PDA

Επιστροφή στο Forum : Καλύφτηκαν Άρτα, Θήβα, Λειβαδιά, Κέρκυρα.



overdrive
04-03-08, 17:58
http://www.forthnet.gr/templates/sc.aspx?c=10009892


ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ και στην κερκυρα :worthy::worthy::worthy: .....για να δουμε ομως τη θα γινει με τα 24.....

εγω ειμαι απο κερκυρα αλλα ακομα 1μβ εχω για να δουμε για να δουμε :oneup::oneup:

Linus
05-03-08, 15:08
Το θετικό της όλης υπόθεσης είναι ότι καλύφθηκαν 1 μήνα πριν από την αναμενόμενη ημερομηνία.
Θετικό για όσους περιμένουν ακόμα κάλυψη.

hel
05-03-08, 16:09
Και κάτι καλό γι αυτούς που περίμεναν.

Linus
06-03-08, 14:16
>Σας ευχαριστούμε για την προτίμησή σας στην Forthnet και τις υπηρεσίες της.
>Σας ενημερώνουμε ότι η διαδικασία μετάβασης της γραμμής σας στο ιδιόκτητο δίκτυο
της Forthnet, μπορεί να ξεκινήσει μετά τις 08/04/2008,που είναι και η ημερομηνία
λήξεως του προπληρωμένου εξαμήνου του πακέτου που έχετε.
>Σε περίπτωση που επιθυμείτε η διαδικασία μετάβασης να ξεκινήσει πριν την
προαναφερόμενη ημερομηνία, παρακαλούμε επιβεβαιώστε μας μέσω mail.
>Τέλος θα θέλαμε να σας πληροφορήσουμε ότι σε περίπτωση που οι διαδικασίες
ξεκινήσουν νωρίτερα του εξαμήνου, δεν θα γίνει κάποιος συμψηφισμός με τον
υπολειπόμενο χρόνο του προπληρωμένου πακέτου.

Γνωρίζει κάποιος μήπως από την στιγμή που τους είπα ότι θα ήθελα οι διαδικασίες να ξεκινήσουν νωρίτερα του προπληρωμένου εξαμήνου, θεωρηθεί ως διακοπή υπηρεσίας και χρεωθώ τα 70 Ευρώ?

hel
06-03-08, 20:45
Πάρε τους τηλέφωνο για να ρωτήσεις αν το βλέπουν σαν αναβάθμιση ή σαν διακοπή σύνδεσης.

Linus
06-03-08, 21:01
Το ρώτησα στο μαιλ που ήθελαν ως επιβεβαίωση, αλλά απάντηση δεν πείρα :whistle:

loukasx
06-03-08, 21:10
Δεν πληρώνεις κανένα πρόστιμο.
Απλά χάνεις το υπόλοιπο της αξίας του προπληρωμένου σου πακέτου.
Αφού όμως λήγει η σύνδεση σου στις 8/4, και καθώς η μετάβαση στο ιδιόκτητο θα πάρει κάποιες μέρες, δεν νομίζω πως χάνεις και τίποτα να κάνεις αίτηση από τώρα.

Linus
06-03-08, 21:13
Ναι και εγώ ακριβώς αυτό σκέφτηκα, δε με πολυνοιάζει ο μήνας.
Αλλά για ποια αίτηση ακριβώς μιλάς? Δεν μου είπαν τπτ στο μαίλ απλά μου είπαν να τους επιβεβαιώσω ότι θέλω να με αναβαθμίσουν πριν τις 8/4. Δε θα γίνει αυτόματα αναβάθμιση?
Να σημειώσω ότι δεν ενδιαφέρομαι για 2play.

loukasx
06-03-08, 21:27
Ναι και εγώ ακριβώς αυτό σκέφτηκα, δε με πολυνοιάζει ο μήνας.
Αλλά για ποια αίτηση ακριβώς μιλάς? Δεν μου είπαν τπτ στο μαίλ απλά μου είπαν να τους επιβεβαιώσω ότι θέλω να με αναβαθμίσουν πριν τις 8/4. Δε θα γίνει αυτόματα αναβάθμιση?
Να σημειώσω ότι δεν ενδιαφέρομαι για 2play.

Προφανώς θα κάνεις αίτηση για Forthnet ADSL : Έως 24 Mbps σε Shared LLU με 19,5 ευρώ το μήνα. Αυτή την αίτηση θα ζητήσεις να σου στείλουν. Αυτόματη αναβάθμιση δεν γίνεται αν έχεις πακέτο προπληρωμένου χρόνου μέσω ΑΡΥΣ ΟΤΕ.

