PDA

Επιστροφή στο Forum : ΧΑΜΗΛΕΣ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ



Σελίδες : 1 [2] 3

MrG
22-03-08, 02:49
που και πως κανουμε καταγγελια?γιατι και γω(και οχι μονο εγω ειναι και αλλοι 15 που γνωριζω) σε 10 μερες κλεινω διμηνο με ταχυτητες αισχρες!
Δηλωσα βλαβη αλλα ειπαν οτι ειναι ενταξει η γραμμη μου κλπ κλπ(σημειωσε οτι 24/7 εχω χαμηλη ταχυτητα,και στα καλυτερα του με 700Κb/s,χαμηλοτερο 400kbps).
Σε εναν φιλο , του ειπαν οτι περιμενουν καινουργιο dslam για ολο τον δημο, απο Αθηνα και οτι το ποτε θα το στειλουν η εαν το στειλουν δεν το ξερουν.
Απλα καναν αιτηση(η κατι τετοιο).Δηλαδη αγνωστο μεχρι ποτε θα υπαρχει το προβλημα.
Αλλα πρεπει να προπληρωσουμε , το μονο σιγουρο ειναι αυτο.
κλαφτα:(:(:(:(:(:(:(

hel
22-03-08, 14:53
Καλημέρα σας. Σήμερα δέχτηκα ξανά τηλεφώνημα απο τεχνικό του ΟΤΕ, ο οποίος ήθελε να έρθει σπιτι να δεί την Γραμμή. Ήμουν εκτος σπιτιού και συγκεκριμένα στην Πόλη του Ηρακλείου. του δίνω να καταλάβει ότι το πρόβλημα δεν είναι στην γραμμή του σπιτιού αλλα στο κανάλι το οποίο είναι φορτωμένο. Η αλήθεις είανι οτι του μίλησα πολυ άσχημα, αλλά κι εγώ αυτό το πρόβλημα το παλεύω σχεδόν 2 μήνες τώρα. Του είπα ακόμα ότι έχω κάνει και καταγγελία γι αυτό, και κάπως κόλλησε στο άκουσμα αυτής της λέξης. μου έδωσε το κινητό του να τον πάρω όταν επιστρέψω σπίτι, για να του πω τα αποτελέσματα. Λοιπόν, έρχομαι σπίτι και βλέπω την ταχύτητα μου να είναι φυσιολογική. Δηλαδή να κατεβάζω σταθερά απο 190kb/s και πάνω. τον παίρνω τηλέφωνο και μου λέει ότι άλλαξε όλα τα καλώδια στην γραμμή μου (κουτί) στο DSLAM και μου έκανε ακόμα αλλαγή πόρτας. τέλος μου είπε αν ποτέ έχω πρόβλημα στο μέλλον εκτός απο το 121 να παίρνω και εκείνο, να του αναφέρω την βλάβη, και θα κάνει ότι μπορεί. Φυσικά του ζήτησα και συγγνώμη για τον απότομο τρόπο μου το πρωί. :)

σας ανεβάζω και σχετική φώτο σημερινή.

τελικά στο άκουσμα της λέξης "καταγγελία" μπορούν να κάνουν πολλά. Όλοι φοβέρα θέλουν!:rtfm:

Να δούμε και τις επόμενες ημέρες αν θα συνεχιστούν αυτές οι ταχύτητες.

gvenos
22-03-08, 21:27
όλο αυτό κράτησε μονάχα μία μέρα! Ας ελπίζω μονάχα στην καταγγελία!:cry:

gvenos
22-03-08, 22:17
Μόλις έστειλα και δεύτερη καταγγελία προς τον ΟΤΕ. δείτε παρακάτω ταχύτητες σημερινές. οι οποίες είναι για γέλια:lol:

