PDA

Επιστροφή στο Forum : FORTHNET ΣΕ ΠΕΡΙΟΧΗ ΠΕΙΡΑΙΑ-ΚΕΝΤΡΟ



toulge
04-03-08, 15:03
Παιδια μια ερωτηση,

Ειμαι ενας απελπισμενος συνδρομητης της Νετονε που ταλαιπωρουμε εδω και 15 μερες με αυτη την εταιρεια και αποτελεσμα δεν υπηρχε. Εφυγα απο την Τελλας γιατι ειχα ακουσει καλα λογια για την Νετονε αλλα τελικα εγω προσωπικα σε σχεση με αρκετους χωρις προβληματα, εχω υποφερει αφανταστα..Συγχρονισμο στα 4μβιτ με το ζορι και πολλες φορες και ακομα χαμηλοτερα οπως 2μβιτ , πααααρα πολους αποσυγχρονισμους την ωρα ( πανω απο 5 την ωρα επαναλαμβανω ) καμια προσπαθεια βελτιωσης της εταιρειας και ολο θα θα θα και παρολο που δηλωθηκε βλαβη στον ΟΤΕ ως φυσικο επακολουθω ΔΕΝ ΒΡΗΚΑΝ ΤΙΠΟΤΑ απο εκει ( οχι μα.... ειναι να διορθωσουν τη βλαβη , αυτοι θελουν να υπαρχουν προβληματα για να απελπιστουμε καποια στιγμη και ολοι να επιστρεψουμε στα πατρια εδαφη του ΟΤΕ ) .

Δοκιμασα τα παντα....Το router στο τοιχο της πριζας ( κοντευα να ανοιξω τρυπα και να το χωσω μεσα οσο πιο βαθια γινεται γιατι μου ελεγαν να μην εχει αποσταση το router απο τον υπολογιστη και να χρησιμοποιω μονο το δικο τους καλωδιο που ειναι το καλυτερο που υπαρχει σε ολο τον πλανητη και ολα αυτα που λενε απο την τεχνικη υποστιριξη...) , δοκιμασα να μην εχω πανω στο router τα τηλεφωνα γιατι ως γνωστον η τηλεφωνια της Νετονε ειναι voip , δοκιμασα να το κλεισω και να το ξανανοιξω καμια 500ρια φορες , δοκιμασα το hardware reset και γενικος ακρη δεν βρεθηκε.

Θελω να σας ρωτησω το εξης..: Υπαρχει γενικος κανενας που να ειναι απο περιοχη Πειραια-κεντρο που να ειναι ευχαριστημενος με την εταιρεια ή υπαρχουν προβληματα με disconnect , αποσυγχρονισμους και οτι αλλο μπορει να επηρεασει την ομαλη προσβαση στο internet??

Το ρωταω γιατι μετα αμο μαχη με καταγγελειες και φωνες με την Τελλας ειμαι ενα βημα να ξαναγυρισω εκει και η μονη μου ελπιδα ειναι να επιχειρησω στην Forthnet μονο σε περιπτωση που δεν εχω τα ιδια προβληματα..Το ξερω οτι κανεις δεν μπορει να μου το εγγυηθει αυτο αλλα σε γενικες γραμμες καποιος που ειναι συνδρομητης της Forthnet στη δικη μου περιοχη θα μπορει να μου πει μια γνωμη..Αρνητικο στη forthnet ειναι η αργοπορια στην ενεργοποιηση νεας συνδεσης και επειδη το διμηνο του test drive στην Νετονε τελειωνει σε 1,5 μηνα θελω να προλαβω να παω σε εναν παροχο με max. χρονο ενεργοποιησης αυτο το συγκεκριμενο χρονικο διαστημα.