Linus
06-03-08, 21:32
Προφανώς θα κάνεις αίτηση για Forthnet ADSL : Έως 24 Mbps σε Shared LLU με 19,5 ευρώ το μήνα. Αυτή την αίτηση θα ζητήσεις να σου στείλουν. Αυτόματη αναβάθμιση δεν γίνεται αν έχεις πακέτο προπληρωμένου χρόνου μέσω ΑΡΥΣ ΟΤΕ.

Αχ τέλεια ευχαριστώ, και είχα την εντύπωση ότι θα αναβαθμιστώ αυτόματα.
Αν πάω στο τοπικό κατάστημα 4νετ θα έχουν να μου δώσουν αίτηση?

loukasx
06-03-08, 21:42
Αχ τέλεια ευχαριστώ, και είχα την εντύπωση ότι θα αναβαθμιστώ αυτόματα.
Αν πάω στο τοπικό κατάστημα 4νετ θα έχουν να μου δώσουν αίτηση?

Εννοείται :)
Θα πάρεις δώρο και ασύρματο routerάκι μόλις συμπληρώσεις την αίτηση.

Linus
06-03-08, 21:51
Εννοείται :)
Θα πάρεις δώρο και ασύρματο routerάκι μόλις συμπληρώσεις την αίτηση.

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια, αύριο κιολας θα παω. :oneup:

Linus
14-03-08, 14:25
7 μέρες μετά την αίτηση ενργοποιήθηκα.
Τι τρέχει με το noise margin δε θα έπρεπε λογικά να είναι κοντά στο 6?
Για αυτό τον λόγο πιάνω μόνο 7-8μβ?

hel
15-03-08, 23:50
Ναι.
Περιμένεις να φτιαχτεί η αστάθεια στην σύνδεση σε καμια εβδομάδα.

Alexpag
30-03-08, 18:19
Επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ για forthnet για την πόλη της Κέρκυρας(λιμάνι) υπάρχει κάποιος που έχει βάλει να μου πει εντυπώσεις?Λένε ότι υπάρχει κάλυψη στο site τους αυτό ισχύει στην πράξη?Από ταχύτητα τι γίνεται?

hel
30-03-08, 23:24
Εξαρτάται από την απόσταση από το dslam η ταχύτητα.

Alexpag
01-04-08, 23:43
Επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ για forthnet για την πόλη της Κέρκυρας(λιμάνι) υπάρχει κάποιος που έχει βάλει να μου πει εντυπώσεις?Λένε ότι υπάρχει κάλυψη στο site τους αυτό ισχύει στην πράξη?Από ταχύτητα τι γίνεται?

Kανένας Κερκυραίος να μας πει εντυπώσεις?

ababapanos
07-04-08, 20:17
και εγω περιμενω να βαλω... κανεις δεν εχει βαλει ακομα να μας πει?

DrunkenDuck
08-04-08, 00:51
Μεχρι τωρα μια χαρα ολα απο Κερκυρα μεχρι και δωρο εξτρα ρουτερακι πηρα 2 μου εδωσαν 1 στο καταστημα 1 απο Αθηνα παρελαβα σημερα. Εχω 3 (+1 παλιο απο κονεξ) μεχρι τωρα να δω τι θα τα κανω.

sdikr
08-04-08, 00:52
Μεχρι τωρα μια χαρα ολα απο Κερκυρα μεχρι και δωρο εξτρα ρουτερακι πηρα 2 μου εδωσαν 1 στο καταστημα 1 απο Αθηνα παρελαβα σημερα. Εχω 3 (+1 παλιο απο κονεξ) μεχρι τωρα να δω τι θα τα κανω.

Μονο που εσείς δεν είστε μέσω ιδιοκτήτου αλλά μέσω ΟΤΕ ΑΡΥΣ (σύμφωνα με τα στοιχεία που δίνετε )

DrunkenDuck
08-04-08, 15:11
Τα στοιχεια στο προφιλ εννοεις? Δεν τα εχω αλλαξει στο ιδιοκτητο ειμαι.

hel
08-04-08, 15:35
Μεχρι τωρα μια χαρα ολα απο Κερκυρα μεχρι και δωρο εξτρα ρουτερακι πηρα 2 μου εδωσαν 1 στο καταστημα 1 απο Αθηνα παρελαβα σημερα. Εχω 3 (+1 παλιο απο κονεξ) μεχρι τωρα να δω τι θα τα κανω.

Δώστα σε κανέναν που τα έχει ανάγκη. Στις αγγελίες;)

@ ADSLgr.com All rights reserved.