PDA

Επιστροφή στο Forum : Επιστολή για υπόλοιπο λογαριασμού



gadg3takias
06-03-08, 15:28
Μόλις πριν απο λίγο έλαβα μια επιστολή από την HOL που λέει:


Αγαπητέ συνδρομητή,
Με την παρούσα επιστολή θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι λόγω εργασιών αναβάθμισης στα μηχανογραφικά συστήματα της εταιρίας, στον λογαριασμό Ιανουαρίου με ημερομηνία έκδοσης 31/1/2008 που έχετε λάβει, δεν έχουν συνυπολογιστεί τυχόν παλαιότερες οφειλές.

Σας ενημερώνουμε ότι το νέο σας υπόλοιπο στον κωδικο πελάτη [τάδε] την 31/1/2008 ήταν 118,72 ευρώ.

Ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την κατανόησή σας (ήθελα να ξερα που την είδε την κατανόηση!!!)

Για την HOL, Τμήμα Λογαριασμών

Μας κοροιδεύουν τελείως ή μου φαίνεται!!! :mad: Και από που προήλθαν αυτά τα 118 ευρώ;! Έχω douple play πακέτο, αλλά ακόμα περιμένω να με βάλουν στο ιδιόκτητο (εδώ και περίπου 3 βδομάδες περιμένω, για την ακρίβεια!).

Carpe_Diem_Rj
06-03-08, 15:53
Και εμενα μου ηρθε τετοιο με μικροτερο ποσο αλλα ακριβος το ιδιο...

Λαμογια ειναι ρε....Πηρα τηλ μετα και λεει οτι δεν χρωσταω τπτ////

B3rny
06-03-08, 16:05
Και εμενα μου ηρθε ενα με 16 ευρω.
Εκτος απο την ΤΥ που ειναι για τα μπαζα,τωρα αρχισε και το λογιστηριο να τα χανει...
Να δουμε που θα φτασει αυτο το χαος εκει μεσα.

amanas240187
06-03-08, 16:09
ελπιζω να μην κανουν τετοια σκηνικα και σε νεους πελατες οπως κι εγω.

KwstasV
06-03-08, 16:58
Εμένα μου ήρθε η επιστολή για 21 Ε περίπου!!! Είχε ημερομηνία έκδοσης 26-2-2008.

Το αστείο είναι ότι αφού λαμβάνω λογαριασμό ανά δίμηνο δεν υπάρχει λογαριασμός που έλαβα στις 31-1-2008. Ο μόνος λογαριασμός που θα λάβω (δεν έφτασε ακόμα) είναι έκδοσης 29-2-2008. Δηλαδή μετά την επιστολή... Άρα ποιο έγγραφο θα είναι πιο ενημερωμένο, η επιστολή ή ο λογαριασμός;

Πήρα λοιπόν τηλ στην εξυπηρέτηση πελατών. Απάντησαν αμέσως!!! Και μου είπαν ότι όντως χρωστάω το ποσό της επιστολής (χτες δηλαδή στις 5-3-2008 χρωστούσα μόνο το ποσό της επιστολής που όπως έλεγε όμως ήταν μέχρι 31-1-2008!!! ) . προφανώς το φεβρουάριο μου τον χαρίζουν ή τον έχασαν λόγω αναβάθμισης... Είναι τρελλοί αυτοί οι ρωμαίοι...

με λίγα λόγια;


Χάος!!!!!!!!!

dikal
06-03-08, 23:35
Σε μένα που επίσης ήρθε η επιστολή, συμβαίνει το εξής:
Στο κάτω μέρος του λογ/μού, έκδοσης 31/1/08, έχει υπόλοιπο ένα ποσό Α.
Παρακάτω, με μικρότερα γράμματα, γράφει "το νέο σας χρεωστικό υπόλοιπο την 31/1/08 ήταν: Β" όπου Β = Α - υπόλοιπο του προηγούμενου λογ/μού. Προφανώς δεν είχαν συμπεριλάβει τον προηγούμενο μήνα για τον υπολογισμό του νέου υπολοίπου.

