουν ουτε 1Mbps και παλεύουν με μια εξασθενημένη 768...Ντροπή τους...

Halath
01-03-08, 19:44
Το μεγαλύτερο κόλπο του ΟΤΕ ήταν οι συνδέσεις ISDN παλιότερα για "οικιακή χρήση και Internet". Απλά ψέμα. Όταν στην Ελλάδα προωθούσαν την σύνδεση ISDN για Internet στην Βουλγαρία είχαν ήδη DLS. Κατα τα άλλα, όποιος δεν έχαψε τον παραμύθι με την ISDN, ο ΟΤΕ είναι ένας αρκετά ανταγωνιστικός και μερικές φορές συμφέρον provider.

tsioy
01-03-08, 22:20
...και δεν τις δηλώνανε τα φοιτιτάκια στο 121...

Φρόνιμα με τους φοιτητές!!;)

christos79
02-03-08, 13:18
Ωρε απατεωνιά του κερατά...

4kkkk
02-03-08, 18:04
Τι εφταιγε τελικα δεν καταλαβα;

faethie
02-03-08, 19:03
Μήπως να βάλεις και καμια αγγελία για το σπίτι που νοικιάζεις? Οι Mods κάτι πρέπει να κάνουν


...? Τι να κάνουν οι mods? να τον κανουν ban επειδή γραφει κεφαλαία? ή επειδή γράφει καλά λόγια για άλλη εταιρεία? δεν γνωρίζω αν η net one είναι καλή ή όχι, αλλά αφού την έβαλε και του δουλεύει, να μην το πει?

το παιδι πάντως δεν μου φάνηκε ούτε βαλτός της net one ούτε τίποτα (αν αυτό ήταν το πρόβλημά σου). Απλά ένας πελάτης που τα χει πάρει στο κρανίο είναι -- και, εντάξει, γράφει και κεφαλαία...

peace

@ ADSLgr.com All rights reserved.