PDA

Επιστροφή στο Forum : Ξέχασα το password



Selespeed
04-03-08, 15:12
Παιδιά μήπως έχετε υπ' όψη σας τι πρέπει να κάνω για να μάθω το password που έχω ξεχάσει;
Πρόκειται να αλλάξω modem και δε θυμάμαι τι είχα βάλει... :whistle::whistle:
Παίρνω τηλέφωνο στη forthnet, αλλά τη μια φορά δε με έβαλε καν στην αναμονή:down:, και την άλλη μετά από μισή ώρα με πέταξε...:mad:
Κάποτε που είχα ρωτήσει μου είπαν κάτι για fax κτλ...

theopan
04-03-08, 15:37
Παιδιά μήπως έχετε υπ' όψη σας τι πρέπει να κάνω για να μάθω το password που έχω ξεχάσει;
Πρόκειται να αλλάξω modem και δε θυμάμαι τι είχα βάλει... :whistle::whistle:
Παίρνω τηλέφωνο στη forthnet, αλλά τη μια φορά δε με έβαλε καν στην αναμονή:down:, και την άλλη μετά από μισή ώρα με πέταξε...:mad:
Κάποτε που είχα ρωτήσει μου είπαν κάτι για fax κτλ...

Τις κλασσικές σαχλαμάρες με τις φωτοτυπίες ταυτότητας κλπ. θα θέλουν.
Ψάξε και κατέβασε κανένα password revealer (αυτό που μετατρέπει τα αστεράκια και τις βουλιτσές των πεδίων όπου μπαίνουν password σε ορατή μορφή), βάλει το παλιό ρούτερ στο οποίο έχεις σωσμένο το password άνοιξε το web interface και διάβασέ το. Λογικά θα δουλέψει.

kopriniotis
04-03-08, 15:54
Παιδιά μήπως έχετε υπ' όψη σας τι πρέπει να κάνω για να μάθω το password που έχω ξεχάσει;
Πρόκειται να αλλάξω modem και δε θυμάμαι τι είχα βάλει... :whistle::whistle:
Παίρνω τηλέφωνο στη forthnet, αλλά τη μια φορά δε με έβαλε καν στην αναμονή:down:, και την άλλη μετά από μισή ώρα με πέταξε...:mad:
Κάποτε που είχα ρωτήσει μου είπαν κάτι για fax κτλ...File εγω πριν μια βδομαδα ειχα το ιδιο προβλημα πηρα τηλ στην forthnet στη τεχνικη υποστηριξη και μου εδωσαν αμεσως καινουργιο οθτε φαξ κλπ οπως παλιοτερα με ρωτησαν μονο αριθμο ταυτοτητας

GigaSat
04-03-08, 16:10
Μπες στην σελίδα του modem που είχες βάλει τον κωδικό και κάνε δεξί κλικ και επέλεξε "Προβολή πηγαίου κώδικα" αν έχεις Firefox και κάνε ένα search πχ pass και κάπου εκεί κοντά θα δεις και τον κωδικό.

Selespeed
04-03-08, 17:33
Τελικά πήρα τηλ τη forthnet και μετά από αναμονή 15 λεπτων τους εξήγησα και χώρις να με παιδέψουν παραπάνω μου ζήτησαν κάποια στοιχεία (όνομα, αφμ, ταυτότητα) και μάλλον αφού είδαν ότι έπαιρνα από το ίδιο το τηλ και μου είπαν το password. :)

Πάντως βρήκα ενδιαφέροντα και δοκίμασα και τον τελευταίο τρόπο αλλά δε βρήκα τίποτα (έκανα search ακόμα και τρεις συνεχόμενους χαρακτήρες του password, αλλά δεν...

Δοκίμασα και το password revealer αλλά μάλλον δουλεύει μόνο με παραθυρα των windows και όχι κάποιου browser και μάλλον βρίσκει κωδικούς που έχουν περαστεί από το ίδιο μηχάνημα (ενώ εγώ το είχα περάσει από παλιότερο pc).

Ευχαριστώ παιδιά για τις προτάσεις σας...:oneup:

como
04-03-08, 17:44
Οτι και να κάνετε ξεχνόντας το password η μόνη λύση είναι να πάρετε την forthnet

@ ADSLgr.com All rights reserved.