PDA

Επιστροφή στο Forum : προβλημα με συνδεση hol



ANONYMOS
01-03-08, 19:36
Καλησπερα χθες το απογευμα ενεργοποιηθηκα απο τη hol μετα απο αναμονη δυο μηνων με πακετο double play 24/1 στο αιγαλεω και αρχισαν τα προβληματα εχω τηλεφωνο αλλα δεν μπορουν να με παρουν δεινει τονο κατελειμενου οσον αφορα το ιντερνετ σας παραθετω τον πινακα απο το ρουτερ μου netafaster iad(pots):

πηρα στη hol αφου εκανα οτι δοκιμες μου ειπαν κατεληξαν οτι αφου παιρνω σωστη ip δεν εχει προβλημα η γραμμμη αλλα μα περιμενω να ενεργοποιηθω πληρως σε κανα δυο μερες γιατι σε αυτο το σταδιο μπορει να υπαρχουν δυσλειτουργιες.Για να εχω ιντερνετ πρεπει καθε ενα τεταρτο να κανω ρεσετ στο ρουτερ γιατι απο 4-6db που ξεκιναει downstream noise margin μετα απο το τεταρτο πεφτει στα -6 μεχρι -1 db και τοτε φισικα δεν εχω ουτε ιντερνετ ουτε τηλεφωνο μπορειτε να μου δωσετε καμια συμβουλη η να παω για διακοπη?

CORDOBAN
01-03-08, 19:45
To καλυτερο είναι να γυρισεις στο πακέτο 6/1 για σταθερη λειτουργια.

and64
01-03-08, 22:55
Το τηλέφωνο θέλει τουλάχιστον 3-4 ημέρες για να δουλέψει πλήρως από την ενεργοποίηση, οπότε αυτό είναι φυσιολογικό.

Το snr πάλι δεν είναι καθόλου φυσιολογικό να πέφτει τόσο χαμηλά. Μάλλον πρέπει να έχεις πρόβλημα καλωδίωσης.

Δοκίμασες να βγάλεις το splitter;

@ ADSLgr.com All rights reserved.