PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα ρύθμισης philips router του conn-x



mikou13
07-03-08, 01:18
Καλησπέρα και παλι σε όλους!Είχα καιρό να γράψω κάτι αλλά σήμερα μου εμφανίστηκε ένα πρόβλημα με ένα router connex της philips!Είναι το γνωστό ρουτεράκι το καινούργιο που δίνει το connex!Αν και διάβασα τα σχετικά άρθρα απο το site περί ρυθμίσεων κτλ,δεν μπορούσα να συνδεθώ με τίποτα!Ενώ βλέπει κανονικά τη κάρτα δικτύου,βλέπω και την σύνδεση οτι επικοινωνούν ιντερνετ γιοκ!Έχω βάλει και ασύρματο και πάλι τίποτα!Το βλέπω κανονικά το δίκτυο,συνδέομαι αλλα ιντερνετ καθόλου!Μήπως μπορεί κάποιος να μου δώσει λύση?Μήπως είναι θέμα γραμμής?Κάθε βο'ηθεια δεκτή!Ευχαριστώ απο τώρα!

anakonda
07-03-08, 08:30
στο user name μην ξεχασεις να βαλεις @otenet.gr
την πατησα και εγω ετσι με ενα usr

mikou13
07-03-08, 10:49
Τα έχω κάνει όλα!Αφου είχα διαβάσει και τις οδηγίες του hedghog!Eίναι πολύ κουλό σου λέω!Θα δούμε!Είπα του φίλου μου να πάρει σήμερα 1242 μήπως έχει πρόβλημα η γραμμή του!Γιατί με το ασύρματο βρήκα ένα δίκτυο εκεί γύρω ξεκλείδωτο και μπήκα κανονικά!Και στο δικό μας το router μπαίνει,αλλά ιντερνετ καθόλου!Ευχαριστώ πάντως!

teorid
07-03-08, 13:17
Κατι παιζει με τις ρυθμισεις σου για το PPPoE τοτε, εχεις βαλεις λαθος κωδικο ή κατι τετοιο

21century
07-03-08, 14:22
Ακολούθησε κατά βήμα τις οδηγίες που αποτυπώνονται στην ιστοσελίδα του ΟΤΕ για το συγκεκριμένο δρομολογητή..

mikou13
07-03-08, 16:43
Eυχαριστώ ρε παίδες για τη βοήθεια!Θα το κοιτάξω σε λιγο και θα σας πω τι φταίει!

jaco
07-03-08, 21:47
εχω και εγω το ιδιο προβλημα,εχω αλλο ρουτερ βεβαια αλλα δοκιμαστικα που το εβαλα δεν καταφερα να σθνδεθω

JABAR
07-03-08, 22:16
εχω και εγω το ιδιο προβλημα,εχω αλλο ρουτερ βεβαια αλλα δοκιμαστικα που το εβαλα δεν καταφερα να σθνδεθωγεια...το phillips τou connex μπαινει σε αλλη εταιρια, ξερeι κανεις?θα μου το δωσει 1 φιλαρακι για altec arys

amoyda
07-03-08, 22:39
admin password χρειαζεται αυτο το μοντεμ?
ενα φιλαρακι εχει μια 8αρα και δεν μπορει να συνδεθει διοτι τα xp δεν βλεπουν το μοντεμ οταν βαζει το cd του οτε και δεν προχωραει.
καποια ιδεα ρε παιδια?

FuS
08-03-08, 16:26
Καλησπέρα και παλι σε όλους!Είχα καιρό να γράψω κάτι αλλά σήμερα μου εμφανίστηκε ένα πρόβλημα με ένα router connex της philips!Είναι το γνωστό ρουτεράκι το καινούργιο που δίνει το connex!Αν και διάβασα τα σχετικά άρθρα απο το site περί ρυθμίσεων κτλ,δεν μπορούσα να συνδεθώ με τίποτα!Ενώ βλέπει κανονικά τη κάρτα δικτύου,βλέπω και την σύνδεση οτι επικοινωνούν ιντερνετ γιοκ!Έχω βάλει και ασύρματο και πάλι τίποτα!Το βλέπω κανονικά το δίκτυο,συνδέομαι αλλα ιντερνετ καθόλου!Μήπως μπορεί κάποιος να μου δώσει λύση?Μήπως είναι θέμα γραμμής?Κάθε βο'ηθεια δεκτή!Ευχαριστώ απο τώρα!

Βασικά τσέκαρε τα LAN settings αν είναι στο "obtain IP adreess automatically" και αν όχι, τσέκαρε το.

Αλλιώς, μέσα στο CD σε κάποιο folder έχει το manual σε *.pdf σε Αγγλικά και ελληνικά.
Στο manual θα βρεις ό,τι χρειάζεσαι. Είναι πολύ αναλυτικό. :oneup:

@ ADSLgr.com All rights reserved.