MrG
22-03-08, 22:35
τα εχουνε κανει ...που τ'ανακαλυψες δλδ!!!!!
τοπικο το προβλημα? μπα, δημου? ουτε ! νομου? δε νομιζω! ολης της επικρατειας?
μπα...μυστικες δυναμεις
εχουν παγιδευσει ολο το νετ παγκοσμιος,οποτε παλι καλα ειμαστε
και με το 256 που εμεινε....:p

gvenos
22-03-08, 22:45
ασε φίλε μου είναι δραματική η κατάσταση

MrG
22-03-08, 22:50
μονο δραματικη....ειναι να τους φερεις στο κεφαλι..(οχι τους απλους υπαλληλους αλλα
τα μεγαλα κεφαλια της διοικησης..αν και καμια φορα και τους αλλους οταν πανε να σε τρελανουνε) τι να πω ...το ρουτερ?-μικρο το pc- παλι μικρο...καμια βοηθεια?
μια φορα τους κανω δωρο την φωτο
<------------:p

gvenos
22-03-08, 22:53
Ποιο router? εχω το Netgear Αλλά και το δικό τους που έβαλα η ίδια κατάσταση ακριβώς.... τι να πω....

MrG
22-03-08, 23:04
Ποιο router? εχω το Netgear Αλλά και το δικό τους που έβαλα η ίδια κατάσταση ακριβώς.... τι να πω....

εννοουσα να τους το πεταγαμε στο κεφαλι!!!!:p
το μονο σιγουρο ειναι οτι θα σπασουν τα νευρα σου!!!
και Μηχανιωνα και Περαια και Θεσ/νικη φιλοι μου εχουν προβληματα
με το ρημαδοconnex. Θελω να πιστευω οτι ειναι μια μεταβατικη περιοδος
και οτι συντομα θα λυθουν τα προβληματα εαν δεν τοτε...παρε τ'αβγο και κουρευτο
και δυο αβγα τουρκιας...και υποβαθμιση ταχυτητας στα 1024 και αλλαγη
εταιριας ...ετσι για το γαμωτο.ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ! χμμμ off
εαν παλι δεν..τη σιγουρη μεθοδο - σηματα καπνου-

gvenos
22-03-08, 23:11
εννοουσα να τους το πεταγαμε στο κεφαλι!!!!:p
το μονο σιγουρο ειναι οτι θα σπασουν τα νευρα σου!!!
και Μηχανιωνα και Περαια και Θεσ/νικη φιλοι μου εχουν προβληματα
με το ρημαδοconnex. Θελω να πιστευω οτι ειναι μια μεταβατικη περιοδος
και οτι συντομα θα λυθουν τα προβληματα εαν δεν τοτε...παρε τα αβγο και κουρευτο
και δυο αβγα τουρκιας...και υποβαθμιση ταχυτητας στα 1024 και αλλαγη
εταιριας ...ετσι για το γαμωτο.ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ! χμμμ off
εαν παλι δεν..τη σιγουρη μεθοδο - σηματα καπνου-

Γιατί στα 1024? αν ήθελα 1024 θα το είχα παο την αρχή, αλλά και ξάδερφός μου, που έχει 1024 στην εδώ περιοχή, με forthnet δεν πιάνει ταχύτητες κατεβάσματος πάνω απο 75Kb/s άρα όπου και να πας είμαι το ίδιο:mad:

MrG
22-03-08, 23:27
και γω μαζι σου!
μονο στην τιμη δεν ειναι.αλλα θα μου πεις 3-4 euro?
και αλλο 1024 και να κατεβαζεις με 75 και αλλο 2048
και να κατεβαζεις παλι με 75...σου την δινει περισσοτερο.
απο αλλα ποστ που διαβασα η εικονα που εχω ειναι οτι ολοι
ειμαστε μεταξυ 256-768 ανεξαρτητου συμβολαιου.
εαν δεν φτιαξουν τα πραγματα...εγω προσωπικα
αλλαζω isp και παλι λεω ετσι για το γαμωτο για να
προλαβω ορισμενους πριν αρχισουν να λενε -και κει που
θα πας θα ειναι καλυτερα νομιζεις κλπκλπ.
Θελω να πιστευω οτι συντομα θα λυθουν τα
προβληματα γιατι ηδη υπαρχουν 2μηνες....
keep it cool! οσο γινεται:p