Στην επιστολή τώρα λέει το σωστό, ότι "το νέο σας χρεωστικό υπόλοιπο την 31/1/08 ήταν: Α".

yiannismark
07-03-08, 00:20
Εμένα, βρε παίδες, γιατί έχει αρνητικό ποσό;
Λέει υπόλοιπο -22,30 ευρώ (πληρώνω 22,27 το μήνα).
Τι να υποθέσω; Μάλλον θα κάνω το βήμα και θα τηλεφωνήσω, αφού λέτε ότι απαντάνε αμέσως...

tasvar
07-03-08, 00:26
Και εμένα αρνητικό ήρθε. Τί είναι αυτό?

stcp
07-03-08, 01:05
Το αρνητικό υπόλοιπο σημαίνει ότι σου χρωστάνε!
Κι εμένα μου έστειλαν ένα αρνητικό υπόλοιπο (είχα προπληρώσει) και πήρα τηλ. και μου είπαν ότι είναι υπόλοιπο που μου οφείλουν.

aa144
07-03-08, 13:27
Το αρνητικό υπόλοιπο σημαίνει ότι σου χρωστάνε!
Κι εμένα μου έστειλαν ένα αρνητικό υπόλοιπο (είχα προπληρώσει) και πήρα τηλ. και μου είπαν ότι είναι υπόλοιπο που μου οφείλουν.

Θα πάρουμε και λεφτά πίσω στο τέλος...

Άσχετο: Ωραίο Avatar!

algordee
08-03-08, 01:50
Εμένα έχει έρθει ένας λογαριασμός για υπηρεσίες που δεν είχα καθόλου...Πιο συγκεκριμένα είχα για ένα χρόνο φοιτητικό ίντερνετ το οποίο το είχα προπληρώσει και αφού πέρασε ένας χρόνος έκανα διακοπή της υπηρεσίας, μου ήρθε λογαριασμός γι'αυτό...Περνάνε ακόμα 6 μήνες, ενώ δεν είχα καμία δουλεία μ'αυτούς...Μου ξαναστέλνουν ενημέρωση ότι και καλά δήθεν εγώ πλήρωσα για φοιτητικό ίντερνετ για ολόκληρο χρόνο,ενώ δεν είχα πληρώσει τίποτα...
Τους πήρα τηλ και μου είπαν ότι δεν οφείλω τίποτα και είναι μόνο ενημέρωση για τις υπηρεσίες που είχα...Εγώ όμως δεν είχα αυτές τις υπηρεσίες...Τέλως πάντων αφού δε χρωστάω δε με νοιάζει τί κάνουν αυτοί...Προφανώς να έχουν πάρει κάποια επιδότηση από ΔΙΟΔΟΣ και για το επόμενο χρόνο...
Αντί να κοιτάνε να βγάζουν σωστούς λογαριασμούς και να είναι τίμιοι,κάνουν όλο π****ιές))))

ZhenXlogic
08-03-08, 02:21
Εδω μου ηρθε εμενα οπου εχω διακοψη απο 10/2007 και μου ζιταν 250€ αλλα δεν φτενε αυτη αμα βρω αυτον πουκανα την διακοπη και δεν την περασε θα των παρω με της πετρες.

Και συν της αλλης με πηραν 2 τηλεφωνα να με ειδοποιησουν να πληρωσο και οτι αν δεν πληρωσο θα προβουν σε κιροσης....

gadg3takias
09-03-08, 13:47
Λοιπόν επικοινώνησα με την HOL και μου είπαν πως πρόκειται για λάθος και πως δεν χρωστάω τίποτα επιπλέον πέρα από τον τρέχοντα λογαριασμό. Ένα πράγμα είναι σίγουρο: από οργάνωση εκεί μέσα, σκίζουν...

nina421
09-03-08, 19:41
Καλλλλλλλλλα.... Κι εγω που νομιζα οτι μονο σε μενα στελνουνε τετοια!! Φαινεται οτι στις 31/01/2008 γενικα δεν ητανε στα καλα τους, αβερτα αποδειξεις μαϊμου στελνανε!! :rofl:

Παρεπιπτωντως κι εμενα με μειον μ' εχουνε, κοινως μου χρωστανε. Νννναι.... οοοοοοκέι.... :rolleyes: Αμα νομιζουνε οτι ετσι θα τσιμπησω και θα κατσω να τους παρω τηλεφωνο και να τους πληρωσω ΠΑΛΙ ΕΓΩ απο το πενταψηφιο που δεν απαντα ποτε, ειναι πολυ γελασμενοι. Χαρισμα τους το λιγο υπολοιπο και να μην τους ξαναβρω μπροστα μου!

