PDA

Επιστροφή στο Forum : Υστερα από τα τελευταία προβλήματα σκοπεύετε να παραμείνετε στη Τελλάς;



Σελίδες : [1] 2 3 4 5

vaggos_fromhell
03-03-08, 17:40
όπως και ο τίτλος τι σκοπέυετε να κάνετε;

psolord
03-03-08, 17:49
"Το σκέφτομαι" νομίζω θα νικήσει! :p

Είμαι πολύ χαλαρός να τους δώσω χρόνο μέχρι και το καλοκαίρι. Νταξ να μη τους καταδικάσουμε. Ψιλοκατεβάζει και έχουμε μάθει και τα "χούγια" της.

Davout
03-03-08, 17:55
Άμα έληγε το συμβόλαιο μου τώρα θα πήγαινα Netone ή ΟΤΕ, για την ώρα παραμένω, εκτός αν χειροτερέψουν τα πράγματα.

vasiliou
03-03-08, 18:40
Εγω μόλις μπήκα δεν λέει να φεύγω...
Εκτος αν μου εμφανιστούν τραγικά προβλήματα οπότε θα χρειαστεί να φύγω δίχως πέναλτι αν η υπαιτιότητα ειναι δική τους!

tzitziras
03-03-08, 18:59
Εμένα εκτός από τις δύο τελευταίες πανελλαδικές περιπτώσεις, είναι τρένο στα 12/1 από τότε που έκανε την αναβάθμιση. Πριν ήταν τρένο στα 4/1 από το Νοέμβριο του 2006 (είμαι από τους πολύ πρώτους στο Zisto).

Ειδικά τώρα με τη μείωση του Zisto DSL, ποιος μας πιάνει. Έχουμε "δώρο" δύο καφέδες το μήνα!

Επίσης, τις τελευταίες μέρες παρατηρώ πολύ γρήγορη απόκριση στο σερφάρισμα με παράλληλο heavy downloading!!!

Spanos
03-03-08, 19:01
Mε 23€ το μήνα δε θέλει και ερώτημα, θα παραμείνω. Είμαι 13 μήνες στο Zisto και μόλις τον τελευταίο μήνα αντιμετώπισα προβλήματα, διακοπές απο βλάβες έχουν συμβεί σε όλους.

jeronymo
03-03-08, 19:29
Κι εγώ το σκέφτομαι. :hmm:
Εξάλλου έχω καιρό μέχρι τον Νοε 2008 για να λήξουν οι 12 μήνες μου. Εκτός αν χειροτερέψει κι άλλο το πράγμα, οπότε ... :nono: θα την κάνω ανεξαρτήτως penalty. Φυσιολογικά όμως θα πρέπει να αρχίσουν να φτιάχνουν τα πράγματα.



Ειδικά τώρα με τη μείωση του Zisto DSL, ποιος μας πιάνει. Έχουμε "δώρο" δύο καφέδες το μήνα!


ΠΡΟΣΟΧΗ: Η έκπτωση ισχύει για Tellas DSL και τηλεφωνία με χρονοχρέωση (όχι απεριόριστες δωρεάν). Αυτές παραμένουν μάλλον στα 39,90. :evil:

pit7
03-03-08, 19:39
Γιατι οι αλλοι ειναι καλυτεροι ; :lol::lol::lol: Και εγω παραμενω και βλεπουμε.......:hmm:

apostol70
03-03-08, 20:32
Θα περιμένω να λήξει το συμβόλαιο (5/08) και τότε βλέπουμε

liberostelios
03-03-08, 22:02
Εμένα το συμβόλαιο λήγει κάπου τέλη Απριλίου και δε σκέφτομαι να πάω αλλού επειδή δε με χαλάει η Tellas (από τα πρώτα προβλήματα πριν 1, περίπου χρόνο, και μετά πάει τρένο χωρίς προβλήματα) και γιατί όσες φορές άλλαξα ISP (2) δε μου βγήκε σε καλό (3 και 4 μήνες αντίστοιχα). Οπότε, μια χαρά είμαστε... Άσε που η γραμμή δεν πιάνει πάνω από 8Mbps, λόγω Att., οπότε... τι 12, τι 16, τι 24! :p

