PDA

Επιστροφή στο Forum : Τellas και συνδεση σε ανενεργό βρόγχο



w4tt4n4b3
10-03-08, 01:15
Πριν από μερικές μέρες έμαθα ότι η Tellas φτιάχνει ολοκληρωτικά δικό της δίκτυο και μάλιστα μπορεί κανείς να αποκτήσει σύνδεση χωρίς πρώτα να έχει γραμμή ΟΤΕ. Είναι αλήθεια αυτό; Ήξερα ότι το καλώδιο-γραμμή που φτάνει στο σπίτι είναι του ΟΤΕ ακόμα και όταν είσαι στο ιδιόκτητο. Αλλά τώρα έμαθα από συνδρομητή ότι η Tellas φτιάχνει εξολοκλήρου δικές της γραμμές. Μου φάνηκε λίγο υπερβολικό για αυτό ρωτάω να μάθω.

vasiliou
10-03-08, 02:31
Μπα μην περιμενεις.. Μπορεί να περνάει δικές της γραμμές αλλα οχι για να σου φέρει υπηρεσίες στο σπίτι...
Μπορεί απλά για την αναβάθμιση η δημιουργία ενός νέου κέντρου αλλα να φέρει ΝΕΑ δικά της καλώδια η Τελλας αλλα και κάθε αλλος isp δεν υπάρχει περίπτωση να το κάνει!

w4tt4n4b3
10-03-08, 02:55
Kai εγώ αυτό ξέρω μεν αλλά ο πελάτης της επέμενε ότι παίρνει και διαφορετική αριθμοδότηση 2311 και ότι όντως το καλώδιο που θα φτάνει σπίτι του δε θα είναι ΟΤΕ.

sdikr
10-03-08, 02:57
Kai εγώ αυτό ξέρω μεν αλλά ο πελάτης της επέμενε ότι παίρνει και διαφορετική αριθμοδότηση 2311 και ότι όντως το καλώδιο που θα φτάνει σπίτι του δε θα είναι ΟΤΕ.

Το νούμερο δεν διχνέι ότι έχουν δικό τους
Απλά δεν γίνεται, το last mile κανένας δεν θα το ξανακάνει απο την αρχή

w4tt4n4b3
10-03-08, 03:03
Κι εγώ αυτό του είπα αλλά επέμεινε ότι η TEllas φτιάχνει δικό της δίκτυο από την αρχή...

vaggoulas
10-03-08, 03:26
Αριθμοδότηση θα είναι Tellas.Απλά θα φέρει ο ΟΤΕ ανενεργό βρόχο και μετά θα περάσει τεχνικός της Tellas για μικτονόμιση.Στον ΟΤΕ δεν θα δώσεις μία.

w4tt4n4b3
10-03-08, 03:51
Αλλά το last mile θα είναι γραμμή του ΟΤΕ;

OxAp0d0
10-03-08, 19:27
Αλλά το last mile θα είναι γραμμή του ΟΤΕ;

Ναι. (Καλά, ότι να'ναι ο πωλητής)

@ ADSLgr.com All rights reserved.