PDA

Επιστροφή στο Forum : Γιατι εχω αργο internet ενω δειχνει 20550mbps..?



stam_ch
07-03-08, 02:16
καλημερα και παλι αν και πρωτη δημοσιευση...δεν ηξερα για τα "grenglish"...
λοιπον το προβλημα μου ειναι το εξης...οταν εκανα την συνδεση με το 2 play της forthnet η εταιρια δεν εδινε εξοπλισμο και ετσι αγορασα μετα και απο συμβουλες φιλων καθως δεν ειμαι γνωστης το zyxel p660hw-d1.Το προβλημα μου ειναι οτι sτο status στον υπολογιστη βλεπω 20550/1020mbps αλλα δεν τρεχει τιποτα καλα...Δεν μπορω ουτε να κατευασω γρηγορα με μtorrent αλλα και ουτε να σερφαρω γρηγορα...πολλες σελιδες αργουν παρα πολυ να κατεβουν...τι μπορει να φταιει..?ευχαριστω πολυ οσους μπηκαν στον κοπο να διαβασουν και να απαντησουν στο προβλημα μου...αν φταινε οι ρυθμισεις του router μου μπορω να εχω τις ιδανικες ρυθμισεις...?

amanas240187
07-03-08, 03:53
δωσε μας και κανα στατιστικο της γραμμης σου...

Umbra
07-03-08, 04:36
Δεν ξέρω αλλα γενικά το εχω παρατηρήσει αυτο στην εν λόγο εταιρια....

Αρχικά ειναι λίγο πεσμένα τα πράγματα...αλλα μετα στρώνουν...

Ισως να πρεπει να περιμένεις..λιγο..

nmavro73
07-03-08, 09:46
Κάνε ένα διάγραμμα με ping plotter προς μία διεύθυνση και ανέβασέ το θα βοηθήσει αρκετά

partali7
07-03-08, 10:24
καλημερα και παλι αν και πρωτη δημοσιευση...δεν ηξερα για τα "grenglish"...
λοιπον το προβλημα μου ειναι το εξης...οταν εκανα την συνδεση με το 2 play της forthnet η εταιρια δεν εδινε εξοπλισμο και ετσι αγορασα μετα και απο συμβουλες φιλων καθως δεν ειμαι γνωστης το zyxel p660hw-d1.Το προβλημα μου ειναι οτι sτο status στον υπολογιστη βλεπω 20550/1020mbps αλλα δεν τρεχει τιποτα καλα...Δεν μπορω ουτε να κατευασω γρηγορα με μtorrent αλλα και ουτε να σερφαρω γρηγορα...πολλες σελιδες αργουν παρα πολυ να κατεβουν...τι μπορει να φταιει..?ευχαριστω πολυ οσους μπηκαν στον κοπο να διαβασουν και να απαντησουν στο προβλημα μου...αν φταινε οι ρυθμισεις του router μου μπορω να εχω τις ιδανικες ρυθμισεις...?

Οσο για το download τα εχουμε ξαναπει...donwload manager οπωσδηποτε!!!
Τωρα οσο για το σερφαρισμα ειναι καποιες σελιδες που και 100 mbit να εχεις σερνονται!!! Σε αυτες πηγες κι επεσες?

hel
07-03-08, 12:55
καλημερα και παλι αν και πρωτη δημοσιευση...δεν ηξερα για τα "grenglish"...
λοιπον το προβλημα μου ειναι το εξης...οταν εκανα την συνδεση με το 2 play της forthnet η εταιρια δεν εδινε εξοπλισμο και ετσι αγορασα μετα και απο συμβουλες φιλων καθως δεν ειμαι γνωστης το zyxel p660hw-d1.Το προβλημα μου ειναι οτι sτο status στον υπολογιστη βλεπω 20550/1020mbps αλλα δεν τρεχει τιποτα καλα...Δεν μπορω ουτε να κατευασω γρηγορα με μtorrent αλλα και ουτε να σερφαρω γρηγορα...πολλες σελιδες αργουν παρα πολυ να κατεβουν...τι μπορει να φταιει..?ευχαριστω πολυ οσους μπηκαν στον κοπο να διαβασουν και να απαντησουν στο προβλημα μου...αν φταινε οι ρυθμισεις του router μου μπορω να εχω τις ιδανικες ρυθμισεις...?

Γιατί δεν σου έδωσαν εξοπλισμό;
Το μηχάνημά σου είναι τσεκαρισμένο από spyware και malware γενικότερα;

joeyGR
07-03-08, 14:43
η πιο καλη λυση, start , run στο πλαισιο που σε βγαζει γραφεις cmd και enter μετα πατας tracert www.forthnet.gr και enter και κανεις copy paste τα αποτελεσματα που σε βγαζει, καλο θα ηταν να κανεις και ping www.forthnet.gr και enter για τα ping σου

nmavro73
07-03-08, 20:46
Μπορεί το τελικό πινγκ να είναι μικρό αλλά να κολλάει στα ενδιάμεσα. Εμένα κανα μήνα τό κανε αυτό. Εδινε μέχρι προχθές στο 2 βήμα 300 πινγκ. Και οι σελίδες πηγαιναν πολύ αργά

@ ADSLgr.com All rights reserved.