PDA

Επιστροφή στο Forum : Απίστευτο Μπλέξιμο με Forthnet



admiral_angel
04-03-08, 20:20
Ο πάτερας μου ηταν συνδρομητής τηλεφωνίας στην forthnet και αποφάσισα να απαλαγώ απο το πάγιο του ΟΤΕ με το που έγινε η άλλαγη έμεινα χωρίς ίντερνετ, ήμουν στην ΟΤΕΝΕΤ, αναγκαστήκαμε να κάνυμε αίτηση για 2play της forthnet. Η τηλεφωνική γραμμή λειτούργησε για 2 εβδομάδες και μετά κοπηκε η forthnet δήλωνε ποτε οτι ειναι μια χαρά η γραμμή, πότε οτι θα περασει στον ΟΤΕ και οτι αυτός είναι υπευθυνος, με τά πολλά μας ενημέρωσαν οτι έπρεπε να κάνουμε αίτηση επανασύνδεσης στον ΟΤΕ για να προχωρήσει το 2play και η οποία έγινε.

άλλα επειδή επεσε και εκει καθυστέρηση στείλεμε χαρτι με το οποίο ζητήσαμε να διακοπεί η πορεία της αίτησης για 2play. Πήραμε το πακετο con-x και κάναμε τα σχετικά βήματα για να συνδεθούμε αλλα κόλλησε γιατί έκκρεμεί αίτηση γαι μεταφορά στην forthnet. H Forthnet αφού επικοινώνησα μαζί τους με διαβεβαιώνουν οτι δεν εκκρέμει καμία αίτηση για μεταφορά. Τι πρέπει να γίνει;

xolloth
04-03-08, 20:33
μπερδευτηκα οπωs τα λεs,αλλα τα κανατε ολα γρηγορα και μπερδευτηκαν και αυτοι μεταξυ τουs.
αν καταλαβα καλα θα πρεπει να παs στον ΟΤΕ να δειs που κολησε το πραγμα μιαs και η φορθνετ σου λεει οτι δεν εκρεμει καμια αιτηση προs αυτην.

panos4
04-03-08, 20:51
καλο κουραγιο και καλο ξεμπλεγμα!!!!

theopan
04-03-08, 22:03
άλλα επειδή επεσε και εκει καθυστέρηση στείλεμε χαρτι με το οποίο ζητήσαμε να διακοπεί η πορεία της αίτησης για 2play. Πήραμε το πακετο con-x και κάναμε τα σχετικά βήματα για να συνδεθούμε αλλα κόλλησε γιατί έκκρεμεί αίτηση γαι μεταφορά στην forthnet. H Forthnet αφού επικοινώνησα μαζί τους με διαβεβαιώνουν οτι δεν εκκρέμει καμία αίτηση για μεταφορά. Τι πρέπει να γίνει;

Ακριβώς το ίδιο θέμα έχω φίλε (με διαφορετική αρχική διαδρομή βέβαια). Η forthnet από ό,τι έχω καταλάβει όταν λέει ότι έχει προβεί στις απαραίτητες ενέργειες για τη διακοπή εννοεί στα δικά της "κιτάπια" (λες και μας ενδιαφέρει τι κάνει στα εσωτερικά της). Έναντι του ΟΤΕ δεν τακτοποιεί τίποτα για αυτό και υπάρχουν τόσες πολλές περιπτώσεις που ενεργοποίηθηκαν μήνες μετά την "ακύρωση" τους.
Εγώ σήμερα έκανα καταγγελίες σε ΙΝΚΑ, Συνήγορο Καταναλωτή και ΕΕΤΤ (τη δεύτερη κατά της forthnet στην ΕΕΤΤ), αύριο θα πάρω το νομικό τμήμα της forthnet να τους προειδοποιήσω και αν δε λυθεί το θέμα μέχρι τέλος της εβδομάδας την ερχόμενη καταθέτω κατευθείαν αγωγή.
Αρκετά πια με δαύτους. Δεν μπορεί να είναι τρελλοί όλοι (και στη HOL και στη Netone που προσπάθησα το τελευταίο 3μηνο και να μου λένε ότι εκκρεμεί αίτηση αλλού). Ενημέρωσέ με με κανένα pm αν έχεις καμιά εξέλιξη, το ίδιο θα κάνω κι εγώ.

hel
05-03-08, 17:04
Ο πάτερας μου ηταν συνδρομητής τηλεφωνίας στην forthnet και αποφάσισα να απαλαγώ απο το πάγιο του ΟΤΕ με το που έγινε η άλλαγη έμεινα χωρίς ίντερνετ, ήμουν στην ΟΤΕΝΕΤ, αναγκαστήκαμε να κάνυμε αίτηση για 2play της forthnet. Η τηλεφωνική γραμμή λειτούργησε για 2 εβδομάδες και μετά κοπηκε η forthnet δήλωνε ποτε οτι ειναι μια χαρά η γραμμή, πότε οτι θα περασει στον ΟΤΕ και οτι αυτός είναι υπευθυνος, με τά πολλά μας ενημέρωσαν οτι έπρεπε να κάνουμε αίτηση επανασύνδεσης στον ΟΤΕ για να προχωρήσει το 2play και η οποία έγινε.

άλλα επειδή επεσε και εκει καθυστέρηση στείλεμε χαρτι με το οποίο ζητήσαμε να διακοπεί η πορεία της αίτησης για 2play. Πήραμε το πακετο con-x και κάναμε τα σχετικά βήματα για να συνδεθούμε αλλα κόλλησε γιατί έκκρεμεί αίτηση γαι μεταφορά στην forthnet. H Forthnet αφού επικοινώνησα μαζί τους με διαβεβαιώνουν οτι δεν εκκρέμει καμία αίτηση για μεταφορά. Τι πρέπει να γίνει;

Εννοείς ότι κόπηκε το τηλέφωνο+ιντερνετ τελείως και χρειάστηκε επανασύνδεση σε ΟΤΕ;

sspouts
07-03-08, 02:23
περαστικα!!!

@ ADSLgr.com All rights reserved.