PDA

Επιστροφή στο Forum : Αργο Surfing



bakas
05-03-08, 01:19
καλησπερα..τις τελευταιες μερες εχω πολυ αργο web browsing....απο τορρεντ δεν εχω προβλημα..πιανω καλες ταχυτητες..πως μπορω να δω αν φταiει η forthnet για κατι τετοιο or το προβλημα ειναι στο pc μου??να σημειωθει οτι εχω δοκιμασει και firefox και ιε7.

athensalex
05-03-08, 01:27
1.δες firewalls, για ιους, disable antivirus και σβήσε ότι security updates έχεις απο Control Panel -> Add,Remove Programms με τσεκαρισμένη την επιλογή Show Updates (προβολή ενημερώσεων)
2.ύστερα δοκίμασε το μοντεμ σε άλλο pc για να σιγουρευτείς ότι δεν είναι απο μεριά σου το πρόβλιμα
3.Reset & Reconfigure το μοντεμ
4. Αν τίποτα από αυτα δεν σε έσωσε ρίξε ένα call σε ΤΥ ;)

apavlidis2
05-03-08, 01:43
ρίξε ένα call σε ΤΥ ;)


:lol::lol::lol::lol:

slaughter
05-03-08, 12:30
θες να πείς οτι έχεις πολυ αργο web browsing όταν έχεις ανοιχτά κ κατεβάζεις torrents???
ή οταν είναι idle η γραμμή σου???

bakas
05-03-08, 13:06
θες να πείς οτι έχεις πολυ αργο web browsing όταν έχεις ανοιχτά κ κατεβάζεις torrents???
ή οταν είναι idle η γραμμή σου???

αργο οταν ειναι idle η γραμμη μου...δοκιμασα με laptop στο δικτυο μου και τα πραγματα ειναι πολυ καλυτερα...επισης οταν κατεβαζω π.χ απο rapid και απο αλλα site κατεβαζω με πολυ λιγα kb τον τελευταιο καιρο...ενω απο torrent φυσαει..δεν ξερω αν παιζουν ρολο μονο τα sources..

hel
05-03-08, 16:29
Γενικά το free rapidhare έχει πέσει σε ταχύτητες.
Αν το λαπτοπ μπαίνει πιο γρήγορα δεν έχει πρόβλημα η σύνδεσή σου.
Σε εμένα σερνόταν το youtube και στον αδερφό μου την ίδια στιγμή με linux έπαιζε σφαίρα.

zartman
06-03-08, 15:46
έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα μερικές φορές. αργό surfing και μια χαρά τα torrent. firefox ή ΙΕ7 δεν κάνει διαφορά. Συνήθως φτιάχνει με ένα hard reset του siemens. ιδιαίτερα όταν αυτό είναι ανοικτό πολλές μέρες (μιας και δεν έχω καθόλου disconnect).

andreasermones
06-03-08, 15:49
ναι δοκιμασε να κανεισ ενα reset στο μοντεμ σου σιγουρεψου οτι δεν εχεισ firewall-antivirus που να περιοριζουν τη συνδεση σου και μετα αφου σιγουρευτεις παρε τα παιδακια ενα τηλεφωνο.....

gerakos
06-03-08, 15:59
Ειμαι απο Εδεσσα. Το ιδιο προβλημα έχω και εγώ. Αργό σερφαρισμα, αλλά γρήγορο (για τα δεδομενα της 1 Μb γραμμής μου) κατέβασμα από torrent. Ψάχνω αλλά δεν έχω εντοπίσει τι φταίει.

hel
06-03-08, 20:27
Ειμαι απο Εδεσσα. Το ιδιο προβλημα έχω και εγώ. Αργό σερφαρισμα, αλλά γρήγορο (για τα δεδομενα της 1 Μb γραμμής μου) κατέβασμα από torrent. Ψάχνω αλλά δεν έχω εντοπίσει τι φταίει.

Αν έχεις ανοιχτό bittorent αυτό φταίει κατά ένα μεγάλο βαθμό.
Σε εμένα μέρα με τη νύχτα είναι το σερφάρισμα χωρίς torrent και με torrent. Και με το μισό upload μάλιστα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.