PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με το Asus WL 660g



ktistak
11-03-08, 17:52
Γειά σας κι από εμένα..

Πρόσφατα αγόρασα το router της Asus WL 660g. Το πρόβλημα που παρουσιάζεται είναι ότι σε τυχαίο χρόνο το router "κολλάει" δηλαδή συγκεκριμένα το φωτάκι με την ένδειξη IP γίνεται κόκκινο και φυσικά η σύνδεση στο internet χάνεται..

Για να ξανασυνδεθώ θα πρέπει να κάνω επανεκκίνηση από τον διακόπτη on/off του router ή save & reboot από το interface του router!

Έκανα και το τελευταίο update στο firmware απ` το site της Asus αλλά το πρόβλημα συνεχίζεται!

Τι μπορεί να φταίει? Δεν νομίζω να "μπουκώνει" η γραμμή γιατί το πρόβλημα παρουσιάζεται ακόμα κι όταν ο υπολογιστής δεν κατεβάζει τίποτα ή είναι κλειστός εντελώς.

Η σύνδεση μου είναι 4Mbps - Otenet..

Έχω ψάξει αρκετά το forum αλλά δεν έχω βρει κάποιο Post που να με βοήθησε πραγματικά οπότε αν μπορεί κάποιος ας μου προτείνει κάποια λύση (κάπου διάβασα ότι μπορώ να παίξω με τα snr :oops: εξηγήστε μου!!) ή να μου δώσει κάποιο Link όπου θα μπορούσα να βρω μια άκρη..

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

striants
11-03-08, 17:58
Καλησπέρα!
δοκίμασε το firmware που θα βρείς εδώ: http://vip.asus.com/forum/view.aspx?id=20070913103206625&board_id=11&model=WL-600g&page=1&SLanguage=en-us
Ίσως βοηθήσει!!!!

Φαντάζομαι ότι αναφέρεσαι στο router Asus WL-600g ...

@ ADSLgr.com All rights reserved.