PDA

Επιστροφή στο Forum : Βραχυκυκλώματα Γραμμής



PrisonBreak-7-
07-03-08, 10:06
Λοιπόν παιδιά κλείδωνα στα 21500!!!Και έπεσα στα 18500 αλλά δεν είπα κάτι!!!Πριν 1.5 μήνα έπεσα στα 16500 και άρχισα να αντιδράω!!!Πήρα τηλ. την Τεχν. Υποστήριξη και μου είπαν ότι υπάρχουν βραχυκυκλώματα στην γραμμή και για να ανεβεί ξανα η ταχύτητα θα πρέπει οι μπρίζες που συνδέω το splitter να μην λέει πάνω OTE και να είναι μονο πολικά και όχι διπολικά!!!Πως σας ακούγεται..?

hel
07-03-08, 12:57
Στοιχεία γραμμής;
Αυτό που σου λένε ισχύει γιατί πολλές παλιές πρίζες είχαν πυκνωτή μέσα για προστασία από υπερτάσεις.
Άλλαξε τις πρίζες σου αν είναι παλιές και δοκίμασε με το ρουτερ απάνω στη γραμμή και τίποτα άλλο (τηλέφωνα,σπλιτερ κλπ).

vigor83
07-03-08, 14:12
Και αν έχει πυκνωτή η μπρίζα του πώς συγχρόνιζε τόσο ψηλά στην αρχή? Σταδιακά άρχισε να κάνει δουλειά ο πυκνωτής έτσι γιατί του τη βάρεσε?

Welcome to the club φίλε μου.

PrisonBreak-7-
07-03-08, 15:41
Θα τα αλλάξω αλλά δεν γίνει τίποτα καιρός να πάω στην Forthnet να τους σπάσω το USR9112 μπας και μου περισσεύει και έχουμε και συνέχεια.......

nmavro73
07-03-08, 15:43
Και μένα τα ίδια μου λένε τόσο καιρό και μια μέρα έφτιαξε. Αντε να δούμε

Advanced
07-03-08, 22:14
Μια απο τα ίδια κι εγώ .. δείτε εδώ -> http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=182796
Σκέφτομαι να επιστρέψω πίσω στον ΟΤΕ !

BigRed
07-03-08, 23:20
Μια απο τα ίδια κι εγώ .. δείτε εδώ -> http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=182796
Σκέφτομαι να επιστρέψω πίσω στον ΟΤΕ !

:nono:ΝΟ ΝΟ ΝΟ ΝΟ ΝΟ !!!!!!:nono:
Παιδικές ασθένιες. :rolleyes:

LiveTVRadio
07-03-08, 23:32
:nono:ΝΟ ΝΟ ΝΟ ΝΟ ΝΟ !!!!!!:nono:
Παιδικές ασθένιες. :rolleyes:

Ναι , καλα, παιδικές ασθενειες. Ετσι λέγανε και με τους AMD παληα, οχι παρε amd ειναι γρηγορότερος απο intel, και μετα ειδα με core 2 duo Και φάγαν φολα οι amd.

Ρε πάρτε το χαμπάρι, οι εναλλακτικοι ειναι μόνο για να υπάρχει ανταγωνισμος.

hel
08-03-08, 04:38
Και ο ανταγωνισμός υπάρχει για να μην είμαστε όλοι κολλημένοι στα 4 με τις τιμές του ΟΤΕ.

michpan
09-03-08, 02:09
Πολύ μου αρέσουν αυτές οι απαντήσεις των "τεχνικών" της forthnet. Λες και διαβάζω copy-paste. Δηλαδή τι σόι βραχυκυκλώματα υπάρχουν σε μία γραμμή που συγχρονίζει στα 21+ mbit θα ήθελα να ξέρω! Και γιατί αυτά τα βραχυκυκλώματα κοιμόντουσαν τόσο καιρό και είπαν να ξυπνήσουν μία ωραία πρωία, βρήκαν τα φιλαράκια τους στις πρίζες του ΟΤΕ και είπαν να φάνε 5Mbit για να στανιάρουν, επίσης θα ήθελα νά'ξερα!