gvenos
22-03-08, 23:30
Φίλε μου το ερώτημα είναι το εξής: Γιατί δεν κάνεται και οι υπόλοιποι με το ίδιο πρόβλημα μια καταγγελία? εγώ έκανα μία πριν απο 3 μέρες και μια σήμερα και την έστειλα και στην ΟΤΕΝΕΤ, μαζί με τις φωτογραφίες που ανέβασα και εδώ

MrG
22-03-08, 23:34
Που και πως?
στο τμημα καταναλωτων? μας ειπαν καντε αλλα δε θα βγει τιποτα.

gvenos
23-03-08, 00:56
Στο ΕΕΤΤ και στην γενική γραμματεία καταναλωτών

gvenos
24-03-08, 03:26
Δείτε και τις ταχύτητες μου όταν οι υπόλοιποι πάνε για ύπνο και έχουν κλειστά τα pc τους στις εικόνες που ανεβάζω και μετά φταίει η γραμμή μου! Π@π@ριες του ΟΤΕ:worthy:

pnikolo
24-03-08, 05:49
http://www.speedtest.net/result/250147365.png (http://www.speedtest.net)
http://www.speedtest.net/result/250147827.png (http://www.speedtest.net)
Download speed: 21,224.07 (2,653.00) 94%
Upload speed: 933.82 (116.72) 100%

gvenos
24-03-08, 12:29
για σπάσιμο έβαλες αυτή την εικόνα?:hmm:

pnikolo
24-03-08, 13:12
Οχι για να μη γενικευουμε, οτι δεν υπαρχουν παντου προβληματα ;)

hel
24-03-08, 13:43
Το ότι είναι μπουκωμένες οι 2άρες το ξέρουμε εδώ και πολύ καιρό.
Το γιατί δεν ξεσηκώνονται όσοι τις έχουν δεν ξέρουμε.

pnikolo
24-03-08, 16:45
Το ότι είναι μπουκωμένες οι 2άρες το ξέρουμε εδώ και πολύ καιρό.
Το γιατί δεν ξεσηκώνονται όσοι τις έχουν δεν ξέρουμε.

Κατσε να αναβαθμιστουν οι 768 > 1024 και θα δεις πανηγυρι :down:

gvenos
25-03-08, 00:38
πραγματικά τότε θα έχει πολύ γέλιο!!!!:whistle:

alany
25-03-08, 00:48
Παιδιά είμαι χρήστης conn-x 4 Mb.
Είχα προβλήματα σταθερότητας δηλαδή από τις 15:00 έως 02:00 είχα πολύ χαμηλές ταχύτητες. Το θέμα λύθηκε με ρύθμιση μέσα στο modem. Μιλάμε για μεγάλη διαφορά. Ήταν θέμα τύχης που βρήκα την λύση διότι κανένας μα κανένας δεν ήξερε να μου πει γιατί εγώ με 4 Mb γραμμή είχα χαμηλώτερη ταχύτητα από τον αδελφό μου που έχει 2 Mb. Τι τεχνικούς ρώτησα τι ειδικούς κανένας δεν ήξερε.

gvenos
25-03-08, 01:59
Παιδιά είμαι χρήστης conn-x 4 Mb.
Είχα προβλήματα σταθερότητας δηλαδή από τις 15:00 έως 02:00 είχα πολύ χαμηλές ταχύτητες. Το θέμα λύθηκε με ρύθμιση μέσα στο modem. Μιλάμε για μεγάλη διαφορά. Ήταν θέμα τύχης που βρήκα την λύση διότι κανένας μα κανένας δεν ήξερε να μου πει γιατί εγώ με 4 Mb γραμμή είχα χαμηλώτερη ταχύτητα από τον αδελφό μου που έχει 2 Mb. Τι τεχνικούς ρώτησα τι ειδικούς κανένας δεν ήξερε.

