PDA

Επιστροφή στο Forum : Forthnet 2play απορίες



Advanced
03-03-08, 22:34
Hi παίδες,

Eκτιμώμενη ενεργοποίηση 03.03.2008 για το 2play :smile:.
Σήμερα είδα ότι ξεκίνησε η ενεργοποίηση. Είχα ISDN και εγινε PSTN επίσης σύνδεσα το ασύρματο linksys και το λαμπάκι της ADSL δεν είναι σταθερό. Μια είναι συνεχεια αναμένο μετά σβήνει για κλασματα δευτερολέπτου μετα ξαναμένει αναμένο ... ξανασβήνει .. κ.ο.κ. :hmm:
Ξερει κανείς πως πρέπει να ανάβει το λαμπάκι της ADSL όταν δεν υπάρχει πρόβλημα ή όπως δουλεύει είναι ΟΚ?
Τηλέφωνο δουλεύει αλλά μόνο για κλήσεις, άλλος δεν μπορει να σε πάρει .. δείχνει ότι μιλάει !:frown:
Τώρα με την PSTN (το σπίτι έχει διακλαδωτήρα εσωτερικό που βγάζει σε πρίζες στα δωμάτια) πρέπει να πάρω γραμμή ADSL για το μόντεμ πρίν τον διακλαδωτήρα του σπιτιού ή δεν παίζει κάποιο ρόλο και μπορω να πάρω ADSL απο οποιαδήποτε πρίζα τηλεφώνου ?
Ξέρει κάποιος πόσες μέρες διαρκεί η ενεργοποίηση απο την στιγμή που έχει ξεκινήσει?
Αν χρησιμοποιήσω τους κωδικούς του προηγούμενου ISP μου λέτε να έχω internet (μέχρι να μου δωθούν οι νέοι απο την 4net)?

Ελπίζω να διορθωθούν όλα με την πλήρη ενεργοποίηση της γραμμής (είμαι λίγο ανυπόμονος), γιατί με έχουν πρήξει επειδή έφυγα απο τον ΟΤΕ ! :mad:

Αν ξέρει κάποιος ας απαντήσει στις πιο πάνω ερωτήσεις !!!!! :wink:

nmavro73
04-03-08, 00:32
Το λαμπάκι πρέπει να μένει σταθερό. Περίμενε ως αύριο να ενεργοποιηθείς πλήρως γιατί μπορεί να βλέπεις διάφορα περίεργα. Πάντως ελπίζω να μην έχεις προβλήματα γιατί εγώ έχω λαλήσει με τη forthnet

xTarget
04-03-08, 00:53
Τώρα με την PSTN (το σπίτι έχει διακλαδωτήρα εσωτερικό που βγάζει σε πρίζες στα δωμάτια) πρέπει να πάρω γραμμή ADSL για το μόντεμ πρίν τον διακλαδωτήρα του σπιτιού ή δεν παίζει κάποιο ρόλο και μπορω να πάρω ADSL απο οποιαδήποτε πρίζα τηλεφώνου ?

Με PSTN μπορείς να πάρεις από οποιαδήποτε πρίζα τηλεφώνου.

hel
04-03-08, 01:15
Το ρουτερ το βάζεις σε όποια πρίζα θέλεις και πρόσεξε απλά να βάλεις φίλτρα πριν από όλα τα τηλέφωνα.
Τα προβλήματα με το τηλέφωνο κρατάνε από λίγες ώρες ως μία ημέρα συνήθως στην αρχή.
Αν δεν σου έχουν στείλει κωδικούς δεν έχει ξεκινήσει η ενεργοποίηση, οπότε μπορείς να μπαίνεις με τον παλιό isp λογικά.

johnios
04-03-08, 01:26
Αν δεν σου έχουν στείλει κωδικούς δεν έχει ξεκινήσει η ενεργοποίηση, οπότε μπορείς να μπαίνεις με τον παλιό isp λογικά.

Αν έχεις ήδη μεταφερθεί στο δίκτυο της forthnet, τότε λογικά δε θα παίζουν accounts από άλλους παροχείς

@ ADSLgr.com All rights reserved.