tiatrou
10-03-08, 10:12
Σε μένα συνέβει το εξής. Μετά τον πρώτο λογαριασμό single play, έκανα προπληρωμή για ένα χρόνο, για να μην τρέχω κάθε μήνα στην τράπεζα για να πληρώνω, καθώς με web banking από Alpha δεν γίνεται η πληρωμή. Στον επόμενο λογαριασμό δεν πρόλαβε να καταχωρηθεί καθώς τον πλήρωσα 5 μέρες μετά τη λήξη του, γιατί ήρθε μέσα στα Χριστούγεννα που έλειπα. Έτσι όπως και στον πρώτο λογαριασμό, έδειχνε σύνολο τρέχοντος λογαριασμού 18,47Ε (δεν συμπεριλαμβάνονται οφειλές από προηγούμενους λογαριασμούς) και δεν πλήρωσα τίποτα αφού ήταν πληρωμένος.
Στον μεθεπόμενο λογαριασμό εκεί που γράφει σύνολο τρέχοντος λογαριασμού γράφει 173,64Ε και στην ανάλυση συμπεριλαμβάνει όλους τους υπόλοιπους μήνες μέχρι τον Οκτώβριο. Φαντάζομαι ότι δεν πρέπει να ανησυχώ και ότι δεν πρέπει να πληρώσω τίποτα αφού έχει ήδη πληρωθεί όλο το ποσό. Δεν μπορώ πάντως να καταλάβω πως λειτουργεί το λογιστήριό τους.

kraftwerk
10-03-08, 12:27
kai emena mou irthe to idio gia 22kai 70 den eixane kodiko omos kai pira tilefono kai mou ton edosan tous proigoumenous 11 mines plirona kai promitheia 1 kai 20 se auton prirosa kanonika den xero ti ginetai

gtettis
10-03-08, 23:38
ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΤΑΙΡΕΣ ΓΕΝΙΚΩΣ ΑΠΟ ΤΗΝ VODAFON ΜΕΧΣΡΙ ΤΟΝ ΟΤΕ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΤΟ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ ΤΟΥΣ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΙ ΤΙΠΟΤΕ ΣΩΣΤΑ.
ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ.
ΓΙΑΥΤΟ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΤΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΑ ΓΡΑΜΜΕΝΑ ΣΤΟ ΠΟΔΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΛΟΓΙΣΜΙΚΑ.:)

paulito7
18-03-08, 19:44
:mad::(:mad::(:mad:
Πριν περίπου 15 μέρες έλαβα ενα φάκελο απο την HOL στον οποίο περιλαμβανόταν ο λογαριασμός μου που είχε εκδοθεί 31/1/2008 και κατώ κατώ στα ψηλα γράμματα ανέφερε ότι το νέο μου χρεωστικό υπόλοιπο ήταν: 10,46 ευρω...

Στον ίδο φάκελο περιλαμβανόταν και μια επιστολή η οποία έλεγε το εξης:

θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε οτι λόγω εργασιών αναβάθμισης στα μηχανογραφικά μας συστήματα, στον λογαριασμό Ιανουαρίου με ημερομηνία εκδοσης 31/1/2008 που εχετε λάβει δεν εχουν συνυπολιγιστει τυχον παλαιοτερες οφειλες.

Σας ενημερωνουμε οτι το νέο σας υπόλοιπο στον κωδικό πελάτη ******** την 31/1/2008 ήταν 64,09 ευρώ.

και το ερώτημα είναι: εγώ που πλήρωνα κανονικά 1 1/2 χρόνο το λογαριασμό μου γιατι βρέθηκα να χρωστάω περιπου 54 ευρω κερατιάτικα? Μήπως πληρώνω εγω την αναβαθμισή τους? Η μήπως νομίζουν οτι είμαστε γατάκια όλοι εμείς? Ζήτησα να μου στείλουν ένα mail με τον αναλυτικό μου λογαριασμό και ακόμα περιμενω:whistle: !

player74
18-03-08, 20:14
εχει απαντηθει...
κανε μια αναζητηση

@ ADSLgr.com All rights reserved.