δεν λες και σε εμάς το τι έκανες, για να δούμε καμία άσπρη μέρα?:oneup:

babbar
26-03-08, 20:27
Σερνόμαστε ρεεεεε
Όσοι είχαν 768 Kbps πήγαν σε 2Mbps....
Βρε μήπως όσοι είχαμε 2Mbps πήγαμε σε 768Kbps;;;; (γιατί μας ***μπουκώσανε μου φαίνεται!)
Πάω για ύπνο....θα ξυπνήσω κατά της 5 τα ξημερώματα, μπας και κατέβει η σελίδα επιτέλους!

Fanh
27-03-08, 12:31
βρε παιδια πως μπορω να μπω στης ρυθμησεις του μοδεμ μου?

pnikolo
27-03-08, 13:53
βρε παιδια πως μπορω να μπω στης ρυθμησεις του μοδεμ μου?

Μπαινοντας στο web interface του router σου. Δωσε στον explorer 192.168.1.1 ;)

Fanh
27-03-08, 21:20
ναι..οκ..αλα αν εχουμε ξεχασει τους κωδικους?:whistle::hmm::sorry:

........Auto merged post: Fanh added 0 Minutes and 36 Seconds later........

τους βρηκα

........Auto merged post: Fanh added 0 Minutes and 38 Seconds later........

και εκει μετα πως μπορω να δω αν οντος η ταχυτητα ειναι οκ?

pnikolo
28-03-08, 00:05
ναι..οκ..αλα αν εχουμε ξεχασει τους κωδικους?:whistle::hmm::sorry:

........Auto merged post: Fanh added 0 Minutes and 36 Seconds later........

τους βρηκα

........Auto merged post: Fanh added 0 Minutes and 38 Seconds later........

και εκει μετα πως μπορω να δω αν οντος η ταχυτητα ειναι οκ?

Ψαξτο λιγο, διαβασε και καμια οδηγια (manual). "Μουσκεμενο και μασημενο θες το παξημαδι" :whistle:

Fanh
28-03-08, 11:44
:oops: χιχιχ οχι! απλα νομιζω οτι λεει συνεχεια τα ιδια στατιστικα γιαυτο ρωταω.. κ εγω εχω την εντυπωση οτι σερνετε η συνδεση μου

gvenos
30-03-08, 15:48
Σήμερα 30/03/2008 και ώρα 12:20 με παίρνει στο κινητό μου τηλέφωνο κάποιος τεχνικός για να μου αναφέρει ότι όλα στην γραμμή μου είναι μια χαρά. Του απαντάω ότι αυτό το γνωρίζω και όλο το πρόβλημα είναι στο κανάλι το οποίο είναι φορτωμένο με χρήστες. Μου είπε ότι έχω απόλυτο δίκιο σε αυτό. Το κανάλι που έχετε στην περιοχή σας (DSLAM ΦΟΔΕΛΕ), είναι για 32 χρήστες και αυτή την στιγμή είναι γεμάτο και δεν υπάρχει πόρτα για νέο χρήστη, αρα κάποια στιγμη θα γίνει αναβάθμιση και θα μεγαλώσει το φάσμα από 32 σε 64 χρήστες και θα έχετε την απαιτούμενη ταχύτητα, αλλά δεν γνωρίζω το πότε θα γίνει αυτό. Εγώ από την μεριά μου θα το προωθήσω το θέμα στην αρμόδια υπηρεσία, αλλά πρέπει να κάνεις κάτι και εσύ σαν πελάτης. Εγώ το μόνο που μπορώ να τους αναφέρω είναι ότι κάποιοι πελάτες από το συγκεκριμένο DSLAM κάνουν παράπονα και δηλώνουν συνεχώς βλάβη γιατί είναι γεμάτο το κανάλι. Άρα πρέπει να κάνετε μεγάλωμα στο φάσμα. Αυτά ήταν τα λόγια του τεχνικού του ΟΤΕ, καθώς επίσης και να βρώ εγώ ο πελάτης το τηλέφωνο την υπηρεσίας για την κατασκευή και εμπλουτισμό DSLAM η οποία είναι υπεύθυνη για να μεγαλώσει το φάσμα.

