PDA

Επιστροφή στο Forum : Σοβαρό Πρόβλημα με κόψιμο καλωδίων στη Ν.Σμύρνη



Avesael
04-03-08, 09:36
Καλημέρα σε όλους.
Απορώ με την αναισθησία και την αδιαφορία όχι μόνο του Ο.Τ.Ε. αλλά και των άλλων παροχων, οι οποίοι (όλοι τους και πρώτα ο άμεσα θιγόμενος ο Ο.Τ.Ε.) δεν έβγαλαν ΟΥΤΕ ΜΙΑ ανακοίνωση από την Παρασκευή το βράδυ στις 21:00 όταν και υπήρξε σοβαρή βλάβη σε ένα σημαντικό κομμάτι της Ν.Σμύρνης, λόγω κοπής κεντρικού καλωδίου απο "έργα" στην περιοχή (σ.σ. έργα φυσικού αερίου).
Για 4η ημέρα (δε βάζω το υπόλοιπο των ωρών της Παρασκευής...) και καμιά ανακοίνωση από ΚΑΝΕΝΑΝ λες και δε συνέβει τίποτα, παρά μόνο μετά από κλήση στο 121 να σου λένε ότι λόγω της σοβαρότητας της ζημιάς ΘΑ αποκατασταθεί το απόγευμα αργά σήμερα... (Αυτό το σήμερα το ακούμε από το Σάββατο...)
Τι να πω, ήλπιζα σε περισσότερη ένδειξη σεβασμού στους πελάτες τους ακόμα κι αν δεν έχουν την ουσιαστική ευθύνη (οι πάροχοι).
Κλείνω ρωτώντας το εξής:
Δεν υπήρξε κανείς εδώ (στο φόρουμ) που να μην αντιμετώπισε (ζει) το πρόβλημα αυτό;

Avesael
04-03-08, 16:34
Πλήρης αποκατάσταση του προβλήματος, μετά από 4 ημέρες...

hel
05-03-08, 18:22
Καλημέρα σε όλους.
Απορώ με την αναισθησία και την αδιαφορία όχι μόνο του Ο.Τ.Ε. αλλά και των άλλων παροχων, οι οποίοι (όλοι τους και πρώτα ο άμεσα θιγόμενος ο Ο.Τ.Ε.) δεν έβγαλαν ΟΥΤΕ ΜΙΑ ανακοίνωση από την Παρασκευή το βράδυ στις 21:00 όταν και υπήρξε σοβαρή βλάβη σε ένα σημαντικό κομμάτι της Ν.Σμύρνης, λόγω κοπής κεντρικού καλωδίου απο "έργα" στην περιοχή (σ.σ. έργα φυσικού αερίου).
Για 4η ημέρα (δε βάζω το υπόλοιπο των ωρών της Παρασκευής...) και καμιά ανακοίνωση από ΚΑΝΕΝΑΝ λες και δε συνέβει τίποτα, παρά μόνο μετά από κλήση στο 121 να σου λένε ότι λόγω της σοβαρότητας της ζημιάς ΘΑ αποκατασταθεί το απόγευμα αργά σήμερα... (Αυτό το σήμερα το ακούμε από το Σάββατο...)
Τι να πω, ήλπιζα σε περισσότερη ένδειξη σεβασμού στους πελάτες τους ακόμα κι αν δεν έχουν την ουσιαστική ευθύνη (οι πάροχοι).
Κλείνω ρωτώντας το εξής:
Δεν υπήρξε κανείς εδώ (στο φόρουμ) που να μην αντιμετώπισε (ζει) το πρόβλημα αυτό;

Υπήρχε πρόβλημα στις συνδέσεις ή και στην τηλεφωνία;

pnikolo
05-03-08, 22:46
Υπήρχε πρόβλημα στις συνδέσεις ή και στην τηλεφωνία;

Σε τετοιες περιπτωσεις ολα πανε περιπατο ;)

Saimag
05-03-08, 22:54
Γιατί έχω φίλο που δουλεύει στη FORTHNET και αντιμετώπισαν και αυτοί πρόβλημα με πελάτες από την συγκεκριμένη περιοχή, έστειλαν ενημέρωση στον ΟΤΕ χωρίς καμια απάντηση από την πλευρά του ΟΤΕ. ’Aρα αφού δεν έχει επίσημη απάντηση δεν υπάρχει και επίσημη ανακοίνωση.
Και γιατί ο ίδιος δεν έχει ίσος και τώρα που γράφω αυτό το μήνυμα τηλέφωνο από την πρώτη μέρα πίστευε ότι είναι θέμα έργων έξω από το κατάστημα του ΟΤΕ.
Αυτή είναι δυστυχώς η αντιμετώπιση του ΟΤΕ στους ιδιους τους πελάτες του και μετά έχει το θράσος να κάνει και προκλητικές δηλώσεις - διαφημίσεις

tolisp
05-03-08, 23:21
Γιατί έχω φίλο που δουλεύει στη FORTHNET και αντιμετώπισαν και αυτοί πρόβλημα με πελάτες από την συγκεκριμένη περιοχή, έστειλαν ενημέρωση στον ΟΤΕ χωρίς καμια απάντηση από την πλευρά του ΟΤΕ. ʼAρα αφού δεν έχει επίσημη απάντηση δεν υπάρχει και επίσημη ανακοίνωση.
Και γιατί ο ίδιος δεν έχει ίσος και τώρα που γράφω αυτό το μήνυμα τηλέφωνο από την πρώτη μέρα πίστευε ότι είναι θέμα έργων έξω από το κατάστημα του ΟΤΕ.
Αυτή είναι δυστυχώς η αντιμετώπιση του ΟΤΕ στους ιδιους τους πελάτες του και μετά έχει το θράσος να κάνει και προκλητικές δηλώσεις - διαφημίσεις

Να θυμίσω ότι αποκαταστάθηκε η βλάβη μέσα σε 4 ώρες?:whistle:
Δεν πρέπει να γκρινιάζουμε χωρίς λόγο αν πήγε ένας εργολάβος με 4 Αλβανούς και έκοψαν χωρίς να καταλάβουν το καλώδιο του ΟΤΕ... σκέψου μονο ποσο χρόνο θέλει να ειδοποιήσει τις βλάβες ΟΤΕ ο πελάτης, να τσεκάρουν γιατί δεν δουλεύει, να πάει επιτόπου συνεργείο να δει τι έγινε και να αποκαταστήσει την βλάβη (που μπορεί να ήταν και μεγάλη)

ΑΚΥΡΟ ζητω συγγνώμη τώρα είδα ότι είναι 4 ΜΈΡΕΣ και όχι ώρες... :oops:
Προσωπικά σε αντίστοιχη περίπτωση έκανα καταγγελία στην ΕΕΤΤ και πήρα επίσημη συγγνώμη και αποζημίωση από τον ΟΤΕ

hel
06-03-08, 13:07
Aποζημίωση για το dsl?

tolisp
06-03-08, 14:26
Aποζημίωση για το dsl?

Ακριβώς!
Βεβαια το θέμα είναι πιο πολύ ηθική ικανοποίηση αφού το ποσο δεν ήταν μεγάλο... ουσιαστικά μου επέστρεψαν το ποσο του πάγιου που αντιστοιχεί στις 5 μέρες που ήταν κομμένη η γραμμή.
Πιο πολύ χάρηκα την επιστολή συγγνώμης που μου έστειλε ο ΟΤΕ! (με κοινοποίηση στην ΕΕΤΤ)

hel
06-03-08, 21:19
Ακριβώς!
Βεβαια το θέμα είναι πιο πολύ ηθική ικανοποίηση αφού το ποσο δεν ήταν μεγάλο... ουσιαστικά μου επέστρεψαν το ποσο του πάγιου που αντιστοιχεί στις 5 μέρες που ήταν κομμένη η γραμμή.
Πιο πολύ χάρηκα την επιστολή συγγνώμης που μου έστειλε ο ΟΤΕ! (με κοινοποίηση στην ΕΕΤΤ)

Ωραίος.

@ ADSLgr.com All rights reserved.