Μετά τις βλακείες που έχω ακούσει προσωπικά αλλά και που έχουν πει σε άτομα που περιμένουν/περίμεναν ενεργοποίηση και ήταν όλα ψέμματα δεν πιστεύω πλέον τίποτα.


Μιχάλης

PrisonBreak-7-
09-03-08, 04:36
Και που τα άλλαξα τι κατάλαβα..?Στα 15 συγχρονίζω ακόμα!!!Μας κοροιδεύουν...

sdikr
09-03-08, 04:59
Και που τα άλλαξα τι κατάλαβα..?Στα 15 συγχρονίζω ακόμα!!!Μας κοροιδεύουν...

Σπίτι άλλαξες; :p

hel
09-03-08, 16:59
Και που τα άλλαξα τι κατάλαβα..?Στα 15 συγχρονίζω ακόμα!!!Μας κοροιδεύουν...

Έχεις δοκιμάσει με άλλο ρουτερ; Έχεις το siemens?

PrisonBreak-7-
10-03-08, 14:43
Έχω το Zyxel παιδιά!!!Μην πάνε να μας τρελάνουν!!!Έλεοοος......

hel
10-03-08, 15:43
Στο είπα για να δω αν μπορείς να δώσεις διάγραμμα snr.
Αν βλέπεις προβλήματα στη γραμμή σου πες τους να σου φέρουν τεχνικό.

PrisonBreak-7-
10-03-08, 20:40
Στο είπα για να δω αν μπορείς να δώσεις διάγραμμα snr.
Αν βλέπεις προβλήματα στη γραμμή σου πες τους να σου φέρουν τεχνικό.

Πιστεύεις ότι θα σου έρθει τεχνικός της Forthnet..?Δεν υπάρχει εξήγηση θέλησαν να το κατεβάσουν και το κατέβασαν το κλείδωμα γραμμής και μην μου πεί μα σου ψου γιατί κλείδωνα στα 20 πόσους μήνες....

gkronos999
10-03-08, 20:55
Από τότε που διάβασα ότι συγχρονίζεις στα 15 και 16 δεν μπορώ να συνέλθω.
Αυτό είναι αδικία και κλεψιά, δεν είναι δυνατόν να γίνονται αυτά ακόμα.
Πρέπει να μας δώσεις ένα τραπ. λογαριασμό ώστε όλοι μας να σε βοηθήσουμε με ότι μπορούμε μήπως και βάλεις και δεύτερη γραμμή και κάνεις τα 15 30.
Μήπως και αρχίσεις να κατεβάζεις το Gigabyte από 9 λεπτά και πας στα 6 λεπτά.

Και μη χειρότερα.

Φιλικά,
Γιώργος

notios7
10-03-08, 20:59
αμα ειχα και γω 15-16000 θα σας εκανα παρτυ σε ενα ωραιο μπαρακι με ρουμουνες!

michpan
11-03-08, 01:09
Από τότε που διάβασα ότι συγχρονίζεις στα 15 και 16 δεν μπορώ να συνέλθω. Αυτό είναι αδικία και κλεψιά, δεν είναι δυνατόν να γίνονται αυτά ακόμα.
Ελα ντε, που ακούστηκε στην Ελλάδα να απαιτείς αυτό που δικαιούσαι και πληρώνεις; Απαράδεκτα πράγματα! Πρέπει να είμαστε χαρούμενοι και που έχουμε internet!


Και μη χειρότερα.
Τέτοιες νοοτροπίες είναι ο λόγος που στην Ελλάδα δεν θα δούμε ποτέ προκοπή..


Μιχάλης

PrisonBreak-7-
11-03-08, 11:16
Εσύ το θεωρείς πολύ καλό αλλά υπάρχουν και απαιτήσεις τι να κάνουμε..?
Και μου έριξαν την ταχύτητα χωρίς λόγο.....
Οταν θα στην ρίξουν και σε σένα
έλα να μου πεις...

@ ADSLgr.com All rights reserved.