έκανα πάλι καταγγελία μήπως και δω άσπρη μέρα

pnikolo
30-03-08, 15:59
Νομιζω οτι μια φορα αρκει. Δεν ειναι αναγκη να κανεις copy paste σε πολλα thread :down:

l_satsok
30-03-08, 16:35
Σήμερα 30/03/2008 και ώρα 12:20 με παίρνει στο κινητό μου τηλέφωνο κάποιος τεχνικός για να μου αναφέρει ότι όλα στην γραμμή μου είναι μια χαρά.

βρηκαν το μπελα τους οι τεχνικοι,ουτε ψυλλος στον κορφο τους.

dzadelis
30-03-08, 20:12
Σήμερα 30/03/2008 και ώρα 12:20 με παίρνει στο κινητό μου τηλέφωνο κάποιος τεχνικός για να μου αναφέρει ότι όλα στην γραμμή μου είναι μια χαρά. Του απαντάω ότι αυτό το γνωρίζω και όλο το πρόβλημα είναι στο κανάλι το οποίο είναι φορτωμένο με χρήστες. Μου είπε ότι έχω απόλυτο δίκιο σε αυτό. Το κανάλι που έχετε στην περιοχή σας (DSLAM ΦΟΔΕΛΕ), είναι για 32 χρήστες και αυτή την στιγμή είναι γεμάτο και δεν υπάρχει πόρτα για νέο χρήστη, αρα κάποια στιγμη θα γίνει αναβάθμιση και θα μεγαλώσει το φάσμα από 32 σε 64 χρήστες και θα έχετε την απαιτούμενη ταχύτητα, αλλά δεν γνωρίζω το πότε θα γίνει αυτό. Εγώ από την μεριά μου θα το προωθήσω το θέμα στην αρμόδια υπηρεσία, αλλά πρέπει να κάνεις κάτι και εσύ σαν πελάτης. Εγώ το μόνο που μπορώ να τους αναφέρω είναι ότι κάποιοι πελάτες από το συγκεκριμένο DSLAM κάνουν παράπονα και δηλώνουν συνεχώς βλάβη γιατί είναι γεμάτο το κανάλι. Άρα πρέπει να κάνετε μεγάλωμα στο φάσμα. Αυτά ήταν τα λόγια του τεχνικού του ΟΤΕ, καθώς επίσης και να βρώ εγώ ο πελάτης το τηλέφωνο την υπηρεσίας για την κατασκευή και εμπλουτισμό DSLAM η οποία είναι υπεύθυνη για να μεγαλώσει το φάσμα.

έκανα πάλι καταγγελία μήπως και δω άσπρη μέρα


βρηκαν το μπελα τους οι τεχνικοι,ουτε ψυλλος στον κορφο τους.