Ευχαριστω και περιμενω καποιον να με βοηθησει γιατι ειμαι σε διλλημα και δεν ξερω τι να κανω..Οι λυσεις που εχω στο μυαλο μου ειναι οι εξης....1) Τελλας με 23€ το μηνα χωρις παγιο ΟΤΕ με εως 12μβιτ ταχυτητα 2) Forthnet με 26€ το μηνα χωρις παγιο ΟΤΕ με εως 24μβιτ ταχυτητα και 3) ΟΤΕ με 85€ το μηνα εως 8μβιτ ταχυτητα αλλα απ'οτι λενε ελαχιστοποιημενα προβληματα με disconnect μιας και απ'οτι αντιλαμβανομαι τις καλες συνδεσεις-γραμμες ο ΟΤΕ τις κραταει για τον εαυτο του...Οχι μα@@@@ θα ηταν....

nnn
05-03-08, 00:03
Κανένα σοβαρό πρόβλημα εδώ και μήνες, Forthnet soho δίπλα στο Δημοτικό.

toulge
05-03-08, 00:37
Κανένα σοβαρό πρόβλημα εδώ και μήνες, Forthnet soho δίπλα στο Δημοτικό.
Χρονο ενεργοποιησης γνωριζεις οσο αναφορα μονο ιντερνετ πακετο οχι με τηλεφωνια?Γιατι .για double play ακουω μεγαλη καθυστερηση...

nnn
05-03-08, 00:42
Εμένα έκανε 4 μήνες περίπου, αν ξέρω καλά αυτήν τη στιγμή δεν υπάρχουν διαθέσιμα ζεύγη χαλκού.

toulge
05-03-08, 12:42
Εμένα έκανε 4 μήνες περίπου, αν ξέρω καλά αυτήν τη στιγμή δεν υπάρχουν διαθέσιμα ζεύγη χαλκού.
Τοσο μεγαλο χρονικο διαστημα γνωριζω οτι θελουν για full πακετα οπως το 2play.Εγω που ενδιαφερομαι δηλαδη μονο για ιντερνετ θα χρειαστει τοσος καιρος?Ε ειναι πολυ μεγαλο διαστημα και ανασταλτικος παραγοντας να επιλεξει κανεις αυτην την εταιρεια.Μεχρι 1-1,5 μηνα το πολυ αντεχεται γιατι οι περισσοτεροι πλην νομιζω του ΟΤΕ τοσο κανουν να σε ενεργοποιησουν αλλα οχι και 4 μηνες ειναι εξωπραγματικα πολυς καιρος...

nnn
05-03-08, 13:38
Για shared ρωτάς ?

toulge
05-03-08, 13:51
Για shared ρωτάς ?
Οχι για full αλλα μονο Internet οχι πακετο internet και τηλεφωνια μαζι.Συνηθως ακουγα προβληματα με καθυστερηση της ενεργοποιησης σε double play πακετα..

nnn
05-03-08, 14:32
Υπάρχει το Adsl economy, Internet και τηλεφωνία με χρονοχρέωση σε δίκτυο Forthnet χωρίς ΟΤΕ και υπάρχει το shared με πάγιο ΟΤΕ και μόνο Internet από την Forthnet.

toulge
05-03-08, 14:38
Υπάρχει το Adsl economy, Internet και τηλεφωνία με χρονοχρέωση σε δίκτυο Forthnet χωρίς ΟΤΕ και υπάρχει το shared με πάγιο ΟΤΕ και μόνο Internet από την Forthnet.
Οχι ενδιαφερομουνα για το Economy χωρις παγιο ΟΤΕ οπως ημου εως τωρα με Τελλας και Νετονε αλλα αμα υπαρχει περιπτωση καθυστερησης εως και 4 μηνες οπως λες , δεν νομιζω να το αποφασισω γιατι μπλεκεις και στη τελικη αυτος που δεν κανει την δουλεια του και μενει και χωρις τηλεφωνο και μπλεκει ειναι παντα ο καταναλωτης.

hel
05-03-08, 16:17
Τελευταία δεν ακούγονται μεγάλοι χρόνοι αναμονής.

@ ADSLgr.com All rights reserved.