PDA

Επιστροφή στο Forum : connect, disconnect



px_150
05-03-08, 17:03
Καλησπέρα σε όλο τον κόσμο!

Καταρχήν sorry για το 2πλό post, ένα αυτό εδώ και ένα εκείνο που έκανα κατά λάθος στο
FAQ: Γιατί δεν πιάνω 24 Mbps?
Παρακαλείται ο admin να το διαγράψει.

Παιδιά εδώ και καμιά 10αριά μέρες έχω το εξής πρόβλημα, και ειλικρινά θα εκτιμούσα αφάνταστα οποιαδήποτε γνώμη

Μόλις κατεβάζω περίπου 1GB (http) χάνω σύνδεση με ISP (vodafone δηλ. hol) και πότε επανέρχεται μόνο του, πότε το βγάζω από το ρεύμα.

Έχω premium account στο rapidshare και έχω δοκιμάσει πολλούς download managers (dap, flashget, freedownload, orbit) και ενώ ξεκινάει με υψηλές ταχύτητες (έως 1600Κ) σταδιακά πέφτει μέχρι που χάνεται εντελώς η σύνδεση.
Παλιά αυτό δεν το έκανε και έχει τύχει να κατεβάσω και 25GB σε ένα απόγευμα μέχρι που έπιασα το όριο από rapidshare και έφαγα πόρτα για 5 μέρες

Επίσης torrent κατέβαζα prison break με 800Κ και τώρα με το ζόρι ανεβάζει μέχρι 300Κ.

Τι γίνεται; Καταγράφει η hol την κίνηση και τρώω πόρτα; Ή τα 'παιξε το jetspeed 520+ pstn που έχω και πρέπει να δοκιμάσω κανά άλλο; Να τονίσω ότι στο σερφάρισμα δεν έχω προβλήματα.

Παραθέτω και τα στοιχεία από τον router

(Θεσσαλονίκη, περιοχή Μαρτίου)

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.


http://i265.photobucket.com/albums/ii226/px150/DSLparameters.jpg

aa144
05-03-08, 17:08
Εσύ λοιπόν μπουκώνεις το δίκτυο στη Θεσσαλονίκη και έχουμε τόσα παράπονα;

px_150
05-03-08, 17:11
Εσύ λοιπόν μπουκώνεις το δίκτυο στη Θεσσαλονίκη και έχουμε τόσα παράπονα;

Φίλε δίκιο έχεις

κάποιες μέρες το ξέσκισα τελείως αλλά τώρα μάλλον θα μου ξεσκίσει αυτό τα νεύρα...

tsavman
05-03-08, 17:28
Καλά, πως ανεβάζεις με 300 σε 1Mbit γραμμή; Μήπως κάτι παίζει με τη γραμμή σου γενικότερα; Τα stats φαίνονται καλά..

px_150
05-03-08, 17:51
Καλά, πως ανεβάζεις με 300 σε 1Mbit γραμμή; Μήπως κάτι παίζει με τη γραμμή σου γενικότερα; Τα stats φαίνονται καλά..

sorry tsavman, εννοώ ότι τα πρών 800Κ με το ζόρι γίνονται 300Κ.

px_150
05-03-08, 20:41
Παιδιά καμιά ιδέα γιατί θα το σπάσω στο γόνατο το f...ing router του ΣΩΚΡΑΤΗ και της INTRACOM; :rant::rant::rant:

Πριν από λίγο συνέβη το εξής:

Πάγωσε η σύνδεση, δηλαδή δεν έχασα την IP, έκανα ping κανονικότατα αλλά σύνδεση γιοκ.

Το system log δεν έγραψε τίποτα.

Όλα αυτά συμβαίνουν μόνο στο download και μόνο αφού έχω κατεβάσει περί τα 700-800MB.

help please!!! :worthy:

aa144
05-03-08, 20:51
Άλλαξε ρούτερ καταρχήν και αν κάνει τα ίδια το ψάχνεις παραπάνω.

@ ADSLgr.com All rights reserved.