Αυτό είναι το "Κοινωνικό Πρόσωπο", το οποίο επικαλούνται κάποιοι πολέμιοι της ιδιωτικοποίησης του ΟΤΕ!:evil:
"Αν δεν ήταν ο ΟΤΕ, η επαρχία και όλες γενικά οι απομακρυσμένες περιοχές της Ελλάδας, δεν θα απολάμβαναν υπηρεσίες ευρυζωνικότητας!":rofl:
Εγώ πάλι λέω πως εάν δεν είχε αρθεί ο μονοπωλιακός ρόλος του ΟΤΕ και δεν είχε δημιουργηθεί ο ανταγωνισμός με τους εναλλακτικούς παρόχους, θα βιώναμε ακόμα την εποχή ενός "Ευρυζωνικού Μεσαίωνα"!:mad:

MrG
30-03-08, 23:57
καραμελα το χουν κανει!
τεχνικος-μια χαρα βλεπω την γραμμη σας..
πελατης-ναι αλλα η ταχυτητα ειναι....
τεχνικος-πεσμενη?α γι'αυτο το μονο που μπορω να σας
πω ειναι οτι υπαρχει μεγαλος αριθμος χρηστων και
οτι προωθησα το θεμα στην αρμοδια υπηρεσια,
για νεο dslam με μεγαλυτερο φασμα.Το ποτε θα γινει δε ξερω.
Εξαρταται απο την Αθηνα....
πελατης-?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?
τεχνικος-καλη σας μερα.
πελατης-?!?!?!?!:evil:?!!@#!$@!@?!?!?!?:evil:@#%$#%?!?!?!?

pnikolo
31-03-08, 01:36
καραμελα το χουν κανει!
τεχνικος-μια χαρα βλεπω την γραμμη σας..
πελατης-ναι αλλα η ταχυτητα ειναι....
τεχνικος-πεσμενη?α γι'αυτο το μονο που μπορω να σας
πω ειναι οτι υπαρχει μεγαλος αριθμος χρηστων και
οτι προωθησα το θεμα στην αρμοδια υπηρεσια,
για νεο dslam με μεγαλυτερο φασμα.Το ποτε θα γινει δε ξερω.
Εξαρταται απο την Αθηνα....
πελατης-?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?
τεχνικος-καλη σας μερα.
πελατης-?!?!?!?!:evil:?!!@#!$@!@?!?!?!?:evil:@#%$#%?!?!?!?

Αρκει να ξερουμε τι θελουμε και πως το ζηταμε. Ολα εχουν την ανικειμενικη και υποκειμενικη πλευρα τους. Ξερουμε λιγο-πολυ πως υπολογιζουμε την ταχυτητα που πρεπει να κλειδωνουμε, αλλα και τη ταχυτητα που πρεπει να κατεβαζουμε (με καποιες ανοχες παντα) και με μετρο συγκρισης παντα το ftp του isp μας. Εαν ειμαστε ορθοφανως αρκετα κατω απο αυτες απαιτουμε να μας τις φτιαξουν. Αν ειναι αυτες που απλα θα θελαμε η ζηταμε για να ισχυουν οι θεωριτικες, τοτε αιθεροβατουμε :oneup:
Να μη πεταμε πανω απο αυτο που απεικονιζει στην υπογραφη του ο MrG (WWW) γιατι στι τελος καθομαστε στο avatar του. :rofl:

MrG
31-03-08, 02:04
οταν λεω πεσμενη μιλαμε για κινηση του 50-60ΚΒ/sαπο τον ftp του OTE. Για τα υπολοιπα(site) κλαφτα(20-30).
Δεν θα δηλωνα βλαβη εαν ειχα μια ταχυτητα κοντα στο1024- 1500 και οχι 2048νταν!(διαφορετικα θα ημουνα τρελλος).αλλα η κατασταση οσο παει και χειροτερευει και ενημερωση καμια.Η πεσμενη ταχυτητα που προανεφερα ισχυει 24/7,με καποια διαλειματα που φτανει τα 80ΚΒ/s και οχι σταθερα.no hard feelings ετσι.?

Και ετσι μας απαντησαν.Αοριστα.Οταν ,ισως ,καποια στιγμη.