Α! Βάλε μέσα και το PSTN που είναι μόνο σε Tellas, OTE, Forthnet... Μωρέ μια χαρά είμαστε!!:lol:

aragorncb600
03-03-08, 22:03
εγω το σκεφτομαι αλα στην τελικη θα παραμεινω,ενταξει ενα χρονο ειχε να το κανει αυτο,λιγο με το θεμα αποσυνδεσεις να φτιαξει και θα ειμαστε μια χαρα

ermis333
03-03-08, 22:04
Εγώ θα μείνω γιατί αναμένεται σύντομα να διορθωθούν τα προβλήματα και να μην ξανασυμβεί ολικό Disconnect, μέχρι τέλος της εβδομάδας μου είπε ένα πουλάκι ;)

vaggos_fromhell
03-03-08, 22:07
Εγώ θα μείνω γιατί αναμένεται σύντομα να διορθωθούν τα προβλήματα και να μην ξανασυμβεί ολικό Disconnect, μέχρι τέλος της εβδομάδας μου είπε ένα πουλάκι ;)

όταν λες θα λυθούν τα προβλήματα συμπεριλαμβάνεται και της ταχύτητας;

nEC
03-03-08, 22:17
Θα παραμείνω. Εδω χαλάμε εμείς...δεν θα χαλάσουν τα μηχανήματα?!?!

vaggos_fromhell
03-03-08, 22:26
Η αλήθεια είναι ότι και να φύγεις που να πας; Στους άλλους providers που έχουν παρόμοια προβλήματα ή στον ΟΤΕ με το TS;

ermis333
03-03-08, 22:40
όταν λες θα λυθούν τα προβλήματα συμπεριλαμβάνεται και της ταχύτητας;

Έτσι λένε.....να δούμε τι θα δούμε.

Mouse Potato
04-03-08, 10:48
Έτσι λένε.....να δούμε τι θα δούμε.

Εγώ πιστεύω πως θα λυθούν... Θα παραμείνω και βλέπουμε... :)

ermis333
04-03-08, 11:05
Λοιπόν το inside info επέστρεψε και έχω νέα.:whistle:

Τα όλα προβλήματα δεν οφείλονται σε προβλήματα bandwidth με το εξωτερικό αλλά στο BRAS, κοινώς ο BBRAS δεν μπορούσε να σηκώσει άλλα Gigabit με αποτέλεσμα να μπουκώνει το δίκτυο κορμού. Με λίγα λόγια το δίκτυο κορμού έδινε αλλα ο ΒRAS δεν μπορούσε να σηκώσει.

Ήδη έχει παραληφθεί ο νέος BRAS και στήνεται, οπότε μάλλον η 5/3 ήταν η αληθινή ημερομηνία αποκατάστασης, μέχρι τέλος της εβδομάδας σίγουρα θα έχουν τελειώσει τα προβλήματα και θα δείτε και πάλι τις συνδέσεις να πετάνε ......επιτέλους,:)

Mouse Potato
04-03-08, 11:11
Λοιπόν το inside info επέστρεψε και έχω νέα.:whistle:

Τα όλα προβλήματα δεν οφείλονται σε προβλήματα bandwidth με το εξωτερικό αλλά στο BRAS, κοινώς ο BBRAS δεν μπορούσε να σηκώσει άλλα Gigabit με αποτέλεσμα να μπουκώνει το δίκτυο κορμού. Με λίγα λόγια το δίκτυο κορμού έδινε αλλα ο ΒRAS δεν μπορούσε να σηκώσει.

Ήδη έχει παραληφθεί ο νέος BRAS και στήνεται, οπότε μάλλον η 5/3 ήταν η αληθινή ημερομηνία αποκατάστασης, μέχρι τέλος της εβδομάδας σίγουρα θα έχουν τελειώσει τα προβλήματα και θα δείτε και πάλι τις συνδέσεις να πετάνε ......επιτέλους,:)

Hermes μου φτιαξες την μέρα. Βέβαια όχι ότι κάθομαι να σκάω, αλλά κουβέντα να γίνεται. Ώστε έχουν αρχίσει οι διαδικασίες στησίματος του "switchιού"!! :worthy:

psolord
04-03-08, 11:16
Λοιπόν το inside info επέστρεψε και έχω νέα.:whistle:

Τα όλα προβλήματα δεν οφείλονται σε προβλήματα bandwidth με το εξωτερικό αλλά στο BRAS, κοινώς ο BBRAS δεν μπορούσε να σηκώσει άλλα Gigabit με αποτέλεσμα να μπουκώνει το δίκτυο κορμού. Με λίγα λόγια το δίκτυο κορμού έδινε αλλα ο ΒRAS δεν μπορούσε να σηκώσει.

Ήδη έχει παραληφθεί ο νέος BRAS και στήνεται, οπότε μάλλον η 5/3 ήταν η αληθινή ημερομηνία αποκατάστασης, μέχρι τέλος της εβδομάδας σίγουρα θα έχουν τελειώσει τα προβλήματα και θα δείτε και πάλι τις συνδέσεις να πετάνε ......επιτέλους,:)

:clap::clap::clap::oneup:

DiM
04-03-08, 11:27
Λοιπόν το inside info επέστρεψε και έχω νέα.:whistle:

Τα όλα προβλήματα δεν οφείλονται σε προβλήματα bandwidth με το εξωτερικό αλλά στο BRAS, κοινώς ο BBRAS δεν μπορούσε να σηκώσει άλλα Gigabit με αποτέλεσμα να μπουκώνει το δίκτυο κορμού. Με λίγα λόγια το δίκτυο κορμού έδινε αλλα ο ΒRAS δεν μπορούσε να σηκώσει.

Ήδη έχει παραληφθεί ο νέος BRAS και στήνεται, οπότε μάλλον η 5/3 ήταν η αληθινή ημερομηνία αποκατάστασης, μέχρι τέλος της εβδομάδας σίγουρα θα έχουν τελειώσει τα προβλήματα και θα δείτε και πάλι τις συνδέσεις να πετάνε ......επιτέλους,:)

1 είχε η τελλας ??? ο δεύτερος θα μπει και αυτός αθηνα η θα ανεβεί προς βόρεια ??? τώρα που βρήκες νέα πηγή θα πέσει ανάκριση :lol::p

ermis333
04-03-08, 12:08
1 είχε η τελλας ??? ο δεύτερος θα μπει και αυτός αθηνα η θα ανεβεί προς βόρεια ??? τώρα που βρήκες νέα πηγή θα πέσει ανάκριση :lol::p

Έχω την εντύπωση πως το δίκτυο κορμού τους φέρνει όλους Αθήνα και από εδώ βγαίνει εξωτερικό η βόρεια Ελλάδα, δεν τίθεται θέμα κορεσμού λόγω οπτικών ινών, παρά μόνο σε επίπεδο ΒRAS κάτι που ήδη έγινε και λογικά δεν θα ξαναγίνει (τουλάχιστον στο εγγυς μέλλον).

DiM
04-03-08, 12:25
Έχω την εντύπωση πως το δίκτυο κορμού τους φέρνει όλους Αθήνα και από εδώ βγαίνει εξωτερικό η βόρεια Ελλάδα, δεν τίθεται θέμα κορεσμού λόγω οπτικών ινών, παρά μόνο σε επίπεδο ΒRAS κάτι που ήδη έγινε και λογικά δεν θα ξαναγίνει (τουλάχιστον στο εγγυς μέλλον).

Μάλιστα ωραίος. Ξέρεις μου κάνει εντύπωση γιατί φανταζόμουν ότι η οπτική ινα θα πηγαίνει υποθαλάσσια προς ιταλία από Κέρκυρα οποτε είναι πιο κοντά η Σαλόνικα για το στήσιμο. Αθηνα είναι πιο κοντά η mednautilous που βγαίνουμε έξω και η OTEglobe.

Και εμενα μου έκανε εντύπωση πως με την οπτική ίνα σερνόμαστε, τόσο δύσκολο ήταν να βγάλουν μια ανακοίνωση να μας το πούνε? Τόσο ζώα ειναι τα άτομα στο τομέα της επικοινωνίας με τους πελάτες ... το έλεος.

Tελοσπάντων αίντε να δούμε μέχρι τέλος της εβδομάδος τι θα γίνει. Ευχαριστούμε για τα info Ερμη :)

liberostelios
04-03-08, 16:22
Τόσο ζώα ειναι τα άτομα στο τομέα της επικοινωνίας με τους πελάτες ... το έλεος.
Καλά, στον τομέα του marketing η Tellas είναι τελείως μπούφος! Είναι σχεδόν σαν να μη τι νοιάζει! Δεν δείχνει άπραγη μόνο σε θέματα που τη συμφέρει, αλλά και όταν δεν τη συμφέρει! Γενικώς, δηλαδή, δεν ξέρουν ή δεν ασχολούνται με το να προωθήσσουν ακόμα και τα (όποια) καλά της εταιρείας...:p

ermis333
04-03-08, 17:25
Μάλιστα ωραίος. Ξέρεις μου κάνει εντύπωση γιατί φανταζόμουν ότι η οπτική ινα θα πηγαίνει υποθαλάσσια προς ιταλία από Κέρκυρα οποτε είναι πιο κοντά η Σαλόνικα για το στήσιμο. Αθηνα είναι πιο κοντά η mednautilous που βγαίνουμε έξω και η OTEglobe.

Και εμενα μου έκανε εντύπωση πως με την οπτική ίνα σερνόμαστε, τόσο δύσκολο ήταν να βγάλουν μια ανακοίνωση να μας το πούνε? Τόσο ζώα ειναι τα άτομα στο τομέα της επικοινωνίας με τους πελάτες ... το έλεος.

Tελοσπάντων αίντε να δούμε μέχρι τέλος της εβδομάδος τι θα γίνει. Ευχαριστούμε για τα info Ερμη :)

Τελικά υπάρχει και ΒRAS στη Θεσσαλονίκη, που εξυπηρετεί τη Βόρεια Ελλάδα, το BRAS το καινούργιο είναι για Αθήνα πάντως.

DiM
04-03-08, 18:40
Τελικά υπάρχει και ΒRAS στη Θεσσαλονίκη, που εξυπηρετεί τη Βόρεια Ελλάδα, το BRAS το καινούργιο είναι για Αθήνα πάντως.

Οποτε έχουμε 2 BRAS Αθηνα και 1 BRAS Θεσσαλονίκη. Φαντάζομαι θα πάρει και την επομενη εβδομάδα γιατί θα πρέπει να μοιράσουν τις περιοχές στους 2 BRAS ??.

Aμα μάθεις ποτε με το καλο τον εγκατέστησαν πες μας και μας να συγκινηθούμε :)

ermis333
04-03-08, 19:23
Οποτε έχουμε 2 BRAS Αθηνα και 1 BRAS Θεσσαλονίκη. Φαντάζομαι θα πάρει και την επομενη εβδομάδα γιατί θα πρέπει να μοιράσουν τις περιοχές στους 2 BRAS ??.

Aμα μάθεις ποτε με το καλο τον εγκατέστησαν πες μας και μας να συγκινηθούμε :)

Σήμερα εγκαταστάθηκε:p

DiM
04-03-08, 19:43
Παρότι ότι συγκινήθηκα φιλε Ερμη συνεχίζω να σέρνομαι καμια αλλαγή. Οποτε να υποθέσω ότι μείναμε στην εγκατάσταση για σήμερα :)

Mouse Potato
04-03-08, 21:07
Σήμερα εγκαταστάθηκε:p


Παρότι ότι συγκινήθηκα φιλε Ερμη συνεχίζω να σέρνομαι καμια αλλαγή. Οποτε να υποθέσω ότι μείναμε στην εγκατάσταση για σήμερα :)

Καμία διαφορά όμως;;; Μα καμία;;; :down:

ermis333
04-03-08, 21:32
Δεν γίνονται τα πράγματα από τη μία στιγμή στην άλλη.

vaggos_fromhell
04-03-08, 21:37
Με λίγη τύχη αύριο θα δούμε μετά από σχεδόν 2 μήνες τις κάποτε γνωστές full ταχύτητες. :p

nEC
04-03-08, 22:59
Ο BRAS δεν είναι routeraki ! Μην τα μπερδευουμε!! Υπομονή και όλα θα φτιάξουν!

Mouse Potato
04-03-08, 23:42
Definition of "BRAS":


(Broadband Remote Access Server) Pronounced "b-raz." A network switch that funnels traffic from DSL and/or cable modem aggregation devices to various carriers' networks based on type of application or type of service required. It supports authentication, traffic accounting, high-level protocols such as IP and MPLS. A BRAS lets carriers fine tune their service offerings as well as charge for traffic on a per-byte basis.

Vagos_46
05-03-08, 00:09
Καλησπέρα, απο σήμερα το πρωί η ταχυτητά μου απο τα συνήθη 9-10 Mbit μειώθηκε σε 6-8 Mbit, μερικές φορές και χαμηλότερα...
Απλά κάνω υπομονή ή να αρχίσω να σκαλίζω καλώδια κ.λ.π; Παρατήρησε κανείς κάτι παρόμοιο; :)

zeta
05-03-08, 00:22
Εμένα το συμβόλαιο λήγει κάπου τέλη Απριλίου και δε σκέφτομαι να πάω αλλού επειδή δε με χαλάει η Tellas (από τα πρώτα προβλήματα πριν 1, περίπου χρόνο, και μετά πάει τρένο χωρίς προβλήματα) και γιατί όσες φορές άλλαξα ISP (2) δε μου βγήκε σε καλό (3 και 4 μήνες αντίστοιχα). Οπότε, μια χαρά είμαστε... Άσε που η γραμμή δεν πιάνει πάνω από 8Mbps, λόγω Att., οπότε... τι 12, τι 16, τι 24! :p

Α! Βάλε μέσα και το PSTN που είναι μόνο σε Tellas, OTE, Forthnet... Μωρέ μια χαρά είμαστε!!:lol:

το pstn ειναι μόνο σε οτε και τελλας.
η φορθνετ ειναι μια ενδιάμεση κατάσταση, είναι voip, που μετατρέπεται σε pstn στο κέντρο, και έρχεται σαν pstn στο σπίτι. ¨ομως δέν ειναι καθαρή, στην ουσία voip είναι, απλά δεν είναι όπως hol,netone κλπ, τηλέφωνο από το ρούτερ απευθείας, με τα γνωστά μειονεκτήματα.

liberostelios
05-03-08, 01:04
το pstn ειναι μόνο σε οτε και τελλας.
η φορθνετ ειναι μια ενδιάμεση κατάσταση, είναι voip, που μετατρέπεται σε pstn στο κέντρο, και έρχεται σαν pstn στο σπίτι. ¨ομως δέν ειναι καθαρή, στην ουσία voip είναι, απλά δεν είναι όπως hol,netone κλπ, τηλέφωνο από το ρούτερ απευθείας, με τα γνωστά μειονεκτήματα.
Από ότι ξέρω, και η Tellas το ίδιο είναι (έτσι είχε πει ένα παλικάρι εδώ στο forum, δηλαδή)... Το θέμα είναι να έχεις τα ουσιαστικά πλεονεκτήματα του PSTN (δηλαδή τηλέφωνο όταν έχεις διακοπή ρεύματος + δυνατότητα χρήσης PSTN, εναλλακτικά, όταν -χτύπα ξύλο- μένεις χωρίς DSL + τηλέφωνο όταν μένεις χωρίς DSL)... ;)

Maidenx
05-03-08, 01:15
Έχω μια μικρή εντύπωση ότι το θέμα με την ταχύτητα τις ώρες αιχμής δεν θα λυθεί άμεσα!

Δεν νομίζω ότι η Tellas αυτήν την στιγμή αντέχει όλο το φόρτο του δικτύου με τις συνδέσεις που έχει! Εσωτερικά άλλα και εξωτερικά.
Αν δεν χώσει σύντομα λεφτά και άμεσα σε εξοπλισμό και υπηρεσίες μας βλέπω καλά Χριστούγεννα όταν θα έχει φτάσει στην Ελλάδα πάροχος που θα βάζει οπτική στο σπίτι σου!
Ποτέ δεν μπόρεσα να κατανοήσω γιατί πληρώνουμε κάτι το οποίο δεν μας το δίνουν.

Πήγατε ποτέ στον μανάβη και αγοράσατε με τα λεφτά σας χαλασμένα και σαπισμένα μήλα? Γιατί λοιπόν δίνουμε όλοι μας τα λεφτά μας σε έναν πάροχο χωρίς να μας δίνει τα σωστά μήλα?

Τέσπα όσο και να πειράξει μερικούς αυτό που θα πω αυτή είναι η πραγματικότητα!
Εγώ και μερικοί άλλοι εξαρτόμαστε από την μάζα που αποτελείτε από χαζούς και βλαμμένους τύπους που υποστηρίζουν άθελα τους τα καμώματα των εταιριών!

apostol70
05-03-08, 01:57
Πάντως το adslgr μου το φορτώνει πιο γρήγορα σήμερα, αλλά όχι τέλεια ακόμα

nEC
05-03-08, 02:20
Τέσπα όσο και να πειράξει μερικούς αυτό που θα πω αυτή είναι η πραγματικότητα!
Εγώ και μερικοί άλλοι εξαρτόμαστε από την μάζα που αποτελείτε από χαζούς και βλαμμένους τύπους που υποστηρίζουν άθελα τους τα καμώματα των εταιριών!

από εδώ δεν έβγαλα νόημα!

ermis333
05-03-08, 07:51
Έχω μια μικρή εντύπωση ότι το θέμα με την ταχύτητα τις ώρες αιχμής δεν θα λυθεί άμεσα!

Δεν νομίζω ότι η Tellas αυτήν την στιγμή αντέχει όλο το φόρτο του δικτύου με τις συνδέσεις που έχει! Εσωτερικά άλλα και εξωτερικά.
Αν δεν χώσει σύντομα λεφτά και άμεσα σε εξοπλισμό και υπηρεσίες μας βλέπω καλά Χριστούγεννα όταν θα έχει φτάσει στην Ελλάδα πάροχος που θα βάζει οπτική στο σπίτι σου!
Ποτέ δεν μπόρεσα να κατανοήσω γιατί πληρώνουμε κάτι το οποίο δεν μας το δίνουν.

Πήγατε ποτέ στον μανάβη και αγοράσατε με τα λεφτά σας χαλασμένα και σαπισμένα μήλα? Γιατί λοιπόν δίνουμε όλοι μας τα λεφτά μας σε έναν πάροχο χωρίς να μας δίνει τα σωστά μήλα?

Τέσπα όσο και να πειράξει μερικούς αυτό που θα πω αυτή είναι η πραγματικότητα!
Εγώ και μερικοί άλλοι εξαρτόμαστε από την μάζα που αποτελείτε από χαζούς και βλαμμένους τύπους που υποστηρίζουν άθελα τους τα καμώματα των εταιριών!

To θέμα δεν είναι τι νομίζεις αλλά το τί ισχύει, κάτσε να ενεργοποιηθεί ο νέος BRAS και να χαλαρώσει το δίκτυο κορμού και θα δείς τι θα γίνει, θέμα Bandwidth με το εξωτερικό δεν τίθεται.

voyager_sat
05-03-08, 08:05
εγω παντως θα μεινω γιατι η 12/1 ειναι καρφι οταν τιν χρειαζομαι συν οτι στους αλλους provider παιζει traffic shapping και συχνα disconnect και γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος

pestilence
05-03-08, 10:44
Έχω μια μικρή εντύπωση ότι το θέμα με την ταχύτητα τις ώρες αιχμής δεν θα λυθεί άμεσα!

Δεν νομίζω ότι η Tellas αυτήν την στιγμή αντέχει όλο το φόρτο του δικτύου με τις συνδέσεις που έχει! Εσωτερικά άλλα και εξωτερικά.
Αν δεν χώσει σύντομα λεφτά και άμεσα σε εξοπλισμό και υπηρεσίες μας βλέπω καλά Χριστούγεννα όταν θα έχει φτάσει στην Ελλάδα πάροχος που θα βάζει οπτική στο σπίτι σου!
Ποτέ δεν μπόρεσα να κατανοήσω γιατί πληρώνουμε κάτι το οποίο δεν μας το δίνουν.

Πήγατε ποτέ στον μανάβη και αγοράσατε με τα λεφτά σας χαλασμένα και σαπισμένα μήλα? Γιατί λοιπόν δίνουμε όλοι μας τα λεφτά μας σε έναν πάροχο χωρίς να μας δίνει τα σωστά μήλα?

Τέσπα όσο και να πειράξει μερικούς αυτό που θα πω αυτή είναι η πραγματικότητα!
Εγώ και μερικοί άλλοι εξαρτόμαστε από την μάζα που αποτελείτε από χαζούς και βλαμμένους τύπους που υποστηρίζουν άθελα τους τα καμώματα των εταιριών!

Δυστυχώς εκτός από αυτούς υπάρχουν και αυτοί που αρέσκονται σε ευφάνταστα σενάρια επιστημονικής φαντασίας...το δεν αντέχει όλο το φορτίο του δικτύου που στο καλό το κατάλαβες εσύ?

Mouse Potato
05-03-08, 11:09
Δυστυχώς εκτός από αυτούς υπάρχουν και αυτοί που αρέσκονται σε ευφάνταστα σενάρια επιστημονικής φαντασίας...το δεν αντέχει όλο το φορτίο του δικτύου που στο καλό το κατάλαβες εσύ?

Λογικό είναι να νομίζει ο καθένας ότι το δίκτυο είναι επιβαρυμένο όταν τις ώρες αιχμής πολλοί από εδώ μέσα σερνόμαστε. Το αν ισχύει δε μπορούμε να το ξέρουμε. Το σωστό όμως είναι να εικάζουμε και όχι να είμαστε απόλυτοι (όπως έχω κάνει αρκετές φορές εγω...:sorry:)

ermis333
05-03-08, 11:12
Mέχρι να ολοκληρωθούν οι εργασίες με το BRAS να περιμένετε διάφορα μικροπροβλήματα.

Ακόμα δεν έχει αλλάξει τίποτα να το ξέρετε, όταν αλλάξει θα φροντίσω να σας ενημερώσω.



ΥΓ. Αντί να ενημερώνει η εταιρία με επίσημες ανακοινώσεις, ενημερώνουν οι πελάτες.....τέλος πάντων.

ΥΓ2. Δεν τίθεται θέμα Bandwidth απλά να το πώ όσο πιο απλά γίνεται ο BRAS έχει μπουκώσει, γι αυτό μπαίνει και δεύτερος.

vaggos_fromhell
05-03-08, 11:19
Άντε να φτιάξουν και τιποτα γιατί τώρα το δίκτυο του σχολείου που είμαι πιο γρήγορο είναι από την Τελλάς.:p

Mouse Potato
05-03-08, 11:33
Άντε σήμερα 5/3 να δούμε... Πόσο άλλο μπορεί να τραβήξει. Ελεος :wall:

Lorimer
05-03-08, 11:41
Εδώ πάνω πάντως δεν είχαμε και δεν έχουμε τέτοια προβλήματα...

pestilence
05-03-08, 11:48
Εδώ πάνω πάντως δεν είχαμε και δεν έχουμε τέτοια προβλήματα...

Η Βόρεια Ελλάδα ΔΕΝ επηρεάζεται από αυτά τα προβλήματα!

manos426f
05-03-08, 20:34
Εγώ θα παραμείνω γιατί δε με κάνει τίποτα να πιστεύω ότι οι άλλοι είναι καλύτεροι....

hlapatsas
06-03-08, 01:17
Χμμμ, ο Άραβας στην forthnet όμως φαίνεται να επενδύει χρήματα σίγα-σιγά ενώ στην ΤρΕΛΛΑΣ έχουν παγώσει να πράγματα.
Έχουμε όλοι τρελαθεί με τις ταχύτητες και τις τιμές των υπηρεσιών σε βαθμό που το σιχάθηκα!Δεν θέλω να πέσουν άλλο οι τιμές και μαζί και η ποιότητα,θέλω καλά pings και να μην μπουκώνει το δίκτυο..

@ ADSLgr.com All rights reserved.