PDA

Επιστροφή στο Forum : netfaster και torrent πρόβλημα με voip



djole7
08-03-08, 22:19
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!
ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 15 ΜΕΡΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΕΙ ΣΤΟ HOL DOUBLE PLAY ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΣΕ ΓΕΝΙΚΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΕΙΜΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ.Η ΤΗΛΕΦΩΝΙΑ ΕΧΕΙ ΚΑΛΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΤΟ DOWNLOADING ΚΥΜΑΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΑ ΕΠΙΠΕΔΑ.ΩΣΤΟΣΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΩ ΣΟΒΑΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΤΑΝ ΚΑΤΕΒΑΖΩ ΚΑΠΟΙΟ ΑΡΧΕΙΟ TORRENT.ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΑΝΟΙΓΩ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΠΙΑΝΩ ΜΕΓΑΛΕΣ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ΣΤΑ TORRENT 500ΚΒ/SEC TA ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΝΕΚΡΩΝΟΝΤΑΙ ΟΛΟΚΛΗΡΩΤΙΚΑ.ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΤΙ Η ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΩΝ TORRENTS ΑΠΟΡΡΟΦΑ ΟΛΟ ΤΟ ΒΑΝDWITH ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΠΗΡΕΑΖΕΤΑΙ ΚΑΙ Η ΤΗΛΕΦΩΝΙΑ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ VOIP.TO ΡΟΥΤΕΡ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΝΕΤΦΑΣΤΕΡ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΤΟ ΕΧΕΙ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΟΣ ΑΥΤΟ?
ΚΑΛΩΝΤΑΣ ΣΤΗΝ Τ.Υ. ΤΗΣ ΧΟΛ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΑΦΟΥ ΤΑ ΤΟΡΡΕΝΤ ΑΠΟΡΡΟΦΟΥΝ ΟΛΟ ΤΟ ΕΥΡΟΣ ΤΗΣ ΓΡΑΜΜΗΣ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ:down:

aa144
08-03-08, 22:44
Δοκίμασε και με άλλο πρόγραμμα για torrent. Επίσης μπορείς να δοκιμάσεις να πας σε πακέτο 6/1 για να μην λειτουργείς τη γραμμή σου στο 100%. Η Voip τηλεφωνία λειτουργεί μέσα στο διαθέσιμο εύρος και αν το καταναλώσεις όλο, τότε δεν λειτουργεί τίποτε άλλο, ούτε και η τηλεφωνία.

lyk
08-03-08, 23:26
... ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ:down:

:rofl:

Επρεπε να απαντήσεις στον υπάλληλο, ότι επίσης παράνομο είναι το mp3 που εχει για ήχο κλήσης στο κινητό του, και να το βγάλει...

:whistle:

........Auto merged post: lyk added 8 Minutes and 28 Seconds later........

Σχετικά με το τορρεντοπρόγραμμα, ποιο έχεις? Μπορείς να δοκιμάσεις το μtorrent, που είναι ίσως το πιο ελαφρύ για το πισί σου, και που μπορείς να πειράξεις διάφορες ρυθμίσεις: μπορείς να μειώσεις τα connections, ακόμα και να βάλεις limit σε download και upload, ώστε να μην μπουκώνεις την γραμμή.

djole7
08-03-08, 23:44
:rofl:

Επρεπε να απαντήσεις στον υπάλληλο, ότι επίσης παράνομο είναι το mp3 που εχει για ήχο κλήσης στο κινητό του, και να το βγάλει...

:whistle:

........Auto merged post: lyk added 8 Minutes and 28 Seconds later........

Σχετικά με το τορρεντοπρόγραμμα, ποιο έχεις? Μπορείς να δοκιμάσεις το μtorrent, που είναι ίσως το πιο ελαφρύ για το πισί σου, και που μπορείς να πειράξεις διάφορες ρυθμίσεις: μπορείς να μειώσεις τα connections, ακόμα και να βάλεις limit σε download και upload, ώστε να μην μπουκώνεις την γραμμή.

σωστος :oneup:
εχω το μtorrent.μηπως μπορεις να μου πεις ποιεις ακριβως ρυθμισιες πρεπει να αλλαξω?

elias_21
08-03-08, 23:50
Οταν έχεις ανοιχτο το μtorrent στο εικονίδιο του απλά κανεις δεξί κλικ και πειραματίζεσαι με το Όριο λήψης/αποστολής ωστε να δουλεύει το τηλέφωνο ;)

djole7
09-03-08, 00:02
Οταν έχεις ανοιχτο το μtorrent στο εικονίδιο του απλά κανεις δεξί κλικ και πειραματίζεσαι με το Όριο λήψης/αποστολής ωστε να δουλεύει το τηλέφωνο ;)

ευχαριστω για τη βοηθεια.εχω κ ενα αλλο προβλημα.οτνα κλεινω το utorrent μετα αν δεν κανω restart τον υπολογιστη δεν μπορω να δω σελιδες.ουτε και αν αν κανω ρεσταρτ το ρουτερ. ξερει κανεις πως λυνεται αυτο?
επισης οταν κατεβαζω με fd manager και τερματιζω τη γραμμη με 1,5ΜΒ/sec γιατι δεν επηρεαζεται η voip?:hmm:

........Auto merged post: djole7 added 1 Minutes and 12 Seconds later........

συμβαινει και στα vista και στα xp

aa144
09-03-08, 00:23
Το πρόβλημα στο NetFaster είναι οι ανοιχτές συνδέσεις, έχουν αναφερθεί προβλήματα με πάνω από 50. To download manager δεν ανοίγει τόσες πολλές.

djole7
09-03-08, 00:28
[QUOTE=aa144;1869730]Το πρόβλημα στο NetFaster είναι οι ανοιχτές συνδέσεις, έχουν αναφερθεί προβλήματα με πάνω από 50. To download manager δεν ανοίγει τόσες πολλές.
:oneup:υπαρχει καποιος τροπος να μειωσω τις ανοιχτές συνδέσεις που ανοιγει στο NetFaster το utorrent?
:hmm:

elias_21
09-03-08, 00:42
Και βέβαια!

Πηγαινεις "επιλογές" -> "ρυθμίσεις" -> "Bittorrent" και βάζεις τους αριθμους που θέλεις στο "μεγιστο ολικό αριθμο συνδέσεων"

@ ADSLgr.com All rights reserved.