Και οταν σου απαντουν ετσι τι κανεις?εαν δεν εισαι και expert?περιμενεις και βλεπεις.
περναει 1μηνας ξανακαλεις 121,σε καλουνε και σου λενε παλι τα ιδια.
Αυτο που βλεπω ειναι οτι τροπος πιεσης δεν υπαρχει περα απο το ν'αποχωρησεις απο την Εταιρια(ειτε ειναι ΟΤΕ.Fortnet,On κλπ κλπ).

Το μονο που με ηρεμει ειναι οτι καποια στιγμη θα φτιαξει .....δε μπορει.....

pnikolo
31-03-08, 02:32
οταν λεω πεσμενη μιλαμε για κινηση του 50-60ΚΒ/sαπο τον ftp του OTE. Για τα υπολοιπα(site) κλαφτα(20-30).
Δεν θα δηλωνα βλαβη εαν ειχα μια ταχυτητα κοντα στο1024- 1500 και οχι 2048νταν!(διαφορετικα θα ημουνα τρελλος).αλλα η κατασταση οσο παει και χειροτερευει και ενημερωση καμια.Η πεσμενη ταχυτητα που προανεφερα ισχυει 24/7,με καποια διαλειματα που φτανει τα 80ΚΒ/s και οχι σταθερα.no hard feelings ετσι.?

Και ετσι μας απαντησαν.Αοριστα.Οταν ,ισως ,καποια στιγμη.

Και οταν σου απαντουν ετσι τι κανεις?εαν δεν εισαι και expert?περιμενεις και βλεπεις.
περναει 1μηνας ξανακαλεις 121,σε καλουνε και σου λενε παλι τα ιδια.
Αυτο που βλεπω ειναι οτι τροπος πιεσης δεν υπαρχει περα απο το ν'αποχωρησεις απο την Εταιρια(ειτε ειναι ΟΤΕ.Fortnet,On κλπ κλπ).

Το μονο που με ηρεμει ειναι οτι καποια στιγμη θα φτιαξει .....δε μπορει.....

Μπηκαν μεσα ειδαν οτι κατεβαζεις τοσο και σου ειπαν αλλα λογια να αγαπιομασε? Το νορμαλ στη συνδεση σου ειναι να κατεβαζεις με 200, και με 100 να κατεβαζεις ειναι ανεπιτρεπτο γιατι ειναι η λογικη ταχυτητα της 1024. Το απαιτεις το 150αρι αλλοιως τους λες με ενα εξοδικο η μαϊλ και καταγγελια στην εεττ οτι θα τους καταβαλεις το ποσο που ανιστοιχει για την 1024 μεχρι να το διορθωσουν. Αφαιρεις την διαφορα των 2 ταχυτητων και καταθετεις (αν δε το δεχονται στο ταμειο τους) στο ταμειο παρακαταθηκων & δανειων και ας πανε να τα παρουν απο κει, και αντιγραφο της αποδειξης τους το παραδιδεις με αριθμο πρωτοκολου!!! :rtfm:

hel
31-03-08, 11:13
Aυτοί που έχουν χαμηλές ταχύτητες συνέχεια (σε όποιον πάροχο και αν ανήκουν) να οργανωθούν και να απαιτήσουν να διορθωθεί το πρόβλημα.

sakisastra
31-03-08, 21:41
Συμφωνω.να κανουμε ολοι μια ομαδικη καταγγελια.εχω 2048 και επι 24ωρο κατεβαζω απο ftp otenet με max65-70 μιν 30.τους εχω δηλωσει βλαβη 8 φορες αλλα δεν ιδρωνει το αυτι τους.

pnikolo
01-04-08, 01:38
Συμφωνω.να κανουμε ολοι μια ομαδικη καταγγελια.εχω 2048 και επι 24ωρο κατεβαζω απο ftp otenet με max65-70 μιν 30.τους εχω δηλωσει βλαβη 8 φορες αλλα δεν ιδρωνει το αυτι τους.

Δε νομιζω η ομαδικη ειναι το καλυτερο γιατι ο καθενας εχει διαφορετικο προβλημα, αλλο ποσοστο και αλλη ταχυτητα συνδεσης. Το καλυτερο θα ηταν -κατα τη γνωμη μου- βροχη ατομικων καταγγελιων προς οτε, εεττ, γ.γ. καταναλωτη :oneup:

sakisastra
03-04-08, 20:56
μετα απο πολλα τηλεφωνα και παραπονα προς τον οτε τελικα το ελυσα το προβλημα μου.επιτελους,πηγα στα 1024 και ξεμπερδεψα!!!!!τωρα κατεβαζω σταθερα με 100-115.

PALADIN
03-04-08, 22:45
εγω ρε παιδιά εχω 4096 και από το ftp thw otenet κατεβάζω 400άρια αλλά από το ftp της φορθνετ πέφτει στα 150, τί λέτε να φταίει;

sdikr
03-04-08, 22:58
εγω ρε παιδιά εχω 4096 και από το ftp thw otenet κατεβάζω 400άρια αλλά από το ftp της φορθνετ πέφτει στα 150, τί λέτε να φταίει;

ριξέ μια ματιά εδώ (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=188774)

PALADIN
04-04-08, 13:02
ριξέ μια ματιά εδώ (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=188774)

το πρόβλημα δέν είναι μόνο με την φορθνετ αλλά καί με όλο το www,
και rapidshare κατεβάζω με 140 ενω πρίν λίγο καιρό κατέβαζα 400άρια αλλά καί άλλα σαίτς είναι πολύ αργά,
πιστεύω ότι το πρόβλημα είναι στην οτενετ και στο πώς διασυνδέεται γενικά με το www.
Αν έχει κάποιος νέα ας πεί τίποτα να μάθω κι'εγώ τί παίζει.

hel
04-04-08, 15:18
Μάλλον στο rapidshare είναι το πρόβλημα.

PALADIN
04-04-08, 18:17
Μάλλον στο rapidshare είναι το πρόβλημα.


ρε σύ τι μου λές τωρα;
εδώ σου λέω όλο το www εκτός οτενετ σέρνεται δέν είναι μόνο το rapidshare.
και η φάση είναι ότι πριν 10 μέρες πέταγε.

pnikolo
04-04-08, 19:47
ρε σύ τι μου λές τωρα;
εδώ σου λέω όλο το www εκτός οτενετ σέρνεται δέν είναι μόνο το rapidshare.
και η φάση είναι ότι πριν 10 μέρες πέταγε.

Σε σενα! Αρα φταιει ο οτε! Βγηκε το πορισμα :)

sv2evs
15-04-08, 14:39
Το περασμένο σαββάτο κόπηκε το ίντερνετ, ήρθε την δευτέρα το πρωϊ. Με σύνδεση 8mbit...τώρα είμαι κάπου στα 4,5...πριν την διακοπή ήμουν στα κοντά 6.

ΦΤΑΙΕΙ Ο πΟΤΕ. :down:

gvenos
19-04-08, 22:28
Εγώ μετα τις καταγγελίες έχω απίστευτα καλές ταχύτητες. δείτε μέτρηση πριν λίγο, όπου άλλες φορές τέτοια ώρα δεν ξεπερνούσα τα 200kb/s σε μέτρηση ταχύτητασ και κατέβαζα το πολύ με 40kb/s
http://www.speedtest.net/result/261487910.png

:oneup:

Anepafos
20-04-08, 12:55
πλασματικη και λανθασμενη η μετρηση.
αφου εχεις 2mbit πως ειναι δυνατον να σου δειχνει 2423;

καποιο peak μετρησε εκει ο server τους και μερδευτηκε δειχνοντας παραπανω.

δεν ειναι αξιοπιστα αυτα τα τεστ οταν δεν γινονται πολλες φορες και δεν επαληθευονται και απο καποιο ftp download.

@ ADSLgr.com All rights reserved.