PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ DOWNLOAD



nexus31
04-03-08, 05:16
μετα απο πολλα τηλεφωνηματα στον ΟΤΕ δεν μπορεσα να βγαλω ακρη μια βοηθεια θελω :worthy:
θα τα παρω απο την αρχη. συνδεω το ρουτερ μου ολα καλα κατεβαζα με 188-220kb/sec με download manager!! τα 100mb σε 10λεπτα μετα απο λιγο καιρο αρχισαν οι αποσυνδεσεις το καταβεσμα επεσε στα 66-80Kb/sec αλλαξα 3 ρουτερ και τα ιδια περνω τηλ το 121 δηλωνω βλαβη μετα απο μισι ωρα με πηρε τηλ ο τεχνικος του λεω το προβλημα μου καναμε συγκρηση τα στατιστηκα μου και μου λει οτι ειναι μια χαρα και οτι η γραμμη μου ειναι ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΗ γινονται καποιες αποσυνδεσεις δοκιμαζω να κατεβασω 188-220kb/sec μετα απο 1 ωρα πεφτη παλι στα 80Kb/sec ξαναπερνω τηλ δηλωνω βλαβη. με περνει ο τεχνικος του οτε τηλ και μου λεει σημερα η αυριο θα ερθω απο το σπιτη να δουμε την βλαβη!! (ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ):evil: μετα απο 3 ημερες περνω τηλ το 121 μου λενε οτι η βλαβη που δηλωσα εχει διακπαιρεωθει συνεχειζω να κατεβαζω με 64-88kb/sec!!! να σημειοθει οτι το ανοιγμα των σελιδων ειναι πολυ γρηγορο!!
Υ.Γ
κατεβαζω απο RAPIDSHARE ME PREMIUM ACCOUNT TO ιδιο προβλημα με το κατεβασμα εχω και απο ftp tou ote με η χωρις download manager.
Σε καποιο αλλο post που εχω κανει καποιος φιλος απο εδω μεσα μου ειπε κατι για LOCAL LOCK αυτο τι ειναι?
καθε βοηθεια δεκτη:)
σας παραθετω και τα στατιστικα της γραμμης μου το Output power παιζει down 0db-27.5db

sakisastra
04-03-08, 23:36
το ιδιο ακριβως προβλημα εχω και εγω,απανωτα τηλ. για βλαβη αλλα κανεις τεχνικος δεν ηρθε ως τωρα εδω και ενα μηνα.σε ενα email που εστειλα στην otenet μου ειπαν καταμουτρα οτι η ταχυτητα 2048 ειναι θεωριτικη και το αναφερουν στους ορους της συμβασης"εως 2048".τι να πω ελεος πια πληρωνουμε για 2048 και ουσιαστικα εχουμε ουτε 768.με καρτα της hol πιανω κανονικα την ταχυτητα.εγω παντως την κανω απο τον ποτε

pnikolo
05-03-08, 03:12
Ουτε και θα ερθουν καποια στιγμη θα παρουν τφ και θα σου πουν να κατεβασεις απο το ftp του οτε και θα σε κανουν monitor. Αν κατεβαζεις πανω απο 170-180 απλα θα σου στειλουν χαιρετισματα! Α σε δουν κατω απο 130 τοτε βλεπουμε ;)

nexus31
05-03-08, 12:51
λοιπον το προβλημα λυθηκε!!!! σημερα ηρθε ο τεχνικος απο τον οτε η γραμμη μου ειναι οκ πηρε πατρα τηλ. εκει που ανηκει η λαμια και του ειπαν οτι ηπαρχουν 20 χρηστες παραπανω στην πορτα μου και οτι ολοι ηταν κλειδωμενει να μην κατεβαζουν.!!! οποιοι εχετε πρβλημα με κατεβασμα απο λαμια η και απο αλλες περιοχες φταιει ο ΟΤΕ πατρας!!!!!
σε περιπτοση που δεν δω καμια αλλαγη θα μου αλλαξουν πορτα και θα με πανε σε ethernet!! ειναι καλο αυτο?:hmm:

hel
05-03-08, 18:10
Σε ethernet dslam εννοουν.
Δεν θα αλλάξει κάτι.

@ ADSLgr.com All rights reserved.