PDA

Επιστροφή στο Forum : Forthnet 2play ή ADSL Economy ;; Τι συμφερει ;;



platanos
04-03-08, 12:34
Εχω μονο ADSL απο Fοrthnet και τηλεφωνια εχω κρατησει τον ΟΤΕ.
Δεν κανω πολλα τηλεφωνα και ο ΟΤΕ μου ερχεται 45-50 ευρω το διμηνο.
Σκεφτομαι να αλλαξω σε ADSL Economy λοιπον και αναρωτιεμαι αν συμφερει πιο πολυ ή καλυτερα θα ηταν το 2play ;;;
Εκανα καποιους υπολογισμους και βλεπω οτι με συμφερει το ADSL Economy αλλα δεν ξερω αν μπορω να αλλαξω το προγραμμα τωρα (εχω αοριστου μετα απο 6μηνο πακετο που εληξε τελος τους 2007) και αν μπορω τωρα αν θα μεινω χωρις τηλεφωνο ή ιντερνετ για καποιο χρονικο διαστημα.
Οποιος ξερει ευχαριστω προκαταβολικα για τις απαντησεις.

Υ.Γ. Στο τηλ. κεντρο δεν μπορω να πιασω γραμμη με τιποτα για ερωτησεις.Αν γινει η αιτηση εως 31-3-08 γλυτωνω το τέλος ενεργοποίησης που ειναι 35ευρω. Κατι ειναι και αυτο.

hel
04-03-08, 13:17
Δηλαδή το δίμηνο μαζί με forthnet adsl θα πληρώνεις τώρα κοντά στα 80-90.
Αν παίρνεις αρκετά κινητά και οι αστικές-υπεραστικές-διεθνείς σου κλήσεις είναι λίγες τότε βάλε το economy. Αυτό ισχύει αν κάνεις γενικώς λίγα τηλέφωνα.
Μπορείς να αλλάξεις κανονικά το πρόγραμμά σου χωρίς να χάσεις καθόλου ιντερνετ.

platanos
04-03-08, 13:24
Ναι οντως εκει ειναι τηλεφωνο και ιντερνετ στα 90ευρω. Γενικα κανω λιγα τηλεφωνα και ειναι και καποια διαστηματα (χριστουγεννα, πασχα, καλοκαιρι) που λειπω επαρχια οποτε δεν θα παιρνω τηλεφωνα, γι’αυτο το σκεφτομαι.
Για διακοπη στο ιντερνετ ωραια αλλα ξερεις μηπως ποσο θα διακοπει το τηλεφωνο;; Ενταξει για καποιες ωρες αλλα μηπως ειναι μερες λεω;;

TomSak
04-03-08, 15:49
Εμενα παντως που ενεργοποιηθηκε εχθες η μια απο τις τρεις γραμμες που μετεφερα κοπηκε για κανα 3ωρο και σταθεροποηθηκε σημερα το πρωι.... η διαδικασια απο οτι αντιληφθηκα ξεκινησε γυρω στις 10 το πρωι εχθες.....

Και μια ερωτηση εχω βαλει 2 Play εαν θελω να γυρισω σε economy...μπορω? και αν μπορω εχω καποια επιβαρυνση??

TomSak
05-03-08, 11:47
Μετα απο τηλεφωνικη επικοινωνια με το Support μου ειπαν πως αν εχεις 2 play και θες να γυρισεις σε economy πληρωνεις 35 ευρο που ειναι εξοδα ενεργοποιησης! Τπτ αλλο και η διαδικασια γινεται αυθυμερον!

platanos
05-03-08, 11:59
Μηπως ισχυει και για σενα αυτο που λεει οτι αν η αιτηση γινει εως 31-3-08 το τέλος ενεργοποίησης που ειναι 35ευρω ειναι δωρεαν ;;
Για ξαναρωτα τους μηπως και τα γλυτωσεις.

TomSak
05-03-08, 14:14
Δεν θελω να γλυτωσω κατι....εγκυκλοπαιδικη ερωτηση εκανα.Γιατι ποτε δεν ξερεις ΤΙ θελεις...!!!!:rolleyes:

@ ADSLgr.com